Офіційний веб-сайт Буської районної державної адміністрації Львівської області
  
Інформаційні ресурси  
Координаційний центр
Буська районна рада
Районний часопис
Буське районне радіомовлення


Ми у Facebook
 
Інформація  
+ Буська РДА
+ Про Буський район
+ Інвестиційна діяльність
+ Пропозиції інвесторам
+ Керівні документи
+ Проекти розпоряджень, які підлягають оприлюдненню
+ Розпорядження
+ Розпорядження, зареєстровані управлінням юстиції
+ Доступ до публічної інформації
+ Запобігання проявам корупції
+ Проект «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІ»
+ Пільгове іпотечне кредитування
+ ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
+ Очищення влади
+ Збройні Сили України
+ ІНФОРМАЦІЯ
+ Місцеві вибори 2015
 
Розділи  
+ Економіка
+ Сільське господарство
+ Управління соціального захисту
+ Служба у справах дітей Буської РДА
+ Архітектура
+ Культура
+ Освіта
+ Охорона здоров'я
+ Територіальний центр
+ Центр зайнятості
+ Регуляторна політика
+ Центр надання адміністративних послуг
+ Управління Держспоживслужби
+ Фінансове управління
+  Відділ статистики
+ Громадська рада
+ Відділ ведення Державного реєстру виборців
+ Відділ державної реєстрації
+ Паспорти бюджетних програм
+ Звернення громадян
+ Громадянське суспільство
+ Релігія
+ Туризм
+ Державна інспекція з питань праці
+ Планові перевірки
+ Моніторинг регіональних цін
+ Для багатодітних сімей
+ Громадське обговорення
+ ІНФОРМАЦІЯ для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
+ Туристична привабливість
+ Енергозбереження
+ Децентралізація влади
+ Об'єднані територіальні громади
+ Законодавчі акти
+ Управління Пенсійного фонду
+  Оголошення
 
Календар подій  

 
Лічильник  

 1451706 всього

 25 зараз на сайті

 
Сервіс  
Написати для admin  Зворотний зв'язок
Додати  Додати у вибране
Рекомендувати цей сайт другові  Рекомендувати другові
Мобільна версія   Мобільна версія
 
  Офіційний веб-сайт Буської районної державної адміністрації Львівської області  
  

  20 останніх новин  
 

Привітання голови райдержадміністрації Петра Мороза з Днем Конституції України - admin 28/06/2017 • 00:01

Дорогі краяни!
28 червня 1996 року Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.
Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.
Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї.
Зі святом вас, дорогі надбужанці!

.../...


П’ятеро юних бущан сьогодні отримали паспорти громадянина України - admin 27/06/2017 • 20:16

Стало доброю традицією під час урочистостей з нагоди відзначення Дня Конституції України вручати паспорти громадянина нашої держави молодим людям, яким у ці дні виповнилося 16 років.
В урочистій обстановці 27 червня з рук голів РДА та районної ради Петра Мороза та Богдана Глови, Народного депутата України Михайла Бондара паспорти нового зразка у вигляді ID-картки отримали: Бублик Олександр, Дмитрик Діана, Стадник Олена, Турек Павло, Хвостяк Анастасія.
З привітанням до молодих людей, які отримали паспорти, звернувся завідувач Буського РС ГУ ДМС Ігор Чиж, вручив кожному з них пам’ятки Громадянина України з напутніми словами та текстом Державного Гімну України.

.../...


В переддень Дня Конституції України троє демобілізованих учасників війни на сході отримали нагрудні знаки «Учасник АТО» - admin 27/06/2017 • 20:09

Спільним Наказом Міністра оборони України та Начальника Генерального Штабу троє мешканців Буського району, які брали участь в бойових діях в зоні проведення антитерористичної операції, нагороджені нагрудним знаком «Учасник АТО».
Наказ про нагородження зачитав 27 червня зі сцени РНД під час урочистостей до Дня Конституції Буський військовий комісар Ігор Томачук.
Вручення відзнак захисникам України провели: голова РДА Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, народний депутат України Михайло Бондар.
Серед нагороджених:
Чопик Василь Онуфрійович (с.Старий Милятин, брав участь в бойових діях у складі 79 аеромобільної бригади);
Токарський Назар Стефанович (смт Олесько, 128-ї гірсько-піхотна бригада);
Ридаш Іван Романович (с.Полтва, 58-ма окрема мотопіхотна бригада).

