Узнать рейтинг Joomla.
Здесь можно найти шаблоны joomla 3.

Під Задвір’ям вшанували пам’ять польських добровольців, що захистили Львів від військ Будьонного

У суботу, 22 серпня, поблизу с.Задвір’я відбулись урочисті заходи з нагоди 100-річчя битви між польськими солдатами та більшовицькою кавалерією Семена Будьонного.

У вже далекому 1920 році батальйон капітана Зайончковського, що складався з 350 солдатів, упродовж доби стримував загони 6-ї кавалерійської дивізії кінної армії Будьонного. Сили більшовиків удесятеро переважали поляків. Під час важких боїв, зачасту врукопашну, загинули 318 польських воїнів. 12 потрапили в полон. Лише десятьом удалося врятуватися.

Але цей бій допоміг стримати похід армії Будьонного на Львів, війська якого, отримавши неймовірний опір, повернули на північ. І хтозна, якби не геройська смерть майже всього польського батальйону, чи не цокотіли б уже у 20-му році копита більшовицької кінноти по львівській бруківці.

З огляду на значимість та вплив на перебіг польсько-російської війни 1920-го року, в польській військовій історіографії бій під Задвір’ям називають «польськими термопілами».

У пам’ять про загиблих солдатів та офіцерів поблизу залізничної колі, де відбувалися бої, було насипано великий курган-могилу. Поруч у братських могилах поховано й захисників Задвір’я. З 318 оборонців було впізнано лише 106 воїнів.

Святкування організувало Товариство охорони здоров ' я Польщі за сприяння Генерального Консульства Польщі у Львові та фінансової підтримки Міністерства культури та національної спадщини.Міхал Гьєргонь - заступник посла Польщі в Києві, Еліза Дзвонккевич - Генеральний консул Польщі у Львові, командувач Мацей Наньч - Захист Аташе.

Від Буського району присутні Мар’яна Колісник, головний спеціаліст з питань персоналу Буської РДА та Задвір'янський сільський голова Павло Юрдига.

Мітки: БУЩИНА