Узнать рейтинг Joomla.
Здесь можно найти шаблоны joomla 3.

Бущани вшанували пам'ять жертв депортацій

Сьогодні, 8 вересня, в Україні вшановується пам’ятна дата - 75-ті роковини початку депортації українців із Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944–1951 роках.

Біля пам'ятника Скорботи, який встановили у Буську в пам’ять жертв репресій і переселених українців із західноукраїнських земель Закерзоння, зібралися представники органів влади району та міста, громадськість, аби помолитися разом з отцем-деканом Петром Салабаєм, запалити свічки пам'яті, згадати ці жахливі часи, які випали на долю українського народу.
З промовами до учасників віча звернулися: голова райради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Олег Ільків, секретар Буської міської ради Людмила Рудіон, спогадами поділилися - очевидець подій, бущанин Іван Бак та нащадок вивезених примусово лемків Роман Левко-Притискач.
В пам'ять про депортованих, Іван Бак виконав свою власну пісню "Лемківський край".
Вела віче - Оксана Піджарко.

Нагадаємо, що депортація українців із територій Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини, на яких вони споконвіку проживали, сталася внаслідок укладеної між УРСР і Польським комітетом національного визволення угоди: вона передбачала, що українці, які мешкали в межах повоєнної Польщі, повернуться до України, а поляки - до своєї країни. При цьому люди залишали на покинутих місцях практично усе своє надбане добро – житло, майно, землю, худобу.

Акція нібито мала бути добровільною, але більше ніж 400 тисяч осіб виселяли підрозділи польської армії. Загалом під час проведення акції було переселено 122 тис. 454 українські родини (482 тис. 109 осіб).

Мітки: БУЩИНА