Узнать рейтинг Joomla.
Здесь можно найти шаблоны joomla 3.

Звіт про роботу ДППС в 2018 р.

Інформація про діяльність Буського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області за 2018 рік


Інформація про проведену інспекторську роботу у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини за 2018 рік

     Протягом 2018 року було проведено 3 планові та 13 позапланових перевірок. В ході проведення перевірок складено 3 приписи. Проведено 5 засідань ДНПК при Буській РДА.
      Протягом 2018 року проведено комісійні обстеження 6 закладів швидкого харчування. Всі виявлені порушення усунуто . 1 літнє кафе по результатам обстеження припинило діяльність.
     Проведено комісійні обстеження 8 закладів харчування придорожнього сервісу. В 6 виявлено порушення. В 2 заклади (АЗС) комісії не допущено.
      По всіх закладах дано відповідні пропозиції , які виконано. Всім суб’єктам господарювання вручено пам’ятки з питань профілактики харчових отруєнь та гострих кишкових інфекційних захворювань.
      На виконання наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 19.01.2018 р. №26 «Про затвердження Плану державного моніторингу продуктів рослинного походження при внутрішньодержавному обігу у 2018 році» відібрано 15 проб рослинної продукції в ТОВ «Апогей Агро» та ФГ «Щедрий лан».Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства     Протягом 2018 року було проведено 5 планових перевірок дитячих дошкільних закладів, 56 комісійних позапланових обстежень закладів освіти, 8 комісійних обстежень по зверненнях та скаргах громадян.
На основі угоди між ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» та Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області, Буським районним лабораторним відділенням Бродівського МРВ було відібрано 238 проб води питної з централізованих та децентралізованих джерел водопостачання, 113 проб харчових продуктів, 292 змиви на об’єктах навколишнього середовища, 31 проба грунту (піску), 839 замірів мікроклімату, 135 замірів освітленості, 20 замірів шуму.
      Проби води відбирались при планових та позапланових перевірках при здійсненні державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства , при розгляді заяв та скарг громадян.
     При планових перевірках Буським районним лабораторним центром Бродівського МРВ було проведено відбір проб води, харчових продуктів та змивів. У наданих результатах лабораторних досліджень відхилень у змивах та харчових продуктах не виявлено.
     У ДНЗ « Калинонька» смт. Красне, виявлено відхилення води криничної за санітарно-мікробіологічними показниками, у зв’язку з цим скеровано припис, який виконано.
    У травні місяці згідно наказу відділу освіти Буської РДА № 01.06-202 від 16.05.2018р. «Про організацію літнього оздоровлення та змістовного відпочинку дітей влітку 2018 року» було проведено 3 комісійні обстеження загальноосвітніх навчальних закладів, на базі яких планувалося відкриття трьох таборів з денним перебуванням дітей. Підчас обстеження порушень санітарного законодавства не виявлено.
    У червні місяці, при розгляді скарги жителя смт. Красне, було проведено комісійний відбір10 проб води з індивідуальних колодязів жителів смт. Красне.
   При цьому встановлено наступне : згідно результатів лабораторного дослідження Буського районного лабораторного відділення Бродівського МРВ по санітарно-мікробіологічних показникам , виявлено невідповідність води згідно ДСанПіН 2.2.4.171-10 - у 9 пробах. Згідно даних лабораторного дослідження по санітарно-хімічним показникам встановлено перевищення вмісту нітратів у 2 пробах (52,4мг/дм.куб при нормі 50, аміак 4 мг/дм.куб при нормі 2,6 ).
     У зв’язку з цим жителям смт. Красне було направлено рекомендаційні листи з наступними пропозиціями:
- провести чистку криниці та знезараження води криничної, шляхом проведення хлорування;
- не вживати воду для пиття та приготування їжі до отримання повторних лабораторних досліджень за санітарно-мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками.
       Для попередження негативного впливу нітратів на здоров’я рекомендовано:
- не вживати питну воду із колодязів, в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники(50мг.л).             Особливо це стосується дітей та вагітних жінок. Для приготування їжі та питних цілей для дітей до 3-ох років використовувати чисту від нітратів питну воду;
     04.07.2018 р. вих..№17-2/381 направлено інформаційного листа Красненському селищному голові , щодо результатів досліджень води та рекомендації щодо проведення дезінфекцій всіх криниць смт. Красне та розглянути питання забезпечення населення централізованим водопостачанням на сесії селищної ради.      Відповіді на даний лист нами не отримано.
   У серпні місяці згідно наказу відділу освіти Буської РДА № 01.06.-241 від 09.08.2018 року «Про підготовку до 2018-2019 нового навчального року», були проведені комісійні обстеження усіх ЗОШ та ДНЗ Буського району з відбором проб води для проведення лабораторних досліджень:
56 комісійних обстежень (41 – ЗОШ, 13- ДНЗ, 1 – ПТУ, 1- дитячий будинок.
 Було виявлено порушень:
-37 порушень у ЗОШ;
- 9 порушень у ДНЗ (не в повному обсязі працівниками пройдені періодичні медогляди, не відремонтована сантехніка у санвузлах,не поновлено маркування кухонного інвентаря, столів та мийних ванн, відсутні термометри у холодильниках на харчоблоках). Буським районним управлінням було надано пропозиції щодо усунення порушень, які були виконані.
   За результатами лабораторних досліджень у загальноосвітніх закладах , Буського районного лабораторного відділення Бродівського МРВ виявлено відхилення у 4 пробах води за санітарно-хімічними показниками:
- ДНЗ « Рукавичка» с. Побужани, вода кринична;
- ДНЗ « Сонечко» с. Утішків, вода кринична;
- ЗОШ І ст.. с. Волиця ,вода кринична;
- ЗОШ І ст.. с. Грабова, вода кринична.
Та 5 відхилень за мікробіологічними показниками:
- Красненська ЗОШ І-ІІІ ст.. №2, вода кринична;
- Красненська ЗОШ І-ІІІ ст.. №1  вода водопровідна.
- Куткірська ЗОШ І-ІІ ст.. ,вода кринична;
- ДНЗ « Малюк» смт. Красне, вода кринична;
- ДНЗ «Калинонька» смт. Красне, вода кринична
       На основі даних результатів направлено інформаційного листа № 17-2/479 від 20.08.2018 року керівнику відділу освіти Буської РДА., із зобов’язанням проінформувати директорів шкіл та керівників ДНЗ провести знезараження води, шляхом проведення хлорування та для попередження ризику розвитку інфекційних захворювань проводити кип’ятіння води (постійно).
      10.08.2018 року було проведено комісійне обстеження Буського ПВКГ з проведенням лабораторного контролю, відхилень не виявлено.
        У вересні місяці згідно розпорядження №55 від 11.09.2018 р. Буського міського голови, щодо створення комісії для рейдового обстеження міських загальнодоступних дитячих ігрових майданчиків Буським районним лабораторним відділенням Бродівського МРВ було проведено відбір 18 проб грунту (піску) на паразитологічні дослідження. За результатами дослідження було виявлено 2 відхилення. На основі чого скеровано інформаційного листа із пропозиціями щодо знезараження піску на ігрових майданчиках.
        У листопаді місяці згідно наказу відділу освіти Буської РДА № 01.06.-353 від 12.11. 2018р. «Щодо вивчення умов організації харчування та дотримання температурного режиму у загальноосвітніх навчальних закладах»,були проведені комісійні обстеження з проведенням лабораторних досліджень харчових продуктів та вимірювання параметрів мікроклімату і рівнів шуму.
За результатами досліджень відхилень не виявлено.

