В РНД відбувся районний захід до Дня українського добровольця

14 березня в Україні відзначають День добровольця. З нагоди свята в Буському РНД відбувся районний захід за участю керівництва району, добровольців - учасників ООС (АТО), школярів.

Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували українських захисників, які загинули в бою за Українську державу.
З словами вдячності за героїм та мужність до бущанських учасників бойових дій, які добровільно пішли захищати країну з перших днів війни на сході, звернулися голова районної ради Богдан Глова та заступник голови РДА Тетяна Сай.
Від демобілізованих учасників ООС (АТО) виступили Іван Міллер, Сергій Бондаренко та Олександр Жовтанецький.
Надалі усі присутні у залі переглянули документальну стрічку про добровольчі батальйони, а вокалістка Оксана Піджарко заспівала для героїв пісню Андрія Кузьменка "Кораблі".
Завершився захід спільним виконанням усіма присутніми у залі Маршу українського війська та фотографуванням дітей з захисниками.

Нагадаємо, що саме в цей день 14 березня 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці під Києвом для формування першого добровольчого батальйону.

Батальйон на початку квітня 2014 р. передислокувався на Дніпропетровщину і отримав назву “Дніпро-2”.

17 січня 2017 року Верховна Рада ухвалила рішення про відзначення цього свята “з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посилення суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості”.

Сьогодні Президент Петро Порошенко у своєму зверненні привітав співвітчизників з Днем українського добровольця.

“Цей день нагадує нам про нещодавні, але вже історичні події, учасниками яких ми з вами були і є. У лютому 2014-го країна перебувала в травматичному шоці від брутального розстрілу Небесної Сотні. Але вірилося, що найгірше вже позаду”, – зазначив глава держави.

Порошенко наголосив, що РФ завдала підлого удару в найскладніший для України перехідний період.

“Кремль був абсолютно впевнений в успіхові свого бліц-кригу. Там знали, що українська армія розкрадена, зруйнована зсередини і небоєздатна. Нічого дивного, адже руйнація ЗСУ протягом тривалого часу відбувалася саме під керівництвом російських кураторів”, – сказав Президент.

За його словами, саме сотні Самооборони Майдану у березні 2014-го року взяли на себе відповідальність за захист Вітчизни.

Добровольці в числі перших увійшли до Слов’янська, захопивши штаб сепаратистів та арсенал озброєння. Залучалися до бойових операцій в Красному Лимані, Бахмуті, Попасній, Дебальцевому, Станиці Луганській, Вуглегірську, Мар’їнці, Авдіївці та в інших місцях.

Президент розповів, що колишні добровольчі підрозділи тепер інтегровані до лав ЗСУ або Національної гвардії, добре підготовлені, вишколені та оснащені.

“Ніколи не повторимо помилок минулого, адже саме послаблення армії створило ґрунт для агресії проти України. І ми ніколи не забудемо подвигу добровольців. Бо немає міри глибини нашої вдячності тим, хто одним з перших пішов у бій, і дав всій Україні найцінніше на той момент – час”, – підсумував глава держави. Відео виступу Президента України за посиланням https://www.facebook.com/petroporoshenko/videos/2326863877545382/