«Пакунок малюка» – одноразова безповоротна адресна соціальна допомога

Із 1 вересня 2018 року при народженні дитини надається «пакунок малюка» – одноразова безповоротна адресна соціальна допомога сім’ям, в яких народилася дитина.

Допомога видається безпосередньо під час виписки породіллі із пологового будинку або, якщо на момент виписки даний пакунок там відсутній, то видачею займається управління соціального захисту населення. У разі відсутності матері/батька вона надається родичам, патронатним вихователям новонародженої дитини. Право на отримання допомоги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живу дитину. Звертаємо увагу! У разі отримання допомоги «пакунок малюка» розмір допомоги при народженні дитини не зменшується. Вартість отриманої допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги. Порядок надання такої допомоги затверджено постановою КМУ від 20.06.18 р. № 512.

До переліку дитячих товарів, які входять до «пакунка малюка», внесено: одноразові підгузки та вологі серветки, декілька видів пелюшок, шапочки, боді, штани-повзунки, чоловічки з довгим рукавом та штанцями, шкарпетки, термометри для води та тіла, ножиці, прокладки для лактації, ковдра, плед-ковдра, матрац, рушник, іграшка-брязкальце, крем, рідке мило-шампунь дитяче з дозатором, коробка-колиска (наказ Мінсоцполітики від 17.07.18 р. № 1025).