 

Епізоотична робота за 2018 рік

Туберкульоз
    Протягом 2018 року дослідженню на туберкульоз піддано всього 4440 гол. ВРХ дослідженню піддано все наявне поголів'я ВРХ. Позитивно-реагуючих тварин на введення туберкуліну не виявлено. Господарства всіх форм власності благополучні щодо туберкульозу ВРХ.

Лейкоз, бруцельоз
    Протягом 2018 року піддано серологічному дослідженню на лейкоз та бруцельоз 5221 голів ВРХ 100 % до запланованих показників. При проведеному аналізі лейкозної ситуації в районі встановлено, що із наявних 82 населених пунктів проведено дослідження у всіх 82 населених пунктах. Проведено дослідження на бруцельоз 2565 голів свиней 102 %, 451 голів ДРХ – 100%, 47 голів коней 235%, 34 голів диких кабанів 250 %.
Позитивних випадків при серологічному дослідженні на лейкоз і бруцельоз ВРХ, ДРХ, свиней, коней в господарствах різної форми власності і в господарствах приватного сектору не виявлено.
Комплексні заходи по недопущенню та профілактиці лейкозу, туберкульозу, бруцельозу та лептоспірозу на 2016-2020 роки на ветустановах і в господарствах різної форми власності наявні та виконуються.

