Офіційний веб-сайт Буської районної державної адміністрації Львівської області
  
Інформаційні ресурси  
Координаційний центр
Буська районна рада
Районний часопис
Буське районне радіомовлення


Ми у Facebook
 
Інформація  
+ Буська РДА
+ Про Буський район
+ Інвестиційна діяльність
+ Пропозиції інвесторам
+ Керівні документи
+ Проекти розпоряджень, які підлягають оприлюдненню
+ Розпорядження
+ Розпорядження, зареєстровані управлінням юстиції
+ Доступ до публічної інформації
+ Запобігання проявам корупції
+ Проект «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІ»
+ Пільгове іпотечне кредитування
+ ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
+ Очищення влади
+ Збройні Сили України
+ ІНФОРМАЦІЯ
+ Місцеві вибори 2015
 
Розділи  
+ Економіка
+ Сільське господарство
+ Управління соціального захисту
+ Служба у справах дітей Буської РДА
+ Архітектура
+ Культура
+ Освіта
+ Охорона здоров'я
+ Територіальний центр
+ Центр зайнятості
+ Регуляторна політика
+ Центр надання адміністративних послуг
+ Управління Держспоживслужби
+ Фінансове управління
+  Відділ статистики
+ Громадська рада
+ Відділ ведення Державного реєстру виборців
+ Відділ державної реєстрації
+ Паспорти бюджетних програм
+ Звернення громадян
+ Громадянське суспільство
+ Релігія
+ Туризм
+ Державна інспекція з питань праці
+ Планові перевірки
+ Моніторинг регіональних цін
+ Для багатодітних сімей
+ Громадське обговорення
+ ІНФОРМАЦІЯ для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
+ Туристична привабливість
+ Енергозбереження
+ Децентралізація влади
+ Об'єднані територіальні громади
+ Законодавчі акти
+ Управління Пенсійного фонду
+  Оголошення
 
Календар подій  

 
Лічильник  

 1350205 всього

 35 зараз на сайті

 
Сервіс  
Написати для admin  Зворотний зв'язок
Додати  Додати у вибране
Рекомендувати цей сайт другові  Рекомендувати другові
Мобільна версія   Мобільна версія
 
  Офіційний веб-сайт Буської районної державної адміністрації Львівської області  
  

  20 останніх новин  
 

Голова райдержадміністрації Петро Мороз провів особистий прийом громадян Буського району - admin 25/04/2017 • 10:22

Сьогодні, 25 квітня, голова районної державної адміністрації Петро Мороз провів особистий прийом громадян Буського району.
До керівника Бущини цього разу звернулися за допомогою у вирішенні своїх проблем мешканці Соколівки, Буська, Полонич, Красного, Чанижа і Олеська. Усього 12 осіб.
Серед питань: надання матеріальної допомоги на лікування та покращення житлово-побутових умов, вирішення земельних спорів, пасажирських перевезень пільговиків, працевлаштування.
За результатами звернень громадян, Петром Морозом частину питань вирішено безпосередньо під час прийому за участю представників органів місцевого самоврядування, фахівців з порушених громадянами питань, по інших - дано доручення щодо їх вивчення та можливості позитивного вирішення.
Нагадаємо, що відповідно до графіку, прийом громадян головою райдержадміністрації проводиться двічі на місяць - другий і четвертий вівторок.

.../...


Буська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує - admin 25/04/2017 • 09:21

Щодо  відповідальності  за  несвоєчасну сплату  податку  за  наслідками  поданої річної декларації про майновий стан і доходи. Відповідно до п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України  фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації. У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  -  при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;

 -   при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.

      Крім цього, при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня.   Звертаємо увагу, що 03 травня 2017 року – останній день для подання громадянами податкової декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік.  

 Про податкові новації – на зустрічі з бізнесом Бущини. В головному офісі Буської ОДПІ відбулась зустріч першого заступника начальника інспекції Андрія Романіва з представниками бізнесу Буського району, на якій обговорювались питання податкових новацій та створення оптимальних умов для платників податків.   На початку заходу присутні дізнались про стан надходження податків та зборів до бюджетів усіх рівнів, зокрема, впродовж січня-березня 2017 року до Державного бюджету України від платників Бущини надійшло 15165,2тис.грн., місцеві бюджети поповнилися на 21546,1 тис.гривень.  Під час діалогу розглядались актуальні питання електронного адміністрування податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, своєчасності та повноти сплати податкових платежів до бюджету. Особливу увагу приділено питанням легального працевлаштування найманих працівників.  Також присутніх проінформовано про новації у проведенні зустрічних звірок, роботу е-реєстру автоматичного відшкодування ПДВ, зміни у порядку надання податкових консультацій, застосування реєстраторів розрахункових операцій при  реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню).   На завершення зустрічі представникам бізнесу нагадали про завершення кампанії декларування  та надали  відповіді на  поставлені  запитання.