.../...


У Буську відбулися районні урочистості з нагоди Дня Конституції України - admin 27/06/2017 • 20:05

Двадцять перший день народження Основного Закону України – Конституції – відзначатимуть бущани разом з усією Україною завтра, 28 червня.
А вже сьогодні, напередодні цієї знаменної дати, 27 червня, у районному Народному домі відбулася урочиста академія і святковий концерт за участю керівництва органів влади району, депутатів усіх рівнів, широких кіл громадськості, молодого покоління бущан, ЗМІ.
До присутніх з словами-вітаннями звернулися Народний депутат України Михайло Бондар та голова районної державної адміністрації Петро Мороз.

З доповіддю перед учасниками академії виступив історик за фахом, голова районної ради Богдан Глова, який зупинився на найбільш важливих розділах Основного Закону, нагадав про те, що однією з перших європейських конституцій нового часу була конституція гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика, прийнята 1710 року на зборах козацтва біля містечка Тягина. Посадовець зазначив, що сучасна українська Конституція є однією з найкращих в світі з точки зору виписаних в ній прав та свобод громадян. Тому важливо, аби статті Основного Закону виконувалися. Також він висловив переконання, що у найближчий час буде відновлено територіальну цілісність України: окупований Крим та окремі частини Донецької та Луганської областей повернуться під контроль держави.

Квіти від учасників святкувань лягли цього дня до підніжжя пам’ятника Незалежності, що височить у Буську. Цю почесну місію виконали молоді люди, які сьогодні отримали паспорти громадян України.
Надалі учасники заходу переглянули змістовну концертну програму, підготовлену відділом культури та туризму РДА. Участь у ній взяли кращі танцювальні та вокальні колективи, окремі виконавці.
Ведучими заходу були Євген Ярема та Любов Огороднік.
Окрім райцентру, святкування Дня Конституції України у ці дні відбудеться в усіх населених пунктах району, відповідно до планів органів місцевого самоврядування.

.../...


На Львівщині відбудеться Третя зустріч робочої групи Україна-ЄС з підтримки децентралізації - admin 27/06/2017 • 12:30

Упродовж 29-30 червня на Львівщині перебуватиме делегація євродепутатів з метою участі у Третій зустрічі робочої групи Україна-ЄС з підтримки децентралізації.
У межах візиту, 29 червня у м. Львові відбудеться зустріч Європейських делегатів з керівництвом Львівської області, презентація ініціативи розробки макрорегіональної стратегії Європейського союзу для регіону Карпат, брифінг за участі керівництва області та голови делегації євро депутатів.
30 червня у Східноєвропейському колегіумі місцевої та регіонального самоврядування у м. Хирові, Старосамбірського району Львівської області відбуватиметься Третя зустрічі робочої групи Україна-ЄС з підтримки децентралізації.
Під час заходу запланували обговорення таких важливих тем, як «Реформа децентралізації в Україні: загальний розвиток, досягнення, проблеми» та «Нарощування потенціалу через обмін досвідом та співпрацю на місцевому рівні між ЄС та Україною». Після того відбудеться засідання круглого столу на тему: «Децентралізація повноважень та розвиток місцевої демократії України та ЄС. Підсумки та подальші перспективи».
Серед учасників заходу - керівництво Львівської області, зокрема голова Львівської облдержадміністрації Олег Синюка, голова Львівської облради Олександр Ганущин; народний депутат України, Почесний голова Східноєвропейського колегіуму територіального та місцевого самоврядування А. Лопушанський; Європейські делегати на чолі з президентом Комітету Регіонів ЄС М. Маркулла; перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В. Негода; голова Харківської обласної ради, Голова Української асоціації районних і обласних рад С. Чернов; представник CIVEX, спеціальний радник комісара Ханна в регіонах і містах країн, охоплених політикою сусідства Ф. Шаусбергер; Генеральний секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи А. Кіфер; професор Національного університету в м. Ужгород, співавтор дослідження С. Слава; представники Комітету регіонів ЄС А. Абромавічус та А. Ядла; програмний директор U-EAD з Європою від GIZ (Компонент І) Б. Файгель.
Участь у засіданні круглого столу також візьмуть керівництво Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства культури України, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства закордонних справ України, представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, програм міжнародної технічної допомоги в Україні, Офісу Ради Європи в Україні та члени Комітету регіонів Європейського Союзу.

.../...


