Туристично реакреаційний потенціал

Туристично-рекреаційний потенціал Буського району

Завдяки своєму вигідному географічному розташуванню на перетині туристичних шляхів, наявності 19 пам’яток архітектури національного значення та 57 місцевого, район має значний потенціал для розвитку туризму.
Історико-культурні ресурси включають пам’ятки архітектури, історії, археології та інше. Всього в районі взято під охорону 76 пам’яток архітектури, 19 з яких мають статус «національного значення». Серед них: церква Св. Параскеви (1708р.) та церква св. Онуфрія (1680р.) в м. Буськ, монастир капуцинів з келіями 1739р. (селище Олесько), церкви Св. Михайла 1697 р. та Собору Пресвятої Богородиці 1750 р. (с. Кути), церква Вознесіння 1680р. (Волиця-Деревлянська). Крім того в районі налічується 57 пам’яток місцевого значення: палац графа Бадені (ХІХ століття), костел Святого Станіслава (1780), синагога (ХVІІІ), найдревніший в центральній і Східній Європі єврейський цвинтар, ансамбль пам’ятки архітектури початку ХХ століття – церква Св. Миколая за проектом одного з найвидатніших зодчих церковного будівництва Євгена Нагірного, ансамбль житлових будинків на площі Ринок, та багато інших.
Через селище Олесько пролягає туристичний маршрут “Золота підкова”. Музей-заповідник “Олеський замок” – відділ Львівської галереї мистецтв, історико-культурна пам’ятка ХІV-ХVІІ ст., у фондосховищі якої зібрано 12127 експонатів, з них експонується лише 459 одиниць.
В м. Буськ виявлено три городища VІ-VІІ ст. Починаючи з 1983 року літописний Бужськ, сучасний Буськ – одне з найдавніших міст України – досліджували декілька археологічних експедицій, зокрема інституту суспільних наук АН УРСР. З 2000 р. інститут археології Львівського національного університету ім. Івана Франка проводив розкопки на вул. Воляни та поблизу Буської гімназії ім.. Петрушевича. Археологічні розкопки дали цікавий речовий матеріал – фрагменти керамічного посуду Х-ХІІ ст., вироби із заліза, скла, ювелірні прикраси, предмети озброєння.