Офіційний веб-сайт Буської районної державної адміністрації Львівської області
  
Інформаційні ресурси  
Координаційний центр
Буська районна рада
Районний часопис
Буське районне радіомовлення


Ми у Facebook
 
Інформація  
+ Буська РДА
+ Про Буський район
+ Інвестиційна діяльність
+ Пропозиції інвесторам
+ Керівні документи
+ Проекти розпоряджень, які підлягають оприлюдненню
+ Розпорядження
+ Розпорядження, зареєстровані управлінням юстиції
+ Доступ до публічної інформації
+ Запобігання проявам корупції
+ Проект «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІ»
+ Пільгове іпотечне кредитування
+ ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
+ Очищення влади
+ Збройні Сили України
+ ІНФОРМАЦІЯ
+ Місцеві вибори 2015
 
Розділи  
+ Економіка
+ Сільське господарство
+ Управління соціального захисту
+ Служба у справах дітей Буської РДА
+ Архітектура
+ Культура
+ Освіта
+ Охорона здоров'я
+ Територіальний центр
+ Центр зайнятості
+ Регуляторна політика
+ Центр надання адміністративних послуг
+ Управління Держспоживслужби
+ Фінансове управління
+  Відділ статистики
+ Громадська рада
+ Відділ ведення Державного реєстру виборців
+ Відділ державної реєстрації
+ Паспорти бюджетних програм
+ Звернення громадян
+ Громадянське суспільство
+ Релігія
+ Туризм
+ Державна інспекція з питань праці
+ Планові перевірки
+ Моніторинг регіональних цін
+ Для багатодітних сімей
+ Громадське обговорення
+ ІНФОРМАЦІЯ для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
+ Туристична привабливість
+ Енергозбереження
+ Децентралізація влади
+ Об'єднані територіальні громади
+ Законодавчі акти
+ Управління Пенсійного фонду
+  Оголошення
 
Календар подій  

 
Лічильник  

 1307808 всього

 32 зараз на сайті

 
Сервіс  
Написати для admin  Зворотний зв'язок
Додати  Додати у вибране
Рекомендувати цей сайт другові  Рекомендувати другові
Мобільна версія   Мобільна версія
 
  Офіційний веб-сайт Буської районної державної адміністрації Львівської області  
  

  20 останніх новин  
 

В райдержадміністрації відбулася нарада з керівниками відділів апарату та окремих структурних підрозділів РДА, служб, установ та організацій району - admin 27/03/2017 • 10:16

У понеділок, 27 березня, відбулася апаратна нарада голови районної державної адміністрації Петра Мороза з керівниками відділів апарату, окремих структурних підрозділів РДА, служб, установ та організацій району.
Під час засідання очільник району проінформував присутніх керівників про результати skype-конференції, яку провів сьогодні голова Львівської ОДА Олег Синютка з головами райдержадміністрацій та міст обласного значення, приділив особливу увагу стану проведення на території району місячника озеленення, прибирання та благоустрою, необхідності забезпечення відповідного санітарного стану населених пунктів, в тому числі прибирання територій біля пам’ятників, символічних могил, цвинтарів, ліквідації наявних стихійних сміттєзвалищ і недопущення створення нових, участі в толоках, щорічних акціях з висадження лісових насаджень, прибирання придорожніх смуг.
Петро Мороз повідомив, що в області створено мобільні групи, яка здійснюватимуть в найближчі дні об’їзд районів області з метою проведення моніторингу виконання заходів з благоустрою, тому закликав керівників та територіальні громади до більш активної роботи, аби Великодні свята мешканці Бущини зустріли в чистоті.
За результатами наради голова РДА дав ряд доручень посадовцям щодо забезпечення виконання районних заходів в рамках проведення місячника благоустрою, встановив терміни їх виконання.

.../...


Змістовне дозвілля - основне гасло юних олімпійців - admin 27/03/2017 • 10:16

Днями у спортивному залі Буської ДЮСШ відбулися змагання у форматі «Олімпійське лелеченя-2017», з метою виховання школярів на гуманітарних цінностях олімпійського руху, дружби, взаємоповаги, благородства, формування у них навичок і культури ведення здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізкультурою та спортом, організації змістовного дозвілля.
З привітальним словом до юних спортсменів звернувся головний спеціаліст Буської РДА Дмитро Татарин.
На змагання прибули збірні команди учнів 5-6 класів 12 ЗОШ І-ІІІ ступенів та 2 ЗОШ І-ІІ ступенів, а це-168 юних спортсменів, які мірялися силами у номінаціях: презентація, спортивні естафети та олімпійська естафета. За одностайним рішенням суддів переможцями «Олімпійського лелеченяти - 2017» стали: команди НВК «Андріївська ЗОШ І-ІІІступенів»-І місце, Кізлівська ЗОШ І-ІІ ступенів - ІІ місце, НВК «Буська ЗОШ 1 ступеня - гімназія-інтернат ім. Є. Петрушевича при ЛНУ ім. І.Франка» - ІІІ місце. Команда НВК «Андріївська ЗОШ І-ІІІ ступенів» буде представляти Буський район в обласних змаганнях, які відбудуться у квітні цього року.

/Любомир Ціхоцький, методист РІМЦ, Богдан Пасічник, директор ДЮСШ/.

.../...


Голова Буської РДА Петро Мороз, інші посадовці взяли участь в щотижневому спілкуванні керівництва ОДА з керівниками міст та районів у режимі skype-конференції - admin 27/03/2017 • 10:16

27 березня голова районної державної адміністрації Петро Мороз, інші посадовці РДА, окремі керівники установ та організацій району взяли участь в обласній нараді, яку провів голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення в режимі skype-конференції.
Під час наради розглянуто та обговорено ряд актуальних питань порядку денного:
1. Про стан підготовки до проведення весняно-польових робіт.
2. Про стан прoведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою та виконання робіт по ремонту доріг.
3. Про виконання постанови Кабінету Міністрів України з використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань.
4. Інформування про стан виконання «Комплексного плану заходів щодо попередження занесення збудника АЧС на території Львівської області».
За результатами проведення скайп-наради головою Буської райдержадміністрації Петром Морозом було дано доручення керівникам управлінь, відділів РДА, районних служб по забезпеченню виконання завдань, поставлених під час наради керівництвом області.

.../...


Сім’ї з Буська та Острівчика-Пильного успішно виступили в обласному фіналі фестивалю "Мама, тато і я спортивна сім’я" - admin 27/03/2017 • 10:16

В суботу, 25 березня, у м. Жовква відбувся обласний фінал фестивалю "Мама, тато і я спортивна сім’я", участь у якому взяли понад 40 сімей районів та міст обласного значення Львівщини, серед яких 5 сімей - де є діти з інвалідністю з порушенням опорно рухового апарату!
Буський район представили у змагах сім’ї: Росаяні–Стадник з м.Буськ та Сурми з с.Острівчик-Пильний. Останні виступили найбільш вдало, зайнявши третє призове місце, з що були нагороджені кубками та медалями.
Організаторами фестивалю стали: управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА, обласний центр ФЗН "Спорт для всіх", Львівський КЗ "Інваспорт".

.../...


В РНД відбулася мистецька година «Мамина світлиