Офіційний веб-сайт Буської районної державної адміністрації Львівської області - Архів новин
  
Інформаційні ресурси  
Координаційний центр
Буська районна рада
Районний часопис
Буське районне радіомовлення


Ми у Facebook
 
Інформація  
+ Буська РДА
+ Про Буський район
+ Інвестиційна діяльність
+ Пропозиції інвесторам
+ Керівні документи
+ Проекти розпоряджень, які підлягають оприлюдненню
+ Розпорядження
+ Розпорядження, зареєстровані управлінням юстиції
+ Доступ до публічної інформації
+ Запобігання проявам корупції
+ Проект «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІ»
+ Пільгове іпотечне кредитування
+ ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
+ Очищення влади
+ Збройні Сили України
+ ІНФОРМАЦІЯ
+ Місцеві вибори 2015
 
Розділи  
+ Економіка
+ Сільське господарство
+ Управління соціального захисту
+ Служба у справах дітей Буської РДА
+ Архітектура
+ Культура
+ Освіта
+ Охорона здоров'я
+ Територіальний центр
+ Центр зайнятості
+ Регуляторна політика
+ Центр надання адміністративних послуг
+ Управління Держспоживслужби
+ Фінансове управління
+  Відділ статистики
+ Громадська рада
+ Відділ ведення Державного реєстру виборців
+ Відділ державної реєстрації
+ Паспорти бюджетних програм
+ Звернення громадян
+ Громадянське суспільство
+ Релігія
+ Туризм
+ Державна інспекція з питань праці
+ Планові перевірки
+ Моніторинг регіональних цін
+ Для багатодітних сімей
+ Громадське обговорення
+ ІНФОРМАЦІЯ для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
+ Туристична привабливість
+ Енергозбереження
+ Децентралізація влади
+ Об'єднані територіальні громади
+ Законодавчі акти
+ Управління Пенсійного фонду
+  Оголошення
 
Календар подій  

 
Лічильник  

 1350220 всього

 32 зараз на сайті

 
Сервіс  
Написати для admin  Зворотний зв'язок
Додати  Додати у вибране
Рекомендувати цей сайт другові  Рекомендувати другові
Мобільна версія   Мобільна версія
 
  Архів новин  
 

Голова райдержадміністрації Петро Мороз провів особистий прийом громадян Буського району - admin 25/04/2017 • 10:22

Сьогодні, 25 квітня, голова районної державної адміністрації Петро Мороз провів особистий прийом громадян Буського району.
До керівника Бущини цього разу звернулися за допомогою у вирішенні своїх проблем мешканці Соколівки, Буська, Полонич, Красного, Чанижа і Олеська. Усього 12 осіб.
Серед питань: надання матеріальної допомоги на лікування та покращення житлово-побутових умов, вирішення земельних спорів, пасажирських перевезень пільговиків, працевлаштування.
За результатами звернень громадян, Петром Морозом частину питань вирішено безпосередньо під час прийому за участю представників органів місцевого самоврядування, фахівців з порушених громадянами питань, по інших - дано доручення щодо їх вивчення та можливості позитивного вирішення.
Нагадаємо, що відповідно до графіку, прийом громадян головою райдержадміністрації проводиться двічі на місяць - другий і четвертий вівторок.


Буська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує - admin 25/04/2017 • 09:21

Щодо  відповідальності  за  несвоєчасну сплату  податку  за  наслідками  поданої річної декларації про майновий стан і доходи. Відповідно до п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України  фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації. У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  -  при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;

 -   при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.

      Крім цього, при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня.   Звертаємо увагу, що 03 травня 2017 року – останній день для подання громадянами податкової декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік.  

 Про податкові новації – на зустрічі з бізнесом Бущини. В головному офісі Буської ОДПІ відбулась зустріч першого заступника начальника інспекції Андрія Романіва з представниками бізнесу Буського району, на якій обговорювались питання податкових новацій та створення оптимальних умов для платників податків.   На початку заходу присутні дізнались про стан надходження податків та зборів до бюджетів усіх рівнів, зокрема, впродовж січня-березня 2017 року до Державного бюджету України від платників Бущини надійшло 15165,2тис.грн., місцеві бюджети поповнилися на 21546,1 тис.гривень.  Під час діалогу розглядались актуальні питання електронного адміністрування податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, своєчасності та повноти сплати податкових платежів до бюджету. Особливу увагу приділено питанням легального працевлаштування найманих працівників.  Також присутніх проінформовано про новації у проведенні зустрічних звірок, роботу е-реєстру автоматичного відшкодування ПДВ, зміни у порядку надання податкових консультацій, застосування реєстраторів розрахункових операцій при  реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню).   На завершення зустрічі представникам бізнесу нагадали про завершення кампанії декларування  та надали  відповіді на  поставлені  запитання.