Інформаційний ресурс ДФС України «ЗІР»  доступний кожному.  Буська ОДПІ звертає увагу платників, що загальнодоступний інформаційний ресурс ДФС України «ЗІР»  доступний кожному. Він дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, використовуючи ключові слова.   За допомогою ресурсу «ЗІР» можна переглянути інформацію за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань.  Також усі бажаючі можуть скористатися новою можливістю Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу та оцінити якість уніфікованих відповідей, що містяться у розділі «Запитання-відповіді». Зазначена система оцінювання дає змогу користувачам ЗІР не тільки оцінити якість наданих відповідей, а й залишити свої коментарі (примітки/зауваження/пропозиції).  Скористатися ресурсом «ЗІР» можна через веб-портал ДФС України www.sfs.gov.ua  (вкладка «Інформаційно-довідковий ресурс»).

Фіскальна служба відповідає.  В головному офісі  Буської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області на запитання платників щодо застосування податкового законодавства відповідала начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Лариса Якимів.

        Чи звільняється юридична особа – платник єдиного податку від сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності?

     Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

     Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 ПКУ).

     Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ).

     Отже, суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці) – платники єдиного податку, які уклали договори оренди землі з органами місцевого самоврядування, є платниками орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

    Який порядок обчислення екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення?

     Згідно із п.249.3 ст.249 Податкового кодексу України суми екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, обчислюються платниками податку самостійно щокварталу виходячи з фактичних обсягів викидів, ставок податку за наведеною формулою (незалежно від того чи отримано платником дозвіл на викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення).

      Статтею 243 ПКУ встановлені ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення.

     Який розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?

    Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але відповідно до п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України річна сума платежу:

     не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території;

     не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки;

     може перевищувати граничний розмір орендної плати – 12 відсотків нормативної грошової оцінки, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах;

     для пасовищ у населених пунктах, яким надано статус гірських, не може перевищувати розміру земельного податку.

     При цьому, якщо сума річного платежу за договором оренди землі є меншою, ніж сума платежу, визначена п. 288.5 ст. 288 ПКУ, то річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету, не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.

     Якщо розмір орендної плати, зазначений у договорі оренди, є нижчим від встановленого нормами ПКУ, орендарю слід звернутись до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, з яким укладено договір оренди землі, з приводу приведення його у відповідність.

 Увага! Виїзний особистий прийом громадян. 04 травня 2017 року з 15.00 до 17.00 години в приміщенні Буської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області буде проводити виїзний особистий прийом громадян заступник начальника Головного управління ДФС у Львівській області Орест Дмитрович Вітик.

      Попередній запис на прийом проводиться відповідальним працівником Буської ОДПІ до 27 квітня 2017 року в приміщенні відділення (м. Буськ, пл.900 річчя Буська, 1, кабінет № 20), або за телефоном (03-264) 3-06-12.

                                                                           Cектор організації роботи Буської ОДПІ

 

.../...


