Запрацював інформаційний портал підтримки підприємців на час карантину

Деклараційна кампанія 2020: витрати, які можна включити до податкової знижки

Буськe управління ГУ ДПС у Львівській області нагадує про можливість повернення частини сплаченого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб, через реалізацію права на податкову знижку.

Таке право передбачене статтею 166 Податкового кодексу України.
До переліку витрат, дозволених для включення до податкової знижки, належать:
- сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;
- частина сплачених процентів за іпотечним житловим кредитом у порядку, встановленому статтею 175 ПКУ;
- сума коштів або вартість майна перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які відповідають умовам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 ПКУ;
- сплата страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків у рамках недержавного пенсійного забезпечення;
- оплата допоміжних репродуктивних технологій;
- оплата державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
- сума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива;
- сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;
- сплата коштів на будівництво (придбання) доступного житла.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яку громадяни мають право подати упродовж 2020 року по 31 грудня включно.

На два місяці передбачена пільга з податку на нерухоме майно

У зв’язку із поширенням коронавірусу, з 1 березня по 30 квітня 2020 року, власники нежитлової нерухомості звільнені від податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Така пільга передбачена Законом України від 17.03.2020 № 533-IX .
Також, згідно цього закону, платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (крім фізичних осіб), що відповідно до підпункту 266.7.5. пункту 266.7 статті 266 цього Кодексу подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію в якій відобразити зміни податкового зобов’язання за відповідні місяці.
Перерахунок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб буде здійснено податковим органом.

Запрацював інформаційний портал підтримки підприємців на час карантину

Буськe управління ГУ ДПС у Львівській області інформує , що офіс розвитку малого та середнього підприємництва створив загальний інформаційний ресурс для бізнесу під час карантину — http://sme.gov.ua/covid19/.

Цей портал дозволить підприємцям перш за все отримувати виключно офіційну інформацію, повідомлення про зміни, які запроваджуватимуться для малого та середнього бізнесу.
На сайті вже доступна інформація про діючі обмеження для МСБ з метою протидії поширенню захворювання COVID-19, перелік заходів державної підтримки, відповіді на головні запитання від бізнесу.
Ресурс також наповнюватиметься корисними посиланнями, порадами фахівців та новинами для підприємців.

Використовуйте електронні сервіси ДПС!

Буськe управління ГУ ДПС у Львівській області рекомендує платникам використовувати можливості дистанційного зв’язку з податковою службою та користуватись електронними сервісами ДПС, зокрема Електронним кабінетом.
Нагадуємо, через відкриту частину Електронного кабінету (https://cabinet.tax.gov.ua) можна скористатись інформацією, яка є загальнодоступною, а саме: податковим календарем, інформацією з реєстрів страхувальників, платників єдиного податку, платників ПДВ та інших реєстрів, завантажити бланки податкової звітності.
У приватній частині Електронного кабінету, після ідентифікації особи, крім зазначених вище сервісів, будуть доступні:
- стан розрахунків з бюджетом; листування з органами ДПС; облікові дані; пошук інформації в реєстрах ДПС; подання заяв/запитів; подання декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді;
- сплата податків; перегляд даних СЕА ПДВ; інші електронні сервіси.
Звертаємо увагу, що отримати послуги кваліфікованого електронного підпису можна не лише через АЦСК ІДД ДПС.
Платники мають можливість отримати кваліфікований електронний підпис, звернувшись до будь-яких інших кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, перелік яких розміщено на сайті центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України у розділі «Довірчі послуги» (https://czo.gov.ua/ca-registry).