Узнать рейтинг Joomla.
Здесь можно найти шаблоны joomla 3.

Основні економічні показники району

Основні економічні показники Буського району

 

Потенціал району

 

Площа: 850 кв. км

 

Населені пункти : 83 - 1 місто, 2 селища, 80 сіл.

 

Населення: 46,5 тис. осіб, в т.ч. сільського – 30,4 тис.осіб, міського – 16,1 тис.осіб

 

Географічне положення та природні умови :

- родючі грунти – 36 тис.га орних земель;

- чорноземи (20 %), темно-сірі опідзолені (18 %), дерново-підзолисті (24 %), дерново-лучні (25 %), болотно-лучні (10 %).

 

Придатність грунтів:

зернові, цукровий буряк, ріпак, кукурудза на зерно, мак, соя, гірчиця.

Ліси: сосна, дуб, вільха, ін.

 

Природні ресурси:

Пісок будівельний –Буське родовище( запас 293 тис.м.куб)

Волуйківське –«-(запас 15 млн.м.куб)

Глина – Купченське родовище( запас 1,5 млн.м. куб)

Андріївське -«- (запас 212 тис.м.куб)

Кізлівське -«- ( запас 178 тис.м.куб)

Соколівське -«- (запас 242 тис.м.куб)

Буське -«- (запас 3550 тис.м.куб)

 

- ставки, озера (454,8 га).

- мінеральні води (Олеська, Куткірська, Соколівська, Балучинська, Милятинська, з них - Олеська, Куткірська, Соколівська , Милятинська – столово- лікувальні води).

Особливі характеристики:

- автотраса Київ-Чоп;

- залізниця Львів-Москва;

- пам’ятки архітектури, в т.ч. перлина області – Олеський замок.

 

Виробництво:

 - 16 промислових підприємств (основні види продукції: плодоовочеві та м”ясні консерви, спирт, мінеральні води, безалкогольні напої, оцет, , подрібнювальні машини по переробці відходів, пиломатеріали, меблі, металічні механізми до меблів, пружинні матраси , гумові шланги до машин).
- 18 діючих сільськогосподарських підприємства ( спеціалізація сільськогосподарських підприємств — вирощування зернових, технічних культур та м\'ясо-молочне тваринництво і птахівництво);
- 49 діючих фермерських господарств;
- 700 підприємства малого та середнього бізнесу – юридичних осіб;
- 1692 підприємців – фізичних осіб.

 

Вигідне географічне розміщення району та транспортне сполучення.

Буський район розміщений на північному сході за 51 км від м. Львова.

Через територію району проходять автотраса Європейського значення Київ-Чоп, залізнична магістраль Львів-Москва через Здолбунів та Тернопіль.

 

Перспективи для розвитку туризму.

Автотраса Київ – Чоп пролягає біля одного із найгарніших замків України, видатного пам»ятника архітектури та історії 13 – 18 ст. , перлини області – Олеського замку, який користується великою популярністю серед туристів і входить до найвідомішого туристичного маршруту “Золота підкова Львівщини” (об’єднює Олеський, Золочівський, Підгорецький та Свірський замки).

Поєднання автотраси Київ – Чоп та популярного туристичного маршруту дає унікальні можливості для розвитку туристичної інфраструктури, в т. ч. готельного бізнесу. При трасі розміщені вільні земельні ділянки, які можна використати до проведення Євро – 2012 ( див. Зведену характеристику земельних ділянок).

Окрім цього, Буський район на своїй території має кілька доволі значимих об»єктів культурного надбання. Всього в районі взято під охорону 70 пам»яток архітектури, з них – 20 занесених до Державного реєстру нерухомих пам»яток України за категорією національного значення. Серед них найважливіші: церква Св. Параскеви та церква Онуфрія в м. Буську, монастир капуцинів з келіями (смт.Олесько) церква Св. Михайла 1697 р. та Собору Пресвятої Богородиці в с. Кути.

 

Проте, найбільш відвідуваним місцем, котре приваблює туристів не тільки з України а й з-за кордону, залишається Олеський замок.

Велична споруда Олеського замку ще здалеку привертає увагу мандрівників. Ще б пак. Величний красень розташований посеред рівнин на високій горі. Колись довкола нього були непрохідні болота. Тутешні мешканці розповідають, що в трясовину затягувало цілі підводи. Але меліорація таки зробила своє – зараз біля Олеська тільки невеличкі ставки.