Що таке малярія ? - admin 25/04/2017 • 09:20

25 квітня у світі відзначають Всесвітній день боротьби проти малярії, який був заснований державами – членами ВООЗ на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я у 2007 році. Мета проведення Міжнародного дня боротьби проти малярії - роз’яснення того, що малярія виліковна, пояснення громадськості необхідності профілактичних заходів, залучення уваги як експертів, так і науково-дослідних і навчальних інститутів, компаній та фондів до пошуку варіантів розв’язання цієї проблеми.
За даними ВООЗ, малярія продовжує загрожувати 40% населення світу. Щорічно малярією захворює більш 500 мільйонів чоловік, а більш одного мільйона чоловік помирає від цієї хвороби. Найважчий тягар малярії лежить на країнах Африки на південь від Сахари, але хвороба також вражає людей в Азії, Латинській Америці, Близькому Сході і навіть в деяких частинах Європи.
У 2016 році в Україні серед цивільних громадян зареєстровано 43 завізних випадки малярії, з яких 1 з летальним наслідком від тропічної малярії (проти 51 випадку з 3 летальними у 2015 році). З них громадянами України було завезено 32 випадки (74%), іноземцями – 11випадків (26%). Місцеві випадки малярії, вторинні від завізних, випадки щепленої малярії в Україні не реєструвались.
За видами збудника найбільшу частку має тропічна малярія (P.falciparum) - 15 випадків, триденна (P.vivax) - 8, овале-малярія (P.ovale) – 6 , чотириденна малярія (P. malariae) – 4, малярія спричинена декількома збудниками – 7. В 3 випадках малярія була встановлена лише за клінічними ознаками, без лабораторного підтвердження.
У Львівській області - 2 завезених випадки тропічної малярії (P.falciparum): 1- випадок у жителя м. Радехова, який прибув із Конго, де працював будівельником за контрактом впродовж 3-х років, 2-й – випадок у жителя м. Львова, який прибув із Гани, де працював експедитором.
Особливо епіднебезпечно, коли хворі на малярію не госпіталізувались в інфекційні стаціонари, а лікувалися амбулаторно – це може сприяти передачі малярії, виникненню місцевої та їх рецидивів.
Сезон ефективного зараження переносників малярії (комарів виду Анофелес) у біжучому році ще не розпочався, у зв’язку з несприятливими погодними умовами.
Малярія (син.: пропасниця, болотна лихоманка) - гостре інфекційне захворювання, яке характеризується гострим, а інколи затяжним перебігом, періодичними підйомами температури тіла, збільшенням печінки, селезінки.
Малярія поширена в країнах світу з тропічним та субтропічним кліматом. Це пов'язано з тим, що розвиток малярійного плазмодія відбувається в організмі комара - перенощика при температурі повітря від 16°С до 30°С. Місцевості, де можлива передача малярії, є ендемічними. На сьогодні існує ризик виникнення місцевих випадків зараження, поширення цієї хвороби на території України. Це пояснюється, в першу чергу, наявністю перенощика - малярійного комара, природними умовами - наявністю водойм, де існують умови для виплоду та розвитку перенощика, сприятливої температури навколишнього середовища для розвитку збудника малярії в тілі комара, численних контактів комарів та людей - тих, що повернулись з тропіків, та тих, хто не залишав межі України.
Малярія передається від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів. Комар заражається, годуючись кров'ю хворого малярією чи носія малярійних плазмодіїв. Крім природного зараження через укуси комарів, людина може заразитися малярією при переливанні крові від зараженого донора. Передача малярії може відбутись від хворої матері плоду, найчастіше під час пологів, рідше - при проходженні паразитів через плаценту.
Захворювання може проявитись як мінімум через 7 діб від зараження, максимум - через 3 роки в залежності від виду збудника, стану імунної системи організму людини.
У хворого на малярію з'являється лихоманка, озноб, головний біль, біль в м'язах, слабкість, блювота, біль в животі. Підвищення температури носить періодичний характер, супроводжується ознобом, пропотіванням. Перші симптоми малярії можуть бути помірно вираженими, не зразу розпізнані як малярія. Можуть бути і інші ознаки, які пов'язані з недостатністю нирок, печінки, серця тощо, які можуть призвести до смерті. Малярію називають мавпою різних захворювань, вона може імітувати гострі респіраторні вірусні інфекції, грип тощо. Тому, у разі захворювання, будь-якого підвищення температури під час перебування на території небезпечних з малярії країн чи після повернення, слід звернутись до лікаря, повідомивши його про виїзд до ендемічної країни протягом останніх трьох років, та виконувати всі його рекомендації.
Як вберегтися від зараження малярією? Слід уникати укусів комарів, користуючись для цього репелентами (речовинами, що відлякують комах), наносячи їх на відкриті ділянки тіла і на одяг. Застосовувати засоби для відлякування комах слід в суворій відповідності з рекомендаціями виробника, особливо по відношенню до дітей. Крім того, для захисту від комах перебуваючи в "тропіках" можна користуватись протимоскітними сітками. Протималярійні препарати з профілактичною ціллю слід приймати обов'язково.
Як приймати протималярійні препарати? За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, профілактичні протималярійні препарати починають приймати за один тиждень до виїзду, протягом всього терміну перебування на ендемічній території та 4 тижні після повернення (один раз на тиждень). Вибір протималярійного препарату залежить від країни виїзду, ризику зараження малярією, виду малярійного збудника, що переважає в конкретній зоні, стійкості збудника до препаратів. Призначення будь-якого препарату потребує попередньої консультації лікаря. Особливо рекомендуємо уникати поїздок в ендемічні з малярії країни без особливої потреби вагітним жінкам та маленьким дітям.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, ЩО ЧИМ РЕТЕЛЬНІШЕ І ЧІТКІШЕ ВИ БУДЕТЕ ВИКОНУВАТИ ПРАВИЛА ПРОФІЛАКТИКИ МАЛЯРІЇ, ТИМ МЕНША БУДЕ ВІРОГІДНІСТЬ ЗАХВОРІТИ ЦІЄЮ НЕБЕЗПЕЧНОЮ ХВОРОБОЮ!


Буське районне лабораторне відділення
Бродівського міжрайонного відділу
ДУ "ЛОЛЦ МОЗ України"

.../...


Голова РДА Петро Мороз, інші посадовці взяли участь в щотижневому спілкуванні керівництва ОДА з керівниками міст та районів у режимі skype-конференції - admin 24/04/2017 • 11:57

24 квітня голова районної державної адміністрації Петро Мороз, інші посадові особи РДА взяли участь в обласній нараді, яку провів голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення в режимі skype-конференції.
Під час наради розглянуто та обговорено ряд актуальних питань порядку денного:
1. Про результати роботи з суб’єктами господарювання з питання детінізації заробітної плати за І квартал 2017 року.
2. Про співфінансування обласної Програми «Охорони і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016-2018 роки».
3. Про підготовку до дитячої оздоровчої кампанії 2017 року.
4. Про проведення заходів з відзначення 31 річниці Чорнобильської катастрофи.
5. Про зустрічі з учасниками АТО.
6. Про закупівлю шкільних автобусів за кошти передбачені Програмою розвитку освіти Львівщини на 2017-2020 рр. у 2017 році.
За результатами проведення скайп-наради головою Буської райдержадміністрації Петром Морозом було дано доручення керівникам управлінь, відділів РДА, районних служб по забезпеченню виконання завдань, поставлених під час наради керівництвом області.

.../...


