Буськe управління ГУ ДПС у Львівській області інформує платників податків району

В Центрах обслуговування платників Буського управління надано понад 4 тисячі адміністративних послуг

Впродовж січня - квітня 2020 року фахівцями Центрів обслуговування платників Буського управління ГУ ДПС у Львівській області громадянам та представникам бізнесу надано 4353 адміністративні послуги, з них 228 в електронній формі.

Зокрема, видано 2762 карток платника податків про реєстраційний номер облікової картки з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та 1078 карток з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.
Також зареєстровано 356 книг обліку розрахункових операцій, 124 реєстраторів розрахункових операцій та 30 розрахункових книжок.
У зв’язку з поширенням коронавірусу, податкова служба рекомендує платникам зайвий раз не відвідувати Центри обслуговування платників та використовувати електронні сервіси ДПС, зокрема Електронний кабінет.
Через відкриту частину Електронного кабінету (https://cabinet.tax.gov.ua) можна скористатись інформацією, яка є загальнодоступною, а саме: податковим календарем, інформацією з реєстрів страхувальників, платників єдиного податку, платників ПДВ та інших реєстрів, завантажити бланки податкової звітності, тощо.
У приватній частині Електронного кабінету, після ідентифікації особи, будуть доступні:
- стан розрахунків з бюджетом, листування з органами ДПС, облікові дані, пошук інформації в реєстрах ДПС, сплата податків, подання заяв/запитів, подання звітності та інш. Також за допомогою приватної частини сервісу платники мають можливість отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з ДРФО для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.
Звертаємо увагу, що до 1 липня 2020 року продовжено кампанію декларування доходів громадян, отриманих у минулому році.

До уваги державних підприємств!

Постановою КМ України від 06.05.2020 № 349 ,,Про внесення змін до пункту 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями” внесено зміни до Постанови від 23.02. 2011 № 138.
Відповідно до внесених змін, за результатами фінансово-господарської діяльності, починаючи з 1 січня 2020 року державні підприємства відраховують 80 відсотків чистого прибутку, замість 90 відсотків.

Допомога по частковому безробіттю: оподатковується чи ні

Порядок надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабміном, визначено Законом України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI (далі – Закон № 5067).
Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим КМУ, за зверненням роботодавця для її виплати працівникам (ст. 47-1 розд. VIII Закону № 5067).

Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається у разі сплати роботодавцем ЄСВ протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.
Право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини (крім осіб, які отримують пенсію) (ч.3 ст. 47-1 Закону № 5067).
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб податком на доходи фізичних осіб регламентується Податковим кодексом України (далі – ПКУ).
Так, п. 163.1 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Крім того, ПКУ встановлено вичерпний перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, суми страхових виплат, які отримує платник податку з фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування згідно із законом (пп. 165.1.1 ПКУ).
Звільняються від оподаткування військовим збором доходи, які не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у пп. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.52 ПКУ (п.1.7 пп. 16 прим.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).
Водночас визначено перелік доходів, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ (пп. 164.2.20 ПКУ).
Нагадаємо, що ставка ПДФО становить 18%, військового збору – 1,5%.
Отже, сума допомоги по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, яка перерахована Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на підставі ст. 47-1 Закону № 5067 роботодавцю та виплачена ним працівнику оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

Cектор забезпечення роботи
Буського управління ГУ ДПС у Львівській області