Спочатку замок був дерев’яним. Але після кількох пожеж, підпалів і захоплень мешканці вирішили будувати стіни з каменю. Олеський замок був ласим шматочком не тільки для місцевих князьків, а й для могутніх воло-дарів. Протягом століть він кільканадцять разів змінював власників. Проте найбільшого розквіту замок досяг за правління сім\'ї Даниловичів. Були укріплені стіни, продовжувалася розбудова палат. Саме за Даниловичів в замку сталася одна романтична історія, правда, з трагічним кінцем: син коронного гетьмана Адам Жолкевський палко покохав дочку Івана Даниловича Маріанну. Проте принциповий батько Маріанни не дозволив їм одружитися. Тоді Адам вдарив себе ножем у груди прямо на подвір’ї замку. Невдовзі після цього обидва старовинні магнатські роди вигасли, а Олеський замок перейшов до представників іншого відомого польського роду – Конєцпольських.

З Олеським замком загадково переплелись долі кількох відомих особистостей. Історики твердять, що саме в Олеську пройшли дитячі роки гетьмана Богдана Хмельницького (його батько був на службі в Даниловичів і кілька років прожив в Олеську). Крім того, саме в Олеському замку народився польський король Ян Собеський. Саме він переміг турецькі полчища в величезній битві під Віднем у 1863 році. На згадку про цю знаменну подію Мартін Альтамонте намалював свою знамениту «Битву під Віднем». Батальне полотно розміром 7×7 метрів досі експонується в замку.

Олеський замок відновили та відкрили для відвідувачів у 1974 р. Вже після цього у ньому знімали «Трьох мушкетерів», “Час збирати каміння”, “Пастух Янко”, “Дике полювання короля Стаха” та ще кілька відомих фільмів.

Зараз в Олеському замку знаходиться відділ Львівської галереї мистецтв. Він відчинений для туристів кожного дня, крім понеділка.

 

Архітектурна пам»ятка - палац Бадені, який поки що залишається у власності Міністерства внутрішніх справ. Його повернення міській громаді допомогло б перетворити місто Буськ в сучасний туристичний центр.

У мальовничому місці над Бугом стоїть палац, останніми власниками якого була родина графа Бадені. На місці нинішнього палацу стояв муро­ваний будинок - канцелярія буського дідича. Па­лац збудував 1810 р. Войцех Мір. Це - двоярус­на будівля з головним корпусом та бічними кри­лами. Прикраса палацу - двоярусний портик із іонічними колонами та балконом з балюстра­дою. Спомини 30-х рр. XX ст. свідчать про кра­су та доглянутість палацу: десятки алей тягнули­ся від палацу до ріки Бугу, рідкісні кущі, дерева, квіти створювали тут справжній рай. Палац був пошкоджений 1932 р., проте опісля - відновле­ний. Ці споруди в подальшому спіткала далеко не «графська» доля - обкрадання, руйнація, пе­реобладнання... Зараз заплановано реставрацію палацу і на­дання йому первісного вигляду.

Архітектурною пам”яткою являється і Заїжджий двір в с. Новий Милятин. Одноповерхова барокова аустерія побудована з цегли в формі літери Н. Свого часу тут було місце і для, власне, корчми і для кімнат торгівців, які прибули на ярмарок. Перед головним фасадом була крита галерея на кам’яних стовпах. У 1934-1935 і 1961 рр. корчму реставрували (при цьому вона зазнала деяких змін).

А от поблизу унікального сірководневого озера в с. Новий Милятин можливо збудувати унікальний оздоровчий комплекс, якому не буде аналогів в Україні.

Милятинська вода має 14 – 18 мг/літр розчиненого сірководню H2S. Хімічний склад її: сульфатний натрієво-магнієво-калцієвий 3,2 - 3,8г/л. Спеціальним лікувальним компонентом, окрім цього, є концентрація водних іонів. Температура 19º С. Мінеральна вода «Милятинська» близька (аналог) слабо сульфідній воді курорту «Хилово» (Росія) та інших подібних курортів.

 

Великий рекреаційний потенціал. Район багатий унікальними родовищами мінеральних вод, піску та глини.

Як уже було сказано, унікальне сірководневе озеро в с. Новий Милятин. Окрім цього, є родовища мінеральних вод: Куткірстька , Олеська, Соколівська., Балучинська.