У Буській ЦРБ презентували книгу «Чорні морелі» - admin 24/04/2017 • 11:56

У Буській районній бібліотеці відбулася презентація книги Олега Рибчинського «Чорні морелі». Подія викликала жвавий інтерес громадськості міста, тому на презентацію прибуло чимало читачів. Автор книги – практикуючий лікар, якому, окрім професії медика, притаманне обдарування письменника. Захопити читача з першої сторінки, заінтригувати та тримати в напрузі аж до кінця твору – такі думки висловлювали про письменника учасники зустрічі, які уже знайомі з його творчістю. Книга розповідає про складну долю українського греко – католицького священика Йосифа Кладочного, якому довелося пережити усі етапи гоніння та переслідування тоталітарного режиму. На прикладі його життя автор відобразив історію боротьби та становлення української греко – католицької церкви. Роман вийшов у світ в 2015 році у львівському видавництві «Апріорі». Це перша книга автора, над нею він працював десять років. Свою розповіддю про історію створення та написання роману Олег Рибчинський захопив аудиторію одразу, і так тривало аж до завершення дійства. Дехто з учасників прочитав твір раніше, а дехто зізнався, що дочитує. Не скупилися гості й на запитання. Роман написаний дуже цікаво, легко читається та відкриває невідомі сторінки нашої історії. Однозначно, що він нікого не залишив байдужим, а свідчення тому - велика кількість бажаючих придбати книгу та отримати автограф. Щиро дякуємо автору твору «Чорні морелі» Олегу Рибчинському за його чудовий твір, теплу розмову та сподіваємось на нові зустрічі в стінах районної книгозбірні.

/Л.Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ/.

.../...


Учасники Академії лідерства:майбутні працівники Львівської ОДА - admin 24/04/2017 • 11:56

У межах роботи Академії лідерства її учасники поспілкувались із головою Львівської ОДА Олегом Синюткою та першим заступником голови ОДА Ростиславом Замлинським.
Зустріч відбувалась у форматі запитань та відповідей. Студенти львівського відділення Академії лідерства, що долучатимуться до роботи департаментів Львівської ОДА, дізнавались, зокрема, про найбільші досягнення та виклики, що стоять перед Львівською ОДА.
Нагадаємо, в Україні діє 5 Академій лідерства. Відкриття Української академії лідерства на Львівщині відбулось 29 жовтня 2016 року у смт. Брюховичі. У Львівському відділенні навчається 40 найкращих випускників шкіл з 18 областей України. Протягом десяти місяців студенти відвідують нестандартні та цікаві лекції відомих особистостей, займаються спортом, волонтерством, мандрують Україною тощо. Усе задля того, аби стати успішними лідерами у майбутньому.

.../...


У Львівській ОДА обговорили ситуацію на підприємствах-банкрутах - admin 24/04/2017 • 11:56

Сьогодні, 24 квітня, у Львівській ОДА відбулась нарада під керівництвом голови Львівської ОДА Олега Синютки щодо стану справ на підприємствах, які суд визнав банкрутами.
Про ситуацію, що склалась на підприємствах-банкрутах доповіли начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жуковський та Начальник Головного управління ДФС у Львівській області Ігор Кондро. Участь у нараді також взяли представники відповідальних державних структур та арбітражні керуючі підприємств-боржників.
Під час наради арбітражні керуючі підприємств-боржників надали інформацію про хід провадження у справах про банкрутство, проблемні питання та вжиті заходи, спрямовані на погашення заборгованості із заробітної плати.
За результатами наради визначили шляхи співпраці органів державної влади та арбітражних керуючих для прискорення процесу погашення заборгованості із виплати заробітної плати та до Державного бюджету України, голова Львівської ОДА надав відповідні доручення.

.../...


Представників Львівщини навчатимуть управлінню та адмініструванню на семінарі в Німеччині - admin 24/04/2017 • 11:56

Представники органів виконавчої влади Львівщини візьмуть участь у семінарах програми "AGREE". Вона включає обмін професійними знаннями й досвідом, підвищення компетентності публічних службовців і посадових осіб, індивідуальну роботу над проектами, тренінги для формування практичних навичок, а також відвідання підприємств, установ і організацій у Німеччині.
Про це говорили під час зустрічі у понеділок, 24 квітня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та директор Європейської Академії Берліна Екерт Штратеншульте.
Зазначимо, головна мета програми — підтримка процесів перетворень в Україні та інших країнах «Східного партнерства» завдяки переданні знань і досвіду. Учасники зможуть використати вивчене у власних інституціях і сферах професійної діяльності.
"На сьогодні найбільшим потенціалом є люди та їх знання. Тому вдячний вам за навчання кадрів та внесення своєї лепти у їх професійний досвід", - наголосив Олег Синютка.
"Для майбутнього України дуже важливо, аби ваша ваша держава йшла шляхом розвитку та реформ, - зазначив Екерт Штратеншульте. - Ми, зокрема запровадили нововведення у програмі: вирішили запрошувати тих осіб, які вже брали у ній участь. Відтак представники, зокрема й вашого регіону зможуть після повторного навчання стати тренерами та акумулювали свої знання в Україні".

.../...


У Львівській ОДА обговорили питання роздержавлення районних ЗМІ - admin 24/04/2017 • 11:56

Сьогодні, 24 квітня, у Львівській облдержадміністрації, Олег Синютка зустрівся з представниками районних ЗМІ. У ході зустрічі обговорили проблеми роздержавлення, переєрестрацію друкованих ЗМІ, процедуру перетворення редакції в самостійний суб’єкт господарювання.
Також обговорили проблеми фінансування районних ЗМІ.
Окрім того, відбулось налагодження ефективного діалогу між представниками районних державних адміністрацій та районних засобів масової інформації.
У межах налагодження співпраці, говорили й про допомогу для комунальних ЗМІ, які перебувають на ІІ етапі роздержавлення, організацію заходів і проектів, серед яких акція «Свіча пам’яті» тощо.

