Узнать рейтинг Joomla.
Здесь можно найти шаблоны joomla 3.

23 серпня день народження Почесного громадянина Буського району, художника- графіка, Софіі Караффи-Корбут.

Сьогодні, 23 серпня, день народження Почесного громадянина Буського району, художника- графіка, Софіі Караффи-Корбут.

Софія Караффа-Корбут  — майстриня станкової та книжкової графіки. Проілюструвала близько шести десятків творів українських письменників, які вийшли накладом у понад шість мільйонів примірників (і це — кожна четверта дитяча книжка, яка виходила в Україні). У доробку художниці-ілюстраторки, зокрема, вибрані твори Остапа Вишні, Павла Грабовського, Леоніда Глібова, поема «Прометей» Андрія Малишка, історична повість Михайла Старицького «Останні орли», «Лісова пісня», «Літо краснеє минуло», «Досвітні огні», «Ясні самоцвіти» Лесі Українки, «Малий Мирон», «Лис Микита», «Борислав сміється» Івана Франка... Мисткиня створила також низку екслібрисів.
 

Довідково:Софія-Романа-Роксоляна Караффа-Корбут (23 серпня 1924 р. — 29 листопада 1996 р.) народилася у Львові й була охрещена у львівській церкві Петра і Павла. Її хрещеним батьком став земляк її матері — відомий видавець Іван Тиктор, а хрещеною мамою — соратниця Івана Франка Стефанія Мазур.

Свої дитячі роки Софія провела в селі Куткір та у Львові.

Закінчивши 1936 року початкову школу, Софія продовжила навчання в жіночій гімназії сестер Василіянок. Проте 1939 року гімназію закрили і вона поїхала до районного міста Стрия, щоб навчатися в середній школі. Проте її не закінчила через те, що почалася Друга світова війна. Софія повернулася до Львова і у 1942 році поступила до Державної мистецько-промислової школи. У 1944 році закінчила перший клас Державної технічної фахової школи для будівництва. Навчання було перерване. Продовжилось воно у щойно відкритому Львівському художньо-промисловому училищі (нині коледж ім. Івана Труша). Після його закінчення свою мистецьку освіту Софія Караффа-Корбут продовжила в Інституті прикладного й декоративного мистецтва на відділі прикладної графіки факультету монументального живопису.

У 1953 закінчила Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва, де вчилася у Івана Гуторова, Вітольда Манастирського та Романа Сельського.

Працювала в галузі станкової та книжкової графіки (переважно в техніці ліногравюри), декоративного мистецтва.

Померла 29 листопада 1996 року. Похована на цвинтарі села Куткір. У 2000 на могилі поставили пам'ятник роботи скульптора Івана Микитюка. На чорному мармурі надмогильного пам'ятника зображено Мавку, що тягне руки до неба. З протилежної сторони викарбувано слова художниці: «Я цінності ті марні давно перецінила і знаю: головне в житті є тільки віра, праця, честь та добра пам'ять по тобі, що теж живе недовго…»

У селі Куткір 25 серпня 2019 року відкрито музей на честь видатної художниці-графіка, нашої землячки Софії Караффи-Корбут .

Зазначимо, що музей вперше відкрив свої двері для відвідувачів у 2017 році та налічує 336 предметів, з яких 106 - особисті речі художниці.

Мітки: БУЩИНА