З нагоди Дня Конституції відзначили працівників митниці - admin 27/06/2017 • 12:30

26 червня, з нагоди Дня Конституції України, який святкуватимуть 28 червня, відзначили працівників митниці.
Із святом митників привітав голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.
Загалом відзначили близько 70 працівників.
15 осіб отримали грамоти від та подяки від очільника області Олега Синютки.
Окрім того, працівникам митниці вручили погони за позачергові звання та відзнаки учасникам АТО.

.../...


У Буську відбулися святкові заходи до Дня молоді - admin 26/06/2017 • 11:11

Кілька тисяч бущан літньої недільної днини стали учасниками та глядачами святкових заходів, які відбулися в районному центрі Буську до Дня молоді.
Вболівальники футболу на спортивному комплексі Буської ДЮСШ мали нагоду підтримати команди ФК Топорів та ФК «Буг» Буськ, які зійшлися у двобої чемпіонату району. Тут перемогу святкували топорівчани з розгромним рахунком 8-3. У перерві матчу з нагоди Дня молоді та Олімпійського дня відбулися показові виступи легкоатлетів Буської ДЮСШ, серед яких було чимало призерів та переможців всеукраїнських та міжнародних змагань.
Кожен з учасників забігів у спринті та у човниковому бігу отримав сертифікати та значки учасника Олімпійського дня 2017 року, який проводиться під егідою Національного Олімпійського комітету України.

Починаючи з 16 години на літній сцені парку імені Івана Франка, який поряд з стадіоном, було дано старт кількагодинному святковому концерту, у якому взяли участь сотні юних та дорослих аматорів культури з усієї Бущини. Зі сцени лунали народні, патріотичні, жартівливі пісні, тут глядачів радували запальними танцями кращі хореографічні колективи. Кожен учасник не залишився без подарунка та щирої підтримки бущан, які аплодували за чудові виступи.
Цьогоріч вже традиційно відзначили кращих молодих людей, які проявили себе з найкращої сторони, прославили наш район своїми знаннями, досягненнями в різних галузях, мужністю та професійністю.

Нагородження із врученням грамот та подарунків провели: голова райдержадміністрації Петро Мороз і Буський міський голова Ростислав Сліпець.
Звертаючись зі сцени до присутніх, Петро Мороз зазначив, що саме молоді люди є тією потужною силою, яка здатна здійснювати кардинальні зміни в житті держави і суспільства. «Україна, Львівщина, Буський район потребують креативних та інноваційних ідей, нестандартних та мобільних рішень, нових відкриттів, які сприятимуть піднесенню економіки та зростанню рівня життя. Нам потрібні ті, хто здатний боротися за свою мрію, за вільну, сильну і процвітаючу Україну. Любіть свою країну, трудіться, несіть у світ позитив, будьте господарями власної долі. То ж нехай Господь допомагає вам у всіх починаннях, а обраний вами шлях принесе успіх та реалізовані мрії», - сказав Петро Мороз.

Переможцями у номінаціях стали: «Молодий педагог» - Пацалон Галина (вчитель Чанизької ЗОШ); «Учень року» - Бабяк Ольга (випускниця Буської гімназії); «Митець року» - Сторонянська Ірина (керівник хореографічного колективу «Енерджі» Красненського НД); «Журналіст року» Євген Ярема (директор Буського радіомовлення); «Медик року» Грабар Ігор (лікар-невропатолог Буської ЦРЛ); «Молодий спортсмен» Роман Ростикус (майстер спорту України, член збірної команди України з легкої атлетики); «Молодий державний службовець» Мар’яна Шеремета (начальник відділу державної реєстрації Буської РДА); «Молодий соціальний працівник» Марія Семенович (соціальний робітник відділення соціальної допомоги вдома Буського територіального центру соціального обслуговування).
Спонсором свята стала Буська міська рада.
Вела концертну програму Любов Огороднік.
Святкування Дня молоді завершила дискотека.

/більше фото на сторінці РДА в соціальній мережі facebook/.

.../...