.../...


Волонтери спільно з департаментом соцзахисту Львівської ОДА розроблять пропозиції щодо законопроекту про машини для АТО - admin 24/04/2017 • 11:56

До 10 травня 2017 року учасники волонтерських організацій, спільно із департаментом соцзахисту Львівської ОДА напрацюють пропозиції щодо законопроекту, що стосується оформлення машин для потреб АТО.
Як зазначила сьогодні, під час прес-конференції директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк, у Верховній Раді уже невдовзі розглядатимуть законопроект, який законодавчо закріпить норму, що автівки, які ввезли для потреб військових у АТО, є гуманітарною допомогою.
Втім, волонтери, які в основному привозять машини для військових із-за кордону, запевняють – законопроект можна удосконалити. Так, у законопроекті вказано, що гуманітарною допомогою визнають машини, що виготовлений не пізніше 1 січня 2017 року. Однак, за словами Наталії Кузяк, ще на початку АТО в 2014 році, на Схід країна військовим відправляли з-за кордону різноманітні автівки, тож, зокрема, у цьому пункті закону пропонуватимуть зміни.
За словами голови Львівської організації всеукраїнської спілки учасників бойових дій в АТО «Побратими України» Степана Біласа, до нього неодноразово звертались військові з проблемами, що стосуються автомобілів ввезених на територію України. Зокрема, деякі автомобілі пошкоджені або ж втрачені, тож перетнути кордон, як того вимагає закон зараз, не можливо. А отже за порушення закону передбачений штраф у розмірі 8 тисяч гривень.

.../...


Олег Синютка та Уляна Супрун обговорили впровадження медичної реформи на Львівщині - admin 24/04/2017 • 11:55

У понеділок, 24 квітня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із в.о. міністра охорони здоров'я України Уляною Супрун. Зокрема, обговорили реформування медичної галузі у 2017 році, зокрема впровадження на у регіоні Урядової програми «Доступні ліки», а також формування госпітальних округів на Львівщині.
Уляна Супрун зазначила, що Львівщина є однією із найактивніших регіонів у впровадженні програми «Доступні ліки»:
«Львівська область ефективно працює, залучаючи до програми все більше аптек, і ми бачимо конкретні результати вашої роботи», - зазначила в.о. міністра охорони здоров’я.
Уляна Супрун також наголосила : важливо створити національну службу здоров'я – агенцію, яка займатиметься держстрахуванням і розподілятиме фінанси.
У розмові дискусійним стало питання формування госпітальних округів, на їх основі яких планують створити ефективну і сучасну медичну мережу. На Львівщині їх планують створити 10. На часі, запевнив голова ОДА, – робити все, аби реформи у медичній галузі працювали на повну силу та наголосив, що на сьогодні потрібно максимально зберегти існуючі лікарні, розвивати та модернізувати їх.
Сторони також наголосили на важливості стратегічного планування розвитку системи охорони здоров’я із залученням зацікавлених сторін та планування заходів на національному, регіональному та місцевому рівнях.

.../...


На виплату державних допомог – понад 26 мільйонів гривень - admin 24/04/2017 • 11:55

21 квітня Львівщина отримала з державного бюджету черговий транш субвенції на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу в сумі 26,6 млн гривень, які повністю передані місцевим бюджетам для спрямування за призначенням.
З початку року область отримала субвенцію на цю мету в сумі 1258,6 млн гривень, що більше порівняно з відповідним періодом минулого року на 172,8 млн гривень або 15,9 %.
Зазначені кошти в повному обсязі забезпечують виплату допомог одержувачам у квітні поточного року.

.../...


Ви будете прикладом для кожного українця, – Президент членам національної збірної України для участі в «Іграх нескорених» - admin 24/04/2017 • 11:55

Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистостях з нагоди оголошення кандидатів до складу національної збірної команди України для участі у змаганнях «Ігри нескорених», що відбудуться у Торонто.
Глава держави звернувся до присутніх на Хрещатику і зазначив, що надзвичайно радий бути присутнім серед тих, хто вже у вересні цього року представлятиме Україну на міжнародних змаганнях серед військовослужбовців та ветеранів, котрі зазнали поранень під час виконання свого обов'язку.
«Сьогодні відбувається надзвичайно важлива подія – Україна вперше бере участь в «Іграх нескорених». Українське звучання назви цих змагань мені імпонує більше, бо саме нескореною є наша нація, нескореним є наш народ і саме нескореною є наша держава. Тому абсолютно природнім є те, що ми сьогодні відзначаємо і обираємо кращих із кращих, які гідно представлятимуть у вересні в Канаді нашу з вами державу», - сказав Петро Порошенко.
Прикладом незламності духу Глава держави назвав присутніх на урочистостях відважних воїнів, які стали прикладом для наслідування - солдата Вадима Свириденко, лейтенанта Павла Чайку і генерал-майора Ігоря Гордійчука.
Петро Порошенко нагадав, що нині Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників АТО, а раніше солдат Вадим Свириденко, врятував сотні життів бойових побратимів, постійно ризикуючи своїм. Тепер він допомагає у поверненні до мирного життя та реабілітації українських воїнів. А підрозділ лейтенанта Чайки в листопаді 2014 року зайняв та героїчно утримував стратегічно важливу позицію в районі аеропорту, зазначив Президент. Під командуванням Ігоря Гордійчука українські військові відбили шість ворожих штурмів Савур-Могили, знищили велику кількість живої сили та техніки противника. І коли вже не залишилося жодної можливості утримувати висоту далі, ризикуючи власним життям, забезпечив організований відхід підрозділів, виконав поставлений наказ, сказав Глава держави.
«Саме такі, як Павло, Ігор та Вадим беруть сьогодні участь у відборі. Саме вони є переможцями, саме вони будуть представляти Україну на цих надзвичайно важливих іграх», - наголосив він.
Петро Порошенко відзначив не лише спортивний хист воїнів, а в першу чергу – їх мужність та героїзм, виявлені під час захисту України. «Як Президент, як Верховний Головнокомандувач від імені народу України і перед усіма українцями, які зараз дивляться нас, я щиро дякую вам, дорогі воїни, за ваш жертовний внесок в захист Батьківщини. Вашими зусиллями ми побудували нову армію. Вашими зусиллями ми не віддамо жодного клаптику української землі ворогу. І вашими зусиллями, разом із зусиллями українських дипломатів, ми повернемо український Донбас і український Крим», - наголосив Глава держави.
Президент також привітав ініціативу «українських нескорених» щодо створення центрів психологічної реабілітації, «щоб вони своїм духом, позитивом заряджали демобілізованих, поранених, продемонструвавши як важливо зараз триматися гуртом для того, щоб не дати жодної надії ворогу – як на фронті, так і розхитати ситуацію в середині». «Я дуже дякую хлопцям за цю ініціативу, гаряче підтримую її», - сказав Глава держави зауваживши, що спільно з трастовими фондами НАТО розробляються програми реабілітації українських воїнів, в тому числі і психологічної.
Президент висловив переконання, що наша команда на іграх продемонструє світу силу і незламність України, фізичну і моральну міць воїнів української армії та надзвичайно сильний український характер.
«Я глибоко переконаний, що здобутки наших героїв стануть для людей з обмеженими можливостями поштовхом для здолання перепон і впевненості в своїх силах. Вони будуть прикладом для кожного українця. Від усього серця бажаю вам міцного здоров’я, щастя, успіхів у житті і перемог на славу Україні», - сказав Глава держави, побажавши команді високих здобутків.
Ігри нескорених (Invictus Games) – міжнародні спортивні змагання для військовослужбовців і ветеранів із обмеженими фізичними можливостями, що покликані через спорт сприяти процесу одужання та реабілітації військовослужбовців і ветеранів, які отримали травми й інвалідність під час виконання свого військового обов’язку, проявити силу їхнього духу.
Перші Ігри відбулися 2014 року в Лондоні та стали яскравим свідченням того, на що здатні військові, які захищають свою країну, і наскільки незламною є їхня воля до життя. У 2016 році успіх лондонських змагань повторили Ігри в м. Орландо, а 23-30 вересня 2017 року військові-спортсмени втретє зустрінуться в м. Торонто. Цього року у змаганнях братимуть участь 550 бійців із 17 країн.
Для участі України у змаганнях було проведено низку заходів для формування національної збірної команди з військовослужбовців, які перебувають на службі в Міністерстві оборони України, та ветеранів, котрі отримали поранення під час бойових дій у зоні проведення АТО. 22 квітня 2017 року відбулися Національні ігри з 6 дисциплін – атлетика, пауерліфтинг, плавання, стрільба з лука, велоспорт на шосе, веслування на тренажерах, участь в яких взяли 114 кандидатів всеукраїнського відбору. За результатами змагань до складу команди було відібрано 30 осіб-кандидатів. Всіх їх очікує незалежний медичний огляд та тренування як в Україні, так і в Канаді.

.../...


Студенти Академії лідерства долучаються до реалізації проектів департаментів Львівської ОДА - admin 24/04/2017 • 11:55

Від сьогодні студентів львівського відділення Академії лідерства долучають до роботи департаментів Львівської ОДА. Протягом двох тижнів у межах стажування вони братимуть участь у відрядженнях, нарадах та реалізації різноманітних проектів.
Знайомство найкращих студентів Львівської академії лідерства та очільників профільних департаментів Львівської ОДА відбулося сьогодні, 24 квітня.
"Я переконаний, що студенти Української академії лідерства — це майбутнє нашої країни, які завдяки своїм здібностям, потенціалу та роботі сприятимуть розвитку України у майбутньому, - наголосив голова ОДА Олег Синютка. - Тому бажаю вам почерпнути для себе важливий досвід та поділитися із нами своїм баченням та цікавими ідеями".
Студентів зі всієї України, зокрема долучатимуть до роботи департаментів у таких сферах: культури, туризму, спорту, економіки, архітектури, агропромисловго комплексу та освіти.
Очільники департаментів протягом двох місяців ділитимуться досвідом зі студентами, а ті зі свого боку мають можливість реалізовувати свої ідеї.
Нагадаємо, в Україні діє 5 Академій лідерства. Відкриття Української академії лідерства на Львівщині відбулось 29 жовтня 2016 року у смт. Брюховичі. У Львівському відділенні навчається 40 найкращих випускників шкіл з 18 областей України. Протягом десяти місяців студенти відвідують нестандартні та цікаві лекції відомих особистостей, займаються спортом, волонтерством, мандрують Україною тощо. Усе задля того, аби стати успішними лідерами у майбутньому.

