В с. Соколівка керівництво району вшанувало пам'ять о.Володимира Кальби

28 липня виповнилося 155 років з дня народження церковного діяча, священника УГКЦ, пароха с. Соколівка Володимира Кальби.

Вшанували постать Володимира Кальби у с.Соколівка голова РДА Олег Коваль, перший заступник голови РДА Богдан Гринишин, заступник голови районної ради Роман Фурда, завідувач сектору освіти Галина Олійник, завідувач сектору культури молоді та спорту Людмила Ціхоцька, голова Соколівської сільської ради Мирослава Леськів, директор школи Михайло Ксьондзик, посадовці побували на сільському кладовищі, де похований отець, помолилися та поклали синьо-жовті квіти до його могили.

Керівники району також відвідали місцеву школу, якій у 2010 році було присвоєно ім’я о.Володимира Кальби і встановлено цього ж року перед її входом бронзове погруддя отця.

У школі створено історико-краєзнавчий музей де директор школи, краєзнавець Михайло Ксьондзик розповів присутнім про історію заснування села Соколівка,шлях історичного розвитку та про видатних людей , які народились у цьому селі. Серед них — о. Володимир Кальба.

Під час візиту було вручено відзнаку громади Буського району «Код нації» історико-краєзнавчому музею НВК «Соколівська ЗОШ І-ІІ ст. ім. о. Володимира Кальби» з нагоди 155-річчя видатного просвітника та популяризації історичної минувщини, яка творить майбутнє.

Довідково: народився у с. Острів, біля Тернополя, 28 липня 1865 року у сім'ї священика УГКЦ Теодора Кальби. Мати Олена походила із роду Любович. Початкову освіту здобув у народній школі рідного села. Згодом продовжив навчання у гімназії в Бережанах. Відтак поступив до Львівського університету, та по двох роках студій на правничому факультеті перевівся до духовної семінарії. Закінчив її 1889 року. Перед висвяченням одружився із Мальвіною, дочкою о. І. Левицького. Першу парафію мав на Бережанщині, потім у с. Сасів Золочівського повіту і на експозитурі у Гниличках на Збаражчині.
Наприкінці 1898 року отримав призначення на парафію Вознесіння Господнього у Соколівці (яка тоді була містечком із населенням близько 3-ох тис.). У цей період значна частина населення Бродівського та Золочівського повітів була під впливом москофільства. То ж о. Володимир, як відданий українець, активно включився у громадсько-політичну діяльність.

Фото Сергія Пенцака та Людмили Ціхоцької