Запрошуємо бущан на урочистість з нагоди відзначення Дня Соборності

У понеділок, 22 січня, в сесійній залі Буської районної ради відбудеться урочистий захід з нагоди відзначення 99-ї річниці Дня Соборності України.

Його участників ознайомлять з передумовами та ходом історичних подій січня 1919 року, видатними особистостями, які відіграли провідну роль в  проголошенні Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Окрім цього, відбудеться демонстрація тематичного фільму про події цього періоду, які стали одним з ключових етапів українського державотворення та відновлення Української державності 24 серпня 1991 року.

Початок заходу о 10.00 годині.

Довідково. День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно відзначається з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV УніверсалуУЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.