Узнать рейтинг Joomla.
Здесь можно найти шаблоны joomla 3.

Діяльність відділу культури

Відділ культури та туризму Буської районної державної адміністрації інформує, що мережа закладів культури складає: 53 Народні доми, 48 бібліотек, 2 музичні школи, 10 музейних закладів на громадських засадах, У 2012 році відкрито новий історико-краєзнавчий музей в смт.Красне. Музею о.М.Шашкевича у 2012 році присвоєно статус «Народний музей».

При районному Народному домі та сільських НД створені і працюють 11 колективів, що мають звання «Народний» та 2 «Зразковий», це: народна аматорська хорова капела вчителів «Освітяни» РНД, народний аматорський хор працівників культури РНД, народний аматорський хор «Надбужанець» НД с.Андріївка, народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Січові стрільці» НД с.Задвіря, народний аматорський духовий оркестр «Буг» РНД, народний аматорський ансамбль пісні і музики «Зорецвіт» РНД, народний аматорський ансамбль пісні і музики «Перевесло» НД смт.Олесько, народний аматорський фольклорний колектив «Джерело» НД с.Переволочно, народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Любисток» НД с.Утішків, народний аматорський ансамбль народної музики «Андріївські музики» НД с.Андріївка, народний аматорський вокальний гурт «Куди йдеш» РНД, зразкова аматорська хореографічна студія «Арніка» РНД, зразковий ансамбль танцю «Нові зірки» РНД.

Народні та Зразкові колективи є постійними учасниками обласних та районних свят, оглядів-конкурсів з усіх жанрів художньої самодіяльності, представляють своє мистецтво на Міжнародних та Всеукраїнських фестивалях. Постійно гастролює по Україні аматорський вокальний гурт «Куди йдеш» із християнсько-пізнавальною програмою «Щастя бажаю тобі». За останній період гурт побував у Миколаївській, Одеській областях, у різних містах Львівської області. Народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Січові стрільці» НД с.Задвір`я постійно бере участь у фестивалі патріотичної пісні «Дзвони Лисоні» в м.Бережани, Тернопільської області. Народний жіночий вокальний ансамбль «Любисток» НД с.Утішків побував із своєю програмою в Криму. Зразковий хореографічний колектив «Нові зірки» РНД та зразкова хореографічна студія «Арніка» представляли своє мистецтво на Міжнародному фестивалі в Угорщині, Польщі та Болгарії, у Всеукраїнських мистецьких фестивалях «Підкамінь», «Кришталевий Трускавець», «Львівська рапсодія», «Свитазівські притупи», «Барви Карпат». Народний ансамбль пісні та музики «Зорецвіт» та Народний вокальний ансамбль «Любисток» НД с.Утішків брали участь у телевізійному проекті «Фольк-music» в м.Києві.

У 2012 році проведено ряд робіт щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, зокрема: проведено реконструкцію майстерні під бібліотеку в смт.Красне, де використано 87017,00 грн. (кошти обласного бюджету). В приміщенні бібліотеки смт.Красне розміщено історико-краєзнавчий музей на громадських засадах, для музею закуплено меблі на суму 11100,00 грн. (кошти обласного бюджету)

- проведено (частково) ремонтні роботи в Народному домі с.Побужани, перекрито дах та встановлено металопластикові вікна та двері в НД с.Купче, Ракобовти (обласна програма – мікропроекти).

- проведено поточні ремонти в Народних домах с.Вербляни, Русилів, Лісок, Куткір, Волиця, Боложинів, Безбруди, Хватів, Ст.Милятин, Чучмани (кошти місцевих рад та спонсорські кошти).

- проведено ремонтні роботи та закуплено відповідне устаткування для хореографічного залу районного Народного дому на суму 25,0 тис. грн. (кошти районного бюджету), окремі роботи проведені за кошти спонсорської допомоги.

- проведено ремонтні роботи методичного кабінету РНД на суму 2,5 тис. грн.. та музейної кімнати «Світлиця» на суму 0,5 тис. грн.

- закуплено котел для Олеської дитячої музичної школи на суму 10,3 тис. грн., офісний стіл для Буської дитячої бібліотеки, електрообладнання для районного Народного дому на суму 2,3 тис. грн.

- підписано періодичних видань для Буської централізованої бібліотечної системи на суму 9,5 тис. грн.

Згідно обласної програми розвитку культури на 2012 рік для сільських закладів культури району на виділені кошти було придбано сценічні костюми та музичну апаратуру, зокрема:

НД с.Побужани – 5,0 тис. грн., НД с.Топорів - 10,0 тис. грн.., НД с.Олесько – 5,0 тис. грн.., НД с.Циків – 5,0 тис. грн.., НД с.Ожидів – 5,0 тис. грн.., НД с.Заводське – 10,0 тис. грн.

Згідно плану роботи відділу культури та туризму у 2013 році заплановано провести семінари-практикуми з директорами та художніми керівниками сільських Народних домів: на базі НД с.Новосілки на тему: « 2013 – рік видатних людей Бузеччини», на базі НД с.Соколя «Виховання підростаючого покоління – шлях до відродження нації», на базі НД с.Заводське «Християнське виховання молоді». Заплановано провести кущові семінари з основних гуртків художньої самодіяльності на базі СНД с.Ожидів, Циків, Острів, Журатин, Побужани, Тур`є та районного Народного дому.

За звітний період 2013 року відділом культури та туризму проведено цілий ряд цікавих та змістовних заходів з нагоди державних, національних, професійних, традиційних свят, основні з них:

- урочиста академія з нагоди 100 – річчя від дня народження В.Кука, останнього командира УПА (НД с.Красне);

- святкова академія з нагоди 94 – ої річниці Соборності України;

- цикл заходів до Міжнародного дня української мови;

- година пам’яті з нагоди24 – ої річниці виведення радянських військ з території Афганістану»;

- Фестиваль української пісні ім..В.Івасюка «Пісню не забути»

- цикл заходів з нагоди 199 – ої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка;

- зустріч з цікавою людиною, земляком, ветераном ВВ війни В.Борозенцем ( з нагоди 90 – ої річниці з дня народження);

- вечір пам’яті земляка, відомого альпініста М.Туркевича (з нагоди 60 – ти річчя від дня народження);

- фольклорне дійство присвячене Воскресінню Господньому (гаївки, веснянки біля церков Буського р-н.);

- цикл заходів з нагоди святкування 68 – ої річниці з дня Перемоги над фашизмом;

- святковий концерт до Дня Матері;

Поряд з цим, в галузі культури є ряд проблем, які необхідно вирішувати у 2013 році: планується продовжити і завершити капітальні ремонти в НД с.Побужани, Купче, Ракобовти, провести поточні ремонти в НД с.Чаниж, Стовпин, О.Пильний, Циків.

Потребують великих капіталовкладень сільські Народні доми: с.Заводське, Задвір’я, Кизлів, Тур`я, Соколя, Кути, Ріпнів, Полоничі, глядацький зал НД с.Андріївка. Відкритою залишається проблема опалення потужних по своїй величині Народних домів с.Соколівка, Переволочно, Задвір`я, Заводське, Ріпнів, Андріївка, Балучин, де в аварійному стані знаходяться системи опалення та котельні, що не підлягають ремонту.Ряд працівників галузі культури району працюють на неповні робочі ставки: 16 чол. – 0,75 ст., 23 чол. – 0,5 ст., 1чол. – 0,25 ст.