В райдержадміністрації відбулася нарада з керівниками відділів апарату та окремих структурних підрозділів РДА, служб, установ та організацій району - admin 26/06/2017 • 11:11

У понеділок, 26 червня, відбулася апаратна нарада голови РДА Петра Мороза з керівниками відділів апарату, окремих структурних підрозділів РДА, служб, установ та організацій району.
Під час засідання очільник району проінформував присутніх керівників про результати skype-конференції, яку провів сьогодні голова Львівської ОДА Олег Синютка з головами райдержадміністрацій та міст обласного значення, приділив увагу актуальним питанням: проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи по залученню громадян на службу за контрактом в Збройні Сили України, стану виконання Урядової програми «Доступні ліки», виконання програм з енергозбереження та підтримки сільськогосподарських підприємств, розповів про ситуацію з очищення обласного центру від накопиченого сміття, яке перейняла на себе Львівська облдержадміністрація.
Також Петро Мороз розповів про результати зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні, яка відбулася минулого тижня за ініціативи Львівської ОДА, поділився своїми враженнями від організації та проведення у районі заходів до Дня державної служби, Дня молоді, закликав керівників та колективи працівників стати учасниками районного заходу до Дня Конституції України, який відбудеться 27 червня у РНД м.Буськ. Початок о 15.00 годині.
За результатами розгляду питань порядку денного, Петро Мороз дав ряд доручень керівникам, встановив терміни їх виконання.

.../...


Буська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує - admin 26/06/2017 • 11:11

Легальна зарплата – добробут громадян. Буська ОДПІ ГУ ДФс у Львівській області нагадує роботодавцям, що з початку року мінімальну заробітну плату в Україні встановлено на рівні 3200 гривень. При цьому, роботодавець має право встановити свій розмір оплати праці, але він не може бути нижче рівня, встановленого державою. Крім того, мінімальна заробітна плата - показник необхідний для розрахунку мінімального рівня майже всіх соціальних гарантій та застосовується для працівників незалежно від організаційно-правових форм підприємств. Роботодавці, які сплачують заробітну плату «в конвертах», або використовують працю неоформлених працівників, тим самим ухиляються від сплати податків: податку на доходи фізичних осіб, військового збору, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тим самим вони не тільки обкрадають державу, а і позбавляють соціальних гарантій своїх працівників. Працівники, які одержують гроші в «конвертах», стають заручниками самих себе, оскільки від суми офіційної заробітної плати залежить майбутня пенсія громадян та соціальні виплати.
«Пульс» - антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України. Буська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що інтерактивний сервіс «Пульс» − інструмент двостороннього зв’язку із громадянами та суб’єктами господарювання, який дає можливість запобігти правопорушенням з боку працівників Державної фіскальної служби України. За номером телефону: (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про можливі корупційні та кримінальні правопорушення у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів, переміщення через митний кордон України товарів з приховуванням від митного контролю, утворення черг на митних постах, в пунктах пропуску та у Центрах обслуговування платників, виникнення ситуацій, які можуть бути вирішені оперативно (перевищення терміну надання адміністративної послуги, відмова в записі на особистий прийом, відмова в прийнятті вхідної кореспонденції). Сервіс «Пульс» працює цілодобово в режимі Call-back. Заявники протягом 1-3 робочих днів отримують інформацію щодо результатів розгляду звернень та вжитих заходів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін розгляду може бути подовжено.

Буська ОДП ГУ ДФС
у Львівській області

.../...


Голова РДА Петро Мороз, інші посадовці взяли участь в щотижневому спілкуванні керівництва ОДА з керівниками міст та районів у режимі skype-конференції - admin 26/06/2017 • 11:10

26 червня голова районної державної адміністрації Петро Мороз, інші посадові особи РДА, Буський міський голова Ростислав Сліпець взяли участь в обласній нараді, яку провів голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення в режимі skype-конференції.
Під час наради розглянуто та обговорено ряд актуальних питань порядку денного:
1. Про набір громадян на військову службу за контрактом.
2. Про стан реалізації програм підтримки та розвитку агропромислового виробництва у Львівській області на 2016-2020 роки.
3. Про стан реалізації районних та місцевих програм енергозбереження для населення.
4. Про хід реалізації обласної програми «Спортивний майданчик» на 2017 рік.
За результатами проведення скайп-наради головою Буської райдержадміністрації Петром Морозом було дано доручення керівникам управлінь, відділів РДА, районних служб по забезпеченню виконання завдань, поставлених під час наради керівництвом області.

.../...