.../...


Львівський геріатричний пансіонат отримав міжнародну гуманітарну допомогу - admin 24/04/2017 • 11:55

У суботу, 22 квітня, Львівський геріатричний пансіонат отримав благодійну гуманітарну допомогу. Закладу передали 48 багатофункціональних ліжок та стільки ж відповідних спальних комплектів представники львівського Ротарі клубу, які отримали від своїх данських колег.
"Дуже важливо, аби мешканці пансіонату не відчували себе самотніми у житті і пам'ятали, що навколо є люди з добрим серцем, - наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. - Тому я вдячний нашим данським колегам за таку допомогу мешканцям Львівщини. Сьогодні вони не лише передали їм гуманітарну допомогу, а й подарували частину своєї доброти".
"Ці ліжка повністю обладнані для потреб мешканців пансіонату. Деякі з них — з необхідними електронними функціями, аби полегшити цим людям життя, - розповів Президент Львів Інтернешнл Ротарі клаб Ларс Вестб'єрг. - Загалом ми майже рік підтримуємо цей заклад, аби його мешканці і у поважному віці мали можливість жити повноцінним життям".
У межах урочистої частини голова ОДА і представники Ротарі клубу також висадили біля приміщення пансіонату ліріодендрон тюльпановий та поспілкувалися із мешканцями закладу.
Зазначимо, Ротарі клуб Львів Інтернешнл заснували 1 квітня 2016 року. На сьогодні цей клуб нараховує 40 учасників з 12 країн світу. Ідею створення нового міжнародного клубу мотивували бажанням українських та іноземних ротарійців мати англомовний клуб, в якому громадяни інших країн, що працюють та живуть у Львові, мали б можливість здійснювати свій внесок у добрі справи та підтримувати громаду Львівщини.

.../...


Не нехтуйте своїм здоров’ям – не спалюйте суху рослинність та сміття - admin 21/04/2017 • 14:21

Буська районна державна адміністрація вчергове звертається до мешканців Буського району щодо недопущення спалювання сухої рослинності та побутових відходів і нагадує про адміністративну відповідальність за завдання шкоди довкіллю.
Не буде зайвим нагадати, що при підпалі трави гине корисна мікрофлора грунту, в тому числі й та, що допомагає протистояти хворобам. На відновлення потрібен час, якраз найцінніший весняний час, коли рослини набирають силу. У вогні можуть загинути і постраждати тварини, що плазують, земноводні, особливо новонароджені зайчата, їжаки. По весняному випалюванні можуть ушкодитись дерева, особливо їх коренева шийка – дуже вразливе місце прямо над землею, не говорячи вже про те, що від пожеж обгорають бруньки, що набрякають весною.
Спалюючи траву в місті, ви спалюєте й ті солі важких металів, що осіли на листі, траві – такий дим просто отруйний. Трав’яні пожежі є одним із найважливіших джерел викидів в атмосферу вуглекислого газу, пов’язаних із господарською діяльністю людини. Грунт упродовж тисячоліть продовжує накопичувати органічну речовину, виключаючи її з атмосферного кругообігу (рідкісні трав’яні пожежі, що трапляються в природі без втручання людини, докорінно цей процес не порушують). Якщо ж пожежі стаються надто часто, то в атмосферу виділяється вуглекислий газ – не лише за рахунок згорання свіжої сухої трави, але й за рахунок часткового вигорання історично накопиченої в грунті мертвої органічної речовини. Як результат – посилюється так званий «парниковий ефект», що призводить до несприятливих змін і більш різких коливань клімату нашої планети. На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, а часто не відновлюється і зовсім.

.../...


На Львівщині презентували книгу "Мустафа Джемілєв. Незламний" - admin 21/04/2017 • 14:20

Сьогодні, 21 квітня, у Палаці Потоцьких презентували книгу Севгіль Мусаєвої та Аліма Алієва "Мустафа Джемілєв. Незламний", яка нещодавно вийшла друком. Відвідав мистецький захід і голова Львівської ОДА Олег Синютка.
«Ми любимо те, що втрачаємо… Я відчуваю, що зараз переживають люди, які втратили Крим. Я би дуже хотів, щоб ми любили і цінували те, що маємо. І тоді ми цього ніколи не втратимо», - наголосив очільник області.
Як зауважили автори книги, матеріали вони збирали від початку окупації Криму. «Твір побудований як інтерв’ю, а для його створення знадобилося більш як 50 годин розмов із лідером кримських татар», - повідомила Севгіль Мусаєва.
Книга розповідає про дитинство і юність Мустафи Джемілєва, його дисидентське минуле, переїзд до Криму, заборону в’їзду на півострів і теперішню боротьбу за деокупацію Криму. Багато людей позиціонують Джемілєва як політика, а в даній книзі розкрита його особистість як людини.
За словами Аліма Алієва, книга присвячена всім людям з Криму, які чи живуть в Криму, чи мешкають на материковій частині України, але які мають внутрішній стрижень свободи.