Інформаційний ресурс ДФС України «ЗІР»  доступний кожному.  Буська ОДПІ звертає увагу платників, що загальнодоступний інформаційний ресурс ДФС України «ЗІР»  доступний кожному. Він дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, використовуючи ключові слова.   За допомогою ресурсу «ЗІР» можна переглянути інформацію за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань.  Також усі бажаючі можуть скористатися новою можливістю Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу та оцінити якість уніфікованих відповідей, що містяться у розділі «Запитання-відповіді». Зазначена система оцінювання дає змогу користувачам ЗІР не тільки оцінити якість наданих відповідей, а й залишити свої коментарі (примітки/зауваження/пропозиції).  Скористатися ресурсом «ЗІР» можна через веб-портал ДФС України www.sfs.gov.ua  (вкладка «Інформаційно-довідковий ресурс»).

Фіскальна служба відповідає.  В головному офісі  Буської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області на запитання платників щодо застосування податкового законодавства відповідала начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Лариса Якимів.

        Чи звільняється юридична особа – платник єдиного податку від сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності?

     Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

     Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 ПКУ).

     Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ).

     Отже, суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці) – платники єдиного податку, які уклали договори оренди землі з органами місцевого самоврядування, є платниками орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

    Який порядок обчислення екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення?

     Згідно із п.249.3 ст.249 Податкового кодексу України суми екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, обчислюються платниками податку самостійно щокварталу виходячи з фактичних обсягів викидів, ставок податку за наведеною формулою (незалежно від того чи отримано платником дозвіл на викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення).

      Статтею 243 ПКУ встановлені ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення.

     Який розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?

    Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але відповідно до п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України річна сума платежу:

     не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території;

     не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки;

     може перевищувати граничний розмір орендної плати – 12 відсотків нормативної грошової оцінки, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах;

     для пасовищ у населених пунктах, яким надано статус гірських, не може перевищувати розміру земельного податку.

     При цьому, якщо сума річного платежу за договором оренди землі є меншою, ніж сума платежу, визначена п. 288.5 ст. 288 ПКУ, то річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету, не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.

     Якщо розмір орендної плати, зазначений у договорі оренди, є нижчим від встановленого нормами ПКУ, орендарю слід звернутись до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, з яким укладено договір оренди землі, з приводу приведення його у відповідність.

 Увага! Виїзний особистий прийом громадян. 04 травня 2017 року з 15.00 до 17.00 години в приміщенні Буської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області буде проводити виїзний особистий прийом громадян заступник начальника Головного управління ДФС у Львівській області Орест Дмитрович Вітик.

      Попередній запис на прийом проводиться відповідальним працівником Буської ОДПІ до 27 квітня 2017 року в приміщенні відділення (м. Буськ, пл.900 річчя Буська, 1, кабінет № 20), або за телефоном (03-264) 3-06-12.

                                                                           Cектор організації роботи Буської ОДПІ

 