Молодь запрошують до участі у волонтерському таборі "Ми всі однакові" - admin 26/06/2017 • 11:10

3-9 липня 2017 року у с. Орявчик на Сколівщині відбуватиметься Волонтерський табір "Ми всі однакові". Організаторами даного заходу виступають ГО "Інститут громадського лідерства", ГО "Молодіжний націоналістичний конгрес" у Львівській області та департамент внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації.
Табір має на меті моральне, ідеологічне та фізичне виховання молоді. Програма заходу передбачає - розвиваючі ігри, тренінги та творчі майстер-класи, мандрівки в гори, суспільно-корисна праця по відновленню стару школи, катання верхи, змагання з "мандзі", турнір з лазертагу, спортивні змагання, посиденьки біля ватри, співи під гітару, смачна їжа, приготовлена на багатті тощо.

В кінці табору найкращі таборовики отримають гарні подарунки!

Для зголошення:

- заповнити заявку https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSes9X0isAGnw_358mtNQACuXfNgY1MvEE_XCqjmUOuEkeFcAA/viewform?c=0&w=1

- зібрати пакет документів (копія паспорта, якщо тобі немає 18, то дозвіл від батьків та копія паспорта одного з батьків)

- внести реєстраційний внесок

Вік учасників 14-28 років.

Контактна особа - Бень Андрій, тел. : (093) 511 44 94.

.../...


Ентеровірусні інфекції та заходи їх профілактики - admin 26/06/2017 • 11:10

За даними епідеміологічного моніторингу інфекційної захворюваності за поточний рік у Львівській області захворюваність на ентеровірусні інфекції залишається на рівні минулорічних показників, зареєстровано 68 випадків проти 70 за аналогічний період минулого року. У Буському районі зареєстровано 1 випадок ентеровірусної інфекції серед дитячого населення проти 0 випадків за минулий період 2016 року. Випадки ентеровірусної інфекції вірусологічно не підтверджені, діагноз встановлено клінічно.
Згідно моніторингового плану досліджень водойм та стічних вод на ентеровіруси, вт.ч. полівіруси з квітня по грудень 2017 року Буським районним лабораторним відділенням відібрано та доставлено у вірусологічну лабораторію ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» 6 проб стічної води (до очистки) з Буського ПВКГ та інфекційного відділення Буської ЦРЛ, результати дослідження негативні.
Джерелом інфекції являються хворі і вірусоносії. Основний механізм передачі – фекально-оральний, проте не виключений і повітряно-краплинний. Інкубаційний період до 5 днів. Найчастіше хворіють діти та молоді особи. Основні симптоми захворювання – катаральні явища (закладеність носа з серозними виділеннями, кашель, гіперемія (почервоніння) слизових оболонок), біль в животі, пронос, підвищення температури тіла, біль у м’язах. Після перенесеного захворювання можуть реєструватися ускладнення у вигляді пневмонії, отиту.
Ентеровіруси характеризуються стійкістю до різних факторів навколишнього середовища, наприклад, при температурі 0°С у стічних водах вони зберігають свою інфекційність протягом місяця, у харчових продуктах (молоці, сметані, маслі) при температурі 56°С - до 30 хв. Віруси швидко гинуть під час кип’ятіння, впливу УФ-випромінюваня, дезінфікуючих хлорвмісних засобів.
Як можна інфікуватися?
- при вживанні недоброякісної питної води;
- під час купання у стоячих чи забруднених водоймах;
- при вживанні забруднених харчових продуктів;
- під час спілкування з хворим та вірусоносієм.
Які заходи профілактики?
- під час відпочинку на природі, використовувати тільки бутильовану воду;
- купатися у визначених для цього місцях;
- піддавати термічній обробці харчові продукти;
- вживати добре вимиті фрукти та овочі;
- дотримуватися правил особистої гігієни.

Не займайтеся самолікуванням, оскільки це може нашкодити Вашому здоров’ю.

Пам’ятайте, Ваше здоров’я у Ваших руках!


Буське районне лабораторне відділення
Бродівського МРВ ДУ « ЛОЛЦ МОЗ України»

.../...


Львівська область – пілотний регіон у розробці Експортної стратегії - admin 26/06/2017 • 11:09

Сьогодні, 26 червня, у Львіській ОДА відбулась зустріч голови Олега Синютки із заступником міністра економічного розвитку і торгівлі Наталією Микольською.
У ході зустрічі обговорили можливість розробки у Львівській області пілотного проекту щодо експортної стратегії.
Стратегія має охопити пріоритетні галузі регіону, такі як харчову промисловість, туризм, аграрне машинобудування та креативну індустрію.
Перші напрацювання представлять на Міжнародному економічному форумі, що відбудеться у Львові наприкінці жовтня.

