Узнать рейтинг Joomla.
Здесь можно найти шаблоны joomla 3.

Щодо африканської чуми свиней

Африканська чума свиней (Pestis africana suum, хвороба Монтгомері) - висококонтагіозна вірусна хвороба, яка перебігає блискавично, гостро, підгостро, безсимптомно й характеризується гарячкою, ціанозом шкіри, геморагічним діатезом внутрішніх органів, дистрофічними і некротичними змінами в різних органах і високою летальністю. 
Збудник АЧС - є вірус, що містить ДНК і належить до родини Iridoviridae. Віріони сферичної форми діаметром 175-215 нм.
Діагноз на АЧС ставиться на основі аналізу епізоотичних і клінічних даних, патологоанатомічних змін та результатів лабораторних досліджень. 
Лабораторна діагностика АЧС проводиться в Центрі з діагностики чуми свиней Інституту ветеринарної медицини УААН. 
Африканська чума свиней відноситься до списку «А». Загибель при захворюванні становить 90-100 %. Хвороба відома з 1903 року з Півночі Африки. Природньо хвороба існувала в популяціях диких африканських свиней.
В 1971 ,1978-1980 роках спалахи захворювання даного захворювання в центральній та південній Америці. В 2009-2010 роках різко погіршилась ситуація щодо африканської чуми свиней на півдні Російської Федерації зокрема в регіонах що межують з Україною. 
Дане захворювання є безпечне для людини, проте. Основним питанням по даному захворюванню є великі економічні збитки. Економічні збитки складаються із прямих витрат по радикальній ліквідації хвороби, обмеження в міжнародній торгівлі визначаються десятками мільйонів доларів. Витрати на о.Мальта – 29,5 млн. доларів. Домініканська Республіка біля 60 млн. доларів. 
Всього в Україні зареєстровано 24 випадки АЧС (в т.ч. 15 в дикій
Епізоотологія 
Вірус стійкий до широкого діапазону температур і рН середовища. У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м'ясі від хворих тварин – 155 днів, копченій шинці - до 5 міс., у гною – до 3 міс. 
Вірус стійкий до висушування та гниття, при температурі 60 0С гине на протязі 10 хвилин.
До африканської чуми свиней сприйнятливі домашні та дикі свині всіх вікових груп. Джерелом збудника є хворі і вірусоносії. Зараження проходить при спільному утриманню здорових тварин з інфікованими.
Зараження свиней може відбутися наступними шляхами:
- Шляхом безпосереднього контакту( від свині - до свині)
- Через грунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, транспортні засоби, диких кабанів , бродячих тварин, птахів , мух та обслуговуючий персонал
- При згодовуванні харчових відходів , що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин .
Інкубаційний період захворювання залежить від кількості поступившого в організм збудника захворювання, стану тварини і може тривати від 2-х до 6-ти діб.
При блискавичній формі – тварини гинуть без будь яких клінічних ознак.
При гострій формі у тварин відмічається задишка, кашель, відмічаються приступи рвоти, парези і паралічі задніх кінцівок, температура тіла піднімається до 40,5-42о. Спостерігаються кров’яні виділення з носа, іноді кров’яні поноси, частіше запори. Хворі тварини більше лежать, в’яло піднімаються, під час руху дуже швидко втомлюються. Відмічається слабість задніх кінцівок, хитка хода, голова опущена, хвіст розкручений, сильна спрага. На шкірі із внутрішньої сторони стегна , на животі, шиї, на основі вух наявні червоно-фіолетові плями які при натисканні не біліють. На ніжних ділянках шкіри можуть з»являтись пустули, які переходять в струпи та виразки.
Діагноз на АЧС може становити лише спеціаліст державної ветеринарної служби. 
Ефективних засобів профілактики африканської чуми свиней до сьогодні не розроблено, вакцини немає. 
У випадку виявлення захворювання практикується тотальне знищення хворого свинопоголів’я безкровним методом, а також знищення усіх свиней в радіусі 20 км. Хворі і тварини що були в контакті із хворими підлягають забою із подальшим спаленням.
При підозрі на захворювання свиней африканською чумою незалежно від типу ведення господарства та форми власності спеціалісти ветеринарної медицини, що обслуговують дане господарство, зобов'язані негайно повідомити про виниклу підозру головного державного інспектора ветеринарної медицини району (міста) і до прибуття представників у господарство (населений пункт) разом із власником тварин виконати такі заходи:
1. Ізолювати хворих і підозрілих на захворювання свиней у тому 
самому приміщенні, у якому вони перебували;
2. Припинити забій і реалізацію тварин усіх видів (включаючи птицю) і продуктів їхнього забою (м'яса, сала, шкіри, шерсті, пір'я тощо);
3. Заборонити виїзд з населеного пункту, господарства (ферми), де виявлене захворювання, і в'їзд на їхню територію будь-якого виду транспорту, вихід обслуговуючого персоналу з ферми (з господарства) без відповідної санітарної обробки, а також вивіз за територію господарства (ферми) продуктів і сировини тваринного походження, кормів і інших вантажів. 
Як запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство:
- Утримувати свиней в закритих приміщеннях , не допускаючи їх контакту з іншими тваринами.
- Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі , використовуючи окремі засоби догляду та інвентар .
- Не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам .
- Не купувати тварин у невстановлених місцях та без супровідних ветеринарних документів .
- Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин .
- Не згодовувати свиням харчові відходи , що містять свинину чи продукти забою без проварювання .
- При виявленні трупу дикого кабана або свійської свині негайно сповістити ветеринарну службу ( тел..21557 або 21644 ) .

Рекомендуємо населенню при вході до приміщень де утримуються свині встановити дезковрики .
З метою профілактики АЧС 14.08.2015 . проведено засідання ДНПК при Буській РДА, на якому затверджено ряд заходів по недопущенню АЧС на територію району .