Запрошуємо до участі в урочистостях з нагоди вшанування 102-ї річниці бою під Крутами

Шановні краяни!
Запрошуємо Вас до участі в урочистостях з нагоди вшанування Дня пам’яті героїв Крут, які відбудуться у середу, 29 січня, о 11.00год. в сесійній залі районної ради (вул..Львівська,2).

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.
   Саме тоді на Чернігівщині, недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназисти Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч.
   Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.
   Вже стало звичним порівняння українських «кіборгів» – захисників Донецького аеропорту – з героями Крут, також проводять аналогію з Іловайськом та Дебальцевским котлом. Таке порівняння є справедливим у тому сенсі, що українські вояки тримали позиції до останнього, не поступаючись у бою значно переважаючим силам ворога.
   Головна ж подібність у тому, що і тоді Україну оберігала молодь, і зараз теж. Згадаємо, як починалося творення українського війська у березні 2014 року – воно відбувалося «на ходу», і першими, хто відреагував на заклики держави ставати до лав, була молодь, зокрема та, яка перебувала в загонах самооборони на Майдані, протестуючи проти злочинного режиму.