.../...


В Українській Академії Лідерства – перший випуск - admin 26/06/2017 • 11:09

Сьогодні, 26 червня, відбувся випускний вечір в Українській Академії Лідерства. Після 10 місяців навчання студенти зібрались на святковому дійстві, аби пригадати усі свої уроки та подякувати менторам, які працювали з ними увесь цей час. В урочистостях взяли участь представники Міністерства освіти, Львівської ОДА, фонду WNISEF, викладачі, батьки та друзі випускників.
Під час навчання студенти мали можливість поглибити знання в історії, пізнали як формується підприємницький рух на Львівщині, слухали лекції провідних українських науковців та фахівців різних галузей. У листопаді студенти їздили до Ізраілю, аби дізнатися як розбудувати успішну державу. А в травні студенти здійснили поїздку до урядових установ Європейського Союзу. Окрім того, брали участь у благодійних програмах для безхатченків, дітей-сиріт та безпритульних тварин. Провели екологічну акцію очищення від сміття Брюховицького лісу.
«Ці молоді лідери прагнуть змінити країну. І після того, як вони здобудуть фах, вони почнуть великі зміни. Вони ставитимуть перед собою великі цілі і досягнуть успіху», - зазначила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.
Із 39 цьогорічних випускників Академії є лише 8 львів’ян. Інші студенти задля навчання приїхали із Харкова, Слов’янська, Івано-Франківська, Чернівців та інших міст.

.../...


Понад 10 млн грн з обласного бюджету – на ремонт доріг - admin 26/06/2017 • 11:09

Упродовж минулого тижня з обласного бюджету відповідно до замовлень головних розпорядників коштів профінансували 78,8 млн грн. Із них – 10,2 млн грн спрямували на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг.
Як повідомили у департаменті фінансів облдержадміністрації, окрім захищених та інших першочергових видатків, виділили кошти в межах реалізації обласних програм, зокрема: на розвиток дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг – 10,2 млн грн, охорону навколишнього природнього середовища – 5 млн грн, компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян в автомобільному та залізничному транспорті – 4,7 млн грн.
Крім того, на забезпечення дітей-інвалідів та дітей із важкими інтоксикаціями медичними препаратами, виробами медичного призначення та дезіноксикаційною терапією спрямували – 2,5 млн грн, на реалізацію програми «Питна вода» – 1,2 млн грн, на проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку – 1 млн грн, на покращення медичної допомоги хворим на хронічну мієлоїдну лейкемію – 500 тис грн.

.../...


Майже 400 ув’язнених працюватимуть на виробничих лініях компанії «Fujikura» - admin 26/06/2017 • 11:09

Про відкриття компанією «Fujikura» виробничих ліній у виправних колоніях та фестиваль художньої самодіяльної творчості засуджених «Червона калина» говорили сьогодні, 26 червня, під час зустрічі голова Львівської ОДА Олег Синютка та Міністр юстиції України Павло Петренко.
Як повідомив начальник управління Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Михайло Дзюдзь, майже 400 ув’язнених працюватимуть на виробничих лініях компанії «Fujikura» у виправних колоніях. Так, за його словами, уже відкрили виробництво у Личаківській ВК №30. Триває підготовка до відкриття виробничих ліній у Дрогобицькій ВК №40 та у Збаразькій виправній колонії №63 мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання жінок.
Михайло Дзюдзь також поінформував, що в суботу, 24 червня, на Рівненщині, в Дубенській виховній колонії відбувся ХXV фестиваль художньої самодіяльної творчості засуджених «Червона калина». «Цьогоріч тематикою фестивалю стало відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років. У своїх виступах вихованці декламували патріотичні вірші, відтворювали театралізовані сценки подій, які відбувалися на теренах нашої держави, також співали пісні та танцювали», - розповів він.
Крім того, сторони обговорили оптимізацію праці, підвищення заробітних плат у структурах, підпорядкованих Міністерству юстиції, та стан реалізації проекту «Шлюб за добу». Так, Павло Петренко зауважив, що за півтора роки послугою «Шлюб за добу» в Україні скористалися 15 тис пар, з них розлучилося лише 2-3%.
Варто зазначити, що в межах візиту на Львівщину Міністр юстиції зустрінеться з колективами Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, а також дасть прес-конференцію на тему: «Реформи у сфері державної виконавчої служби, державної реєстрації, пенітенціарної системи і безкоштовної правової допомоги».

