Бузеччина відзначає День Гідності та Свободи

Сьогодні, 20 листопада, біля меморіалу Героям Небесної Сотні в Буську відбулася панахида та громадське віче з нагоди Дня Гідності та Свободи.

У заході взяли участь голова райдержадміністрації Олег Коваль, голова районної ради Богдан Глова та Буський міський голова Ростислав Сліпець, представники громадських організацій, жителі нашого району.

Присутні виконали Державний Гімн України, хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, новітніх героїв України. Від влади до меморіалу «Небесна сотня» було покладено кошик синьо-жовтих квітів та запалені свічки пам'яті.

Панахиду за Героїв Небесної Сотні, воїнів АТО/ООС та Україну відслужив декан ПЦУ о.Петро Салабай.

З промовою до присутніх звернувся Ростислав Сліпець, Буський міський голова, який зазначив, що Гідність і Свобода – це цінності, за які українці боролись протягом усіх віків і готові відстоювати тепер. Закликав пам’ятати про героїв які ціною власного життя здобували незалежність  для України.

Також, до учасників акції звернулася і мати героя Небесної Сотні, Ольги Бурої – Надія Матвіїв, вона поділилася спогадами про свою дочку, про Майдан.

А на завершення акції виступив гурт духовної пісні "Кво Вадіс".

Зазначимо, що вже сьомий рік поспіль 21 листопада вся Україна відзначає День Гідності та Свободи на честь двох видатних подій в історії нашої країни: Помаранчевої революції (2004 року) і Революції Гідності (2013 -2014 років). Тоді сотні тисяч українців вийшли на Майдан у Києві та на площі у своїх містах, аби показати, що їм небайдужа доля своєї країни, що кожен готовий творити майбутнє власниками руками.

Однак цей шлях був тернистий. Злочинний режим часів Януковича усіма можливими способами придушував волю народу: побиття студентів, диктаторські закони 16 січня, убивства на Майдані.

Окрім європейського шляху, нам довелося виборювати право на свободу та гідність, право на вільне життя у власній державі. І для того, аби наші діти жили у кращій країні, герої Майдану заплатили найвищу ціну — власне життя. Вони віддали свої життя за своїх рідних та за кожного з нас. Вони стояли до кінця, не злякавшись погроз і пострілів.