Сибірка
     Вакциновано 2038 голів ВРХ проти сибірки виконано на 104 %, 539 коней – на 107%, 425 голів ДРХ – на 102%. Основна вакцинація тварин проведена в 4 кварталі 2018 року.
В районі нараховується 20 стаціонарно-неблагополучних пунктів по сибірці, поголів'я, в яких становить     1562 голів ВРХ, 356 коней та 356 ДРХ. Станом на 01.01.2019 року на території району нараховується 27 худобомогильників, усі не діючі та не відповідають вимогам «Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України», затверджених наказом Державного комітету ветеринарної медицини України 27.10.2008р. № 232 та зареєстрованих в Мінюсті України 29.01.2009р. за № 85/16101. Проведено відбір проб землі з худобомогильників для дослідження на сибірку – результати дослідження негативні.

Сказ
    Бригад по відлову бродячих собак та котів в районі немає. З метою профілактики сказу у мисливських угіддях Буського району в 2018 році проведено відстріл 87 лисиць.
  За 2018 рік для проведення досліджень на сказ в Львівську регіональну державну лабораторію ветмедицини направлено 95 проб патматеріалу, в т.ч. від лисиць – 87 проб, від собак – 5 , від котів –2 проба, інших тварин – 1 проба.
    Станом на 01.01.2019 р. чисельність собак в районі становить 10278 голів та 8491 котів. За 12018 рік в населених пунктах вакциновано проти сказу 6817 собак 69 % та 6643 котів, що становить 67 % до планових показників.
Протягом звітного періоду 2018 року в районі було зареєстровано 63 випадків покусів людей тваринами:
- 45 покуси - домашніми вакцинованими тваринами;
- 8 покусів - домашніми невакцинованими тваринами;
- 10 покуси – безпритульними тваринами.
    Тварини, які нанесли покуси людям піддавалися карантинуванню та нагляду протягом 10-и днів. Після 10-и денного нагляду було видано 53 довідки. У всіх випадках тварини піддавалися карантинуванню безпосередньо у власника, про що складені відповідні акти.

Хвороба Ньюкасла
    Станом на 01.01.2019 р. у приватному секторі нараховується всього 124678 гол. птиці. На території району наявно 1 птахогосподарство ТОВ «Адванс-Захід» станом на 01.01.2019 року в господарстві наявно 85000 голів птиці.
   В 5-ти км імунній зоні (с.Сторонибаби, с.Утішків смт.Красне) нараховується 15506 голів птиці і напруженість імунітету до хвороби Ньюкасла складає: 76 - 88%. Останні дослідження на напруженість імунітету до хвороби Ньюкасла проводилися Бродівською філією Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини 27.12.2018 року.
    Моніторингові дослідження, які були заплановані на 2018 рік по хворобі Ньюкасла виконані в повному обсязі. Протягом звітного періоду на напруженість імунітету до хв. Ньюкасла досліджено 3215 проб крові, від птиці приватного сектору. Напруженість імунітету до хвороби Ньюкасла становила 76 і більше. Дослідження дикої, перелітної та синантропної птиці не проводилося.
   За звітний період 2018 рік в районі піддано вакцинації проти хв.Ньюкасла всього 672235 голів птиці, в тому числі в приватному секторі вакциновано 140053 голів птиці. В районі розроблені заходи по профілактиці та боротьбі з хворобою Ньюкасла на 2016-2020 рр..

Африканська та класична чума свиней
     Згідно реєстру свиногосподарств станом на 01.12.2019 року в районі нараховувалося 10 свиногосподарств різної форми власності, в яких утримується всього 16308 голів свиней. В районі наявно одне господарство із наявністю поголів»я більше десяти тисяч голів ТзОВ «Барком» - 16057 гол.
   За звітний період 2017 року в свиногосподарствах району піддано вакцинації проти класичної чуми свиней 3746 голови або 178% до планових показників. Для дослідження на АЧС в Львівську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини направлено 101 проба пат матеріалу від домашніх свиней та 28 проб пат матеріалу від диких кабанів – результат дослідження негативний.
   Заходи та плани дій по африканській та класичній чумі свиней в районі та в свиногосподарствах розроблені на період 2016-2020 роки та затверджені в Буському районому управлінні Держпродспоживслужби.

Ідентифікація

    Протягом 2018 року про ідентифіковано 960 гол.ВРХ , в тому числу 320 корови та 640 молодняк), 68 свиней.


Начальник Буського районного управління
Головного управління Держпродспоживслужби
у Львівській області Белей І.С.