.../...


За контролем коштів на вивіз сміття стежитиме громадська рада - admin 26/06/2017 • 11:09

Опісля передачі повноважень у питанні вивезення сміття Львівської міської влади Львівській ОДА створять громадську наглядову раду.
Вона контроватиме перебіг грошових коштів на утилізацію ТПВ. До громадської ради входитимуть місцеві активісти районів Львівщини, де полігони області приймають львівські відходи, депутати Львівської міської ради, а також представники Громадської ради при Львівській ОДА.
Утворення громадського контролю дозволить прозоро стежити за цільовим використанням коштів.

.../...


Потяг Хирів (Україна) – Загуж (Республіка Польща) здійснив пробний рейс - admin 26/06/2017 • 11:08

Першим кроком на шляху відновлення залізничного сполучення між прикордонними містами Хирів та Загуж став пробний рейс потяга за цим маршрутом, що відбувся сьогодні, 25 червня. Аби обговорити подальші перспективи такого залізничного шляху сторони зустрілись на міжнародному пункті пропуску «Смільниця – Кросценко».
Випробували відновлений залізничний шлях Богдан Жоньца – голова сеймової комісії з питань інфраструктури, Єжи Зуба – радник Саноцького повіту, координатор проекту Карпатська регіональна залізниця, члени польської делегації, а також Олег Синютка – голова Львівської обласної державної адміністрації, Орест Бонк – голова Старосамбірської районної державної адміністрації.
«Цей потяг має стати першою ластівкою до того, що люди більше співпрацювали між собою, відвідували один одного в двох країнах і в особистих цілях, і в робочих питаннях. Ми запустивши такий потяг, зробимо добру справу не тільки для себе, але й для майбутніх поколінь» - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Довідково :
Прикордонне залізничне сполучення у цьому напрямку (до м. Ясло – Республіка Польща) функціонувало ще з 1994 року і було єдиним залізничним шляхом для мешканців Старосамбірського району та Бєщадського повіту Підкарпатського воєводства.
У 2010 році поїзд Хирів – Ясло (№920/931-922/933), який складався з вагонів та локомотива формування Польських залізниць, завершив курсування за рішенням польської сторони. За цей час його послугами скористались понад 1250 тисяч осіб.
Очікується, що відновлення цього міжнародного потягу позитивно вплине на розвиток туризму в гірських районах та сприятиме розвитку транскордонного співробітництва,а також стане альтернативою для перетину кордону мешканцям прикордонних територій.

.../...


В урочищі Саліна вшанували закатованих жертв НКВС - admin 26/06/2017 • 11:08

25 червня, у Добромилі Старосамбірського району відбулись скорботні заходи зі вшанування пам’яті жертв НКВС. В останню неділю червня згадували тисячі жертв комуністичного терору в урочищі Саліна поблизу Добромиля.
Розпочались скорботні заходи на Ринковій площі міста Добромиля, біля приміщення колишньої тюрми НКВС. Там згадували невинно убитих в’язнів з Перемишля та навколишніх в’язниць, замордованих органами НКВС у червні 1941 року. Опісля відбувся спільний піший похід, покладання вінків та квітів до могил жертв НКВС, закатованих у Добромильській тюрмі. На так званих «Верхній» та «Нижній» могилах в урочищі Саліна відправили поминальну екуменічну панахиду за жертвами репресій, поклали квіти до пам’ятного знаку жертв НКВС.
«Це місце нашого болю, місце нашої трагедії та пам’яті. Тут загинули провідники народу, обдаровані люди, що мали повести народ за собою. Але так сталося, що московські кати визначили тут їм місце спочинку. Наші патріоти були беззбройними, вони мали лише свої переконання. Ворог розумів, що лише знищивши тих людей – набере надовго в нас державу. Тому саме це місце буде нам великою наукою й нагадуванням, щоб такого в Україні більше ніколи не сталося. Нині маємо іншу ситуацію в країні, коли воюємо за неї на Східних рубежах. Тож це місце має стати місцем нашої науки й нагадуванням за що загинули патріоти нашої держави» – зазначив під час урочистостей очільник Львівщини Олег Синютка.
Заходи завершились траурним Віче за участю свідків трагедії, представників влади, органів місцевого самоврядування, громадсько-політичних організацій, представників громадськості, духовенства та хорових колективів.

