Участь керівництва району у заходах присвячених 155-річниці з дня народження митрополита Андрея Шептицького

Сьогодні, 29 липня,у Буському РНД відбулися заходи присвячені155-річниці з дня народження митрополита Андрея Шептицького. Участь у заходах взяли перший заступник голови РДА Богдан Гринишин, заступник голови РДА Тарас Дума, заступник голови районної ради Роман Фурда, завідувач сектору культури, молоді та спорту РДА Людмила Ціхоцька, працівники галузі культури та бібліотекарі.

У своєму виступі заступник директора Буської ЦБС по роботі з дітьми Галини Гораль розповіла присутнім про нелегкий життєвий шлях відомого українського, релігійного діяча, єпископа УГКЦ, митрополита Андрея Шептицького.

Також учасники заходу мали можливість переглянули тематичний документальний фільм Львівської кіностудії та відео-спогад Романа Бучка.

Довідково: Митрополит Андре́й Шепти́цький народився 29 липня 1865, село Прилбичі. Український релігійний діяч, меценат, граф. Єпископ Української греко-католицької церкви; від 17 січня 1901 до смерті — Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви. Належить до знатного галицького роду Шептицьких. Доктор права. За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит.
За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму, які однак не часто відвідував.
Зазнавав утисків більшовиків. Зокрема у 1939 році НКВСники розстріляли його брата Лева з дружиною Ядвігою в родинному маєтку Шептицьких у Прилбичах. Помер 1 листопада 1944 року внаслідок тяжкої хвороби.