Довідково:
Мустафа Джемілєв – кримський татарин, політичний і громадський діяч періоду СРСР і України. Один з керівників кримськотатарського національного руху, правозахисник, учасник дисидентського руху, політв'язень, народний депутат України, з 20 серпня 2014 року уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу.

.../...


Проблемні питання учасників Революції Гідності обговорили на засіданні координаційно-дорадчої ради - admin 21/04/2017 • 14:20

Про стан медичного забезпечення учасників Революції Гідності та наслідки розслідування кримінальних проваджень потерпілих майданівців йшлося сьогодні, 21 квітня, під час засідання координаційно-дорадчої ради у Львівській ОДА.
Участь у обговоренні взяли заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, керівники профільних департаментів обласної адміністрації, представники відповідальних державних структур, учасники Революції Гідності.
Учасники координаційно-дорадчої ради обговорили проблемні питання майданівців у чотирьох основних напрямках: юридично-правовий, медичний, соціального супроводу та культурно-освітній. Свої звернення майданівці адресували представникам відповідних відомств особисто.
Нагадаємо, у Львівській області найбільша в Україні кількість постраждалих, поранених на Майдані.

.../...


Понад 1 млн грн — на потреби Героїв АТО та родин загиблих на Майдані - admin 21/04/2017 • 14:20

Днями з обласного бюджету на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні виділили 1068,2 тис гривень.
Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА, ці кошти дозволять виплатити допомогу 6 родинам загиблих під час проведення антитерористичної операції (по 100 тис гривень), одноразову адресну допомогу 34 воїнам з числа демобілізованих із зони АТО (по 3 тисячі гривень), щомісячні соціальні виплати - 88 дітям загиблих (померлих) учасників АТО та Героїв Небесної Сотні (по 2,5 тисячі гривень).
Також на встановлення пам'ятного знаку на могилі загиблого під час АТО скерували 32 тис грн.
Окрім того, на відшкодування витрат, пов’язаних із наданням пільг на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ, на послуги зв’язку родинам Героїв Небесної Сотні виділили 114,2 тис грн.

.../...


Львівщина – лідер у здійсненні реформ, - експерти Шведської Агенції Оборонних Досліджень - admin 21/04/2017 • 14:20

Реалізацію реформ на Львівщині та потенційні напрямки співпраці обговорили сьогодні, 21 квітня, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський та експерти Шведської Агенції Оборонних Досліджень (FOI) Якоб Хеденског та Сузан Уксеншерна.
Ростислав Замлинський розповів про впровадження в області реформ, зокрема зупинився на реалізації реформи децентралізації. «Мешканці об’єднаних територіальних громад бачать переваги від її впровадження, оскільки люди відчули, що вони є реальними господарями на своїй землі. Усього на Львівщині планується створити 93 ОТГ», - зауважив посадовець.
Крім того, Ростислав Замлинський наголосив на важливості підтримки Європейського Союзу і окремих програм міжнародної технічної допомоги, які надаються Україні, і що реалізуються в нашій області. «Львівщина готова бути пілотним регіоном для реалізації проектів в об’єднаних територіальних громадах», - підкреслив він.
Наприкінці зустрічі представники Агенції акцентували, що Львівщина є областю-лідером у здійсненні реформ в Україні.
Варто зазначити, що Шведська Агенція Оборонних Досліджень здійснює аналіз політики в галузі безпеки і проводить оцінку різних видів загроз.

.../...


 

  Голова Буської РДА
 

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Кожен з Вас знайде тут цікаву та корисну інформацію про наш лелечий край та людей, які населяють цю благодатну землю!

  Пошук
 
  Пошук Google
 
Google

Web busk-rda.org.ua
  веб-ресурси
 
Конституція України
Офіційний сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Головне управління державної служби України
Львівська обласна державна адміністрація
Львівська обласна рада
Державний реєстр виборців
ДПС у Львівській області
Гаряча лінія
Проект економічного та соціального розвитку Львівської області
Інвестиційний портал Львівської області
Новини України та світу.УКРІНФОРМ
Ми розвиваємо електронне урядування
Галерея послуг Львівської області
ІНФОРМАЦІЯ для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
Запрошуємо талановитих людей реалізувати себе у владі
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Офіс реформ. Львівщина
Державна підтримка енергозбереження
Державна служба України<br /> у справах ветеранів війни <br /> та учасників антитерористичної операції
Національна дитяча <br /> гаряча лінія
Безоплатна <br /> правова допомога
Міжнародний економічний форум
Департамент з питань цивільного захисту
Продовжується набір на військову службу за контрактом до Національної Гвардії України
Національне агенство з питань запобігання корупції
  Новини регіону
 
  
^ Вгору ^

м.Буськ вул.Львівська, 2
електронна адреса: busk_rda@ukr.net
                                 тел.(03264) 2-16-92
                                  тел.(03264) 2-18-02
GuppY - http://www.freeguppy.org/    Site powered by GuppY v4.5.12 © 2004-2005 - CeCILL Free License   GuppY - http://www.freeguppy.org/