Довідка:

Саліна – урочище, де знаходилися соляні шахти. Розташоване поблизу м. Добромиля Старосамбірського району Львівської області.
В кінці червня Добромильське НКВС, що діяло тут з 1939 року, поспішно замітало за собою сліди. В колишню соляну шахту, що розташована в урочищі Саліна (між містом Добромиль і селом Солянуватка) кати скидали трупи вбитих і замордованих, що вважалися злочинцями та ідеологічними ворогами.
Загалом у червні 1941 року на Саліні органи НКВС стратили близько 3600 осіб. Напередодні трагедії з Перемишля (Польща) сюди пригнали арештантів. Жертвами стали і в'язні інших тюрем Західної України.
Останні вбивства на Саліні відбулися в період з 22 по 26 червня 1941 року.

.../...


Львівщина вшанувала пам’ять жертв розстрілів, в’язнів тюрем Західної України - admin 26/06/2017 • 11:08

25 червня представники влади разом із громадськістю поклали квіти до підніжжя пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів, що на площі Шашкевича та вшанували пам’ять загиблих українців хвилиною мовчання.
«Пам’ять про загиблих житиме вічно. Свої життя, 76 років тому, закатовані українці віддали за те, аби побороти російську навалу. На жаль, й сьогодні Львівщина прощається зі загиблими воїнами, які боронили нашу Україну на Сході. Давайте не дозволимо жодному ворогу нас роз’єднати. Молимося за тих, хто загинув за честь, за славу і за Незалежність», – зазначила під час віче заступник голови Львівської обласної державної адміністрації – керівник апарату Маріанна Вільшинська.
Священики відслужили поминальну панахиду за загиблими під час масових розстрілів комуністичними катами НКВС у червні 1941 року. У спільній молитві присутні помолились за всіх українців, які віддали свої життя заради кращого майбутнього.

Довідково:
22 червня 1941 р. розпочалася німецько-радянська війна. Актуальним питанням для радянської влади постала проблема переповнення в’язниць політичними в’язнями. Особливо це стосувалося тюрем прифронтової зони, зокрема й у Львові.
Тут було три в’язниці: № 1 – на Лонцького, № 2 – Замарстинівська та № 4 – Бриґідки. Тюрма № 3 перебувала у замку м. Золочева за бл. 70 км від Львова – сюди відправляли в’язнів, коли львівські тюрми були переповнені (у тюрмі на Лонцького при ліміті 1500 осіб перебувало 3 638 в’язнів). У тюрмах Львівщини станом на 22 червня 1941 р. було 5 424 в’язні.
Кількість жертв, закатованих у в'язницях Львова, становить понад 4 тис. осіб. Загалом упродовж червня-липня 1941 року на західноукраїнських землях більшовики знищили понад 22 тисячі політичних в'язнів.

.../...


 

  Голова Буської РДА
 

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Кожен з Вас знайде тут цікаву та корисну інформацію про наш лелечий край та людей, які населяють цю благодатну землю!

  Пошук
 
  Пошук Google
 
Google

Web busk-rda.org.ua
  веб-ресурси
 
Конституція України
Офіційний сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Головне управління державної служби України
Львівська обласна державна адміністрація
Львівська обласна рада
Державний реєстр виборців
ДПС у Львівській області
Гаряча лінія
Проект економічного та соціального розвитку Львівської області
Інвестиційний портал Львівської області
Новини України та світу.УКРІНФОРМ
Ми розвиваємо електронне урядування
Галерея послуг Львівської області
ІНФОРМАЦІЯ для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
Запрошуємо талановитих людей реалізувати себе у владі
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Офіс реформ. Львівщина
Державна підтримка енергозбереження
Державна служба України<br /> у справах ветеранів війни <br /> та учасників антитерористичної операції
Національна дитяча <br /> гаряча лінія
Безоплатна <br /> правова допомога
Подорожуємо по безвізу
Департамент з питань цивільного захисту
Продовжується набір на військову службу за контрактом до Національної Гвардії України
Національне агенство з питань запобігання корупції
  Новини регіону
 
  
^ Вгору ^

м.Буськ вул.Львівська, 2
електронна адреса: busk_rda@ukr.net
                                 тел.(03264) 2-16-92
                                  тел.(03264) 2-18-02
GuppY - http://www.freeguppy.org/    Site powered by GuppY v4.5.12 © 2004-2005 - CeCILL Free License   GuppY - http://www.freeguppy.org/