Що таке малярія ? - admin 25/04/2017 • 09:20

25 квітня у світі відзначають Всесвітній день боротьби проти малярії, який був заснований державами – членами ВООЗ на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я у 2007 році. Мета проведення Міжнародного дня боротьби проти малярії - роз’яснення того, що малярія виліковна, пояснення громадськості необхідності профілактичних заходів, залучення уваги як експертів, так і науково-дослідних і навчальних інститутів, компаній та фондів до пошуку варіантів розв’язання цієї проблеми.
За даними ВООЗ, малярія продовжує загрожувати 40% населення світу. Щорічно малярією захворює більш 500 мільйонів чоловік, а більш одного мільйона чоловік помирає від цієї хвороби. Найважчий тягар малярії лежить на країнах Африки на південь від Сахари, але хвороба також вражає людей в Азії, Латинській Америці, Близькому Сході і навіть в деяких частинах Європи.
У 2016 році в Україні серед цивільних громадян зареєстровано 43 завізних випадки малярії, з яких 1 з летальним наслідком від тропічної малярії (проти 51 випадку з 3 летальними у 2015 році). З них громадянами України було завезено 32 випадки (74%), іноземцями – 11випадків (26%). Місцеві випадки малярії, вторинні від завізних, випадки щепленої малярії в Україні не реєструвались.
За видами збудника найбільшу частку має тропічна малярія (P.falciparum) - 15 випадків, триденна (P.vivax) - 8, овале-малярія (P.ovale) – 6 , чотириденна малярія (P. malariae) – 4, малярія спричинена декількома збудниками – 7. В 3 випадках малярія була встановлена лише за клінічними ознаками, без лабораторного підтвердження.
У Львівській області - 2 завезених випадки тропічної малярії (P.falciparum): 1- випадок у жителя м. Радехова, який прибув із Конго, де працював будівельником за контрактом впродовж 3-х років, 2-й – випадок у жителя м. Львова, який прибув із Гани, де працював експедитором.
Особливо епіднебезпечно, коли хворі на малярію не госпіталізувались в інфекційні стаціонари, а лікувалися амбулаторно – це може сприяти передачі малярії, виникненню місцевої та їх рецидивів.
Сезон ефективного зараження переносників малярії (комарів виду Анофелес) у біжучому році ще не розпочався, у зв’язку з несприятливими погодними умовами.
Малярія (син.: пропасниця, болотна лихоманка) - гостре інфекційне захворювання, яке характеризується гострим, а інколи затяжним перебігом, періодичними підйомами температури тіла, збільшенням печінки, селезінки.
Малярія поширена в країнах світу з тропічним та субтропічним кліматом. Це пов'язано з тим, що розвиток малярійного плазмодія відбувається в організмі комара - перенощика при температурі повітря від 16°С до 30°С. Місцевості, де можлива передача малярії, є ендемічними. На сьогодні існує ризик виникнення місцевих випадків зараження, поширення цієї хвороби на території України. Це пояснюється, в першу чергу, наявністю перенощика - малярійного комара, природними умовами - наявністю водойм, де існують умови для виплоду та розвитку перенощика, сприятливої температури навколишнього середовища для розвитку збудника малярії в тілі комара, численних контактів комарів та людей - тих, що повернулись з тропіків, та тих, хто не залишав межі України.
Малярія передається від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів. Комар заражається, годуючись кров'ю хворого малярією чи носія малярійних плазмодіїв. Крім природного зараження через укуси комарів, людина може заразитися малярією при переливанні крові від зараженого донора. Передача малярії може відбутись від хворої матері плоду, найчастіше під час пологів, рідше - при проходженні паразитів через плаценту.
Захворювання може проявитись як мінімум через 7 діб від зараження, максимум - через 3 роки в залежності від виду збудника, стану імунної системи організму людини.
У хворого на малярію з'являється лихоманка, озноб, головний біль, біль в м'язах, слабкість, блювота, біль в животі. Підвищення температури носить періодичний характер, супроводжується ознобом, пропотіванням. Перші симптоми малярії можуть бути помірно вираженими, не зразу розпізнані як малярія. Можуть бути і інші ознаки, які пов'язані з недостатністю нирок, печінки, серця тощо, які можуть призвести до смерті. Малярію називають мавпою різних захворювань, вона може імітувати гострі респіраторні вірусні інфекції, грип тощо. Тому, у разі захворювання, будь-якого підвищення температури під час перебування на території небезпечних з малярії країн чи після повернення, слід звернутись до лікаря, повідомивши його про виїзд до ендемічної країни протягом останніх трьох років, та виконувати всі його рекомендації.
Як вберегтися від зараження малярією? Слід уникати укусів комарів, користуючись для цього репелентами (речовинами, що відлякують комах), наносячи їх на відкриті ділянки тіла і на одяг. Застосовувати засоби для відлякування комах слід в суворій відповідності з рекомендаціями виробника, особливо по відношенню до дітей. Крім того, для захисту від комах перебуваючи в "тропіках" можна користуватись протимоскітними сітками. Протималярійні препарати з профілактичною ціллю слід приймати обов'язково.
Як приймати протималярійні препарати? За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, профілактичні протималярійні препарати починають приймати за один тиждень до виїзду, протягом всього терміну перебування на ендемічній території та 4 тижні після повернення (один раз на тиждень). Вибір протималярійного препарату залежить від країни виїзду, ризику зараження малярією, виду малярійного збудника, що переважає в конкретній зоні, стійкості збудника до препаратів. Призначення будь-якого препарату потребує попередньої консультації лікаря. Особливо рекомендуємо уникати поїздок в ендемічні з малярії країни без особливої потреби вагітним жінкам та маленьким дітям.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, ЩО ЧИМ РЕТЕЛЬНІШЕ І ЧІТКІШЕ ВИ БУДЕТЕ ВИКОНУВАТИ ПРАВИЛА ПРОФІЛАКТИКИ МАЛЯРІЇ, ТИМ МЕНША БУДЕ ВІРОГІДНІСТЬ ЗАХВОРІТИ ЦІЄЮ НЕБЕЗПЕЧНОЮ ХВОРОБОЮ!


Буське районне лабораторне відділення
Бродівського міжрайонного відділу
ДУ "ЛОЛЦ МОЗ України"


15 млн гривень з екологічного фонду – містам області, які прийматимуть львівське сміття - admin 25/04/2017 • 09:18

У вівторок, 25 квітня, під час сесії Львівської обласної ради депутати затвердили перелік природоохоронних заходів, фінансування яких здійснюється з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Всього передбачено 106,7 млн грн на понад 100 заходів.
Пріоритетами розподілу коштів є захист територій від підтоплення, поводження із ТПВ, захист від забруднення поверхневих вод, заходи із забезпечення екологічної рівноваги територій колишніх гірничодобувних підприємств.
За словами директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслана Гречаника, рішенням сесії виділили перший транш фінансування містам Львівщини, що підписали Меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами міста Львова. 15 млн гривень отримають ті міста Львівщини, які підписали меморандум та погодилися приймати ТПВ зі Львова. Рішення про розподіл ще 15 мільйонів приймуть на наступній сесії.
За ці кошти органи місцевого самоврядування зможуть придбати спецтехніку: сміттєвози, бульдозери, трактори тощо. Частину грошей скерують на впорядкування полігонів, які приймають сміття, а також ліквідацію стихійних сміттєзвалищ.
Нагадаємо, у п’ятницю, 21 квітня, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Львівська міська рада та органи місцевого самоврядування підписали меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у місті Львові.


Голова РДА Петро Мороз, інші посадовці взяли участь в щотижневому спілкуванні керівництва ОДА з керівниками міст та районів у режимі skype-конференції - admin 24/04/2017 • 11:57

24 квітня голова районної державної адміністрації Петро Мороз, інші посадові особи РДА взяли участь в обласній нараді, яку провів голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення в режимі skype-конференції.
Під час наради розглянуто та обговорено ряд актуальних питань порядку денного:
1. Про результати роботи з суб’єктами господарювання з питання детінізації заробітної плати за І квартал 2017 року.
2. Про співфінансування обласної Програми «Охорони і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016-2018 роки».
3. Про підготовку до дитячої оздоровчої кампанії 2017 року.
4. Про проведення заходів з відзначення 31 річниці Чорнобильської катастрофи.
5. Про зустрічі з учасниками АТО.
6. Про закупівлю шкільних автобусів за кошти передбачені Програмою розвитку освіти Львівщини на 2017-2020 рр. у 2017 році.
За результатами проведення скайп-наради головою Буської райдержадміністрації Петром Морозом було дано доручення керівникам управлінь, відділів РДА, районних служб по забезпеченню виконання завдань, поставлених під час наради керівництвом області.


СтартНазад [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 наступні сторінкиДаліКінець
 

  Голова Буської РДА
 

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Кожен з Вас знайде тут цікаву та корисну інформацію про наш лелечий край та людей, які населяють цю благодатну землю!

  Пошук
 
  Пошук Google
 
Google

Web busk-rda.org.ua
  веб-ресурси
 
Конституція України
Офіційний сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Головне управління державної служби України
Львівська обласна державна адміністрація
Львівська обласна рада
Державний реєстр виборців
ДПС у Львівській області
Гаряча лінія
Проект економічного та соціального розвитку Львівської області
Інвестиційний портал Львівської області
Новини України та світу.УКРІНФОРМ
Ми розвиваємо електронне урядування
Галерея послуг Львівської області
ІНФОРМАЦІЯ для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
Запрошуємо талановитих людей реалізувати себе у владі
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Офіс реформ. Львівщина
Державна підтримка енергозбереження
Державна служба України<br /> у справах ветеранів війни <br /> та учасників антитерористичної операції
Національна дитяча <br /> гаряча лінія
Безоплатна <br /> правова допомога
Міжнародний економічний форум
Департамент з питань цивільного захисту
Продовжується набір на військову службу за контрактом до Національної Гвардії України
Національне агенство з питань запобігання корупції
  Новини регіону
 
  
^ Вгору ^

м.Буськ вул.Львівська, 2
електронна адреса: busk_rda@ukr.net
                                 тел.(03264) 2-16-92
                                  тел.(03264) 2-18-02
GuppY - http://www.freeguppy.org/    Site powered by GuppY v4.5.12 © 2004-2005 - CeCILL Free License   GuppY - http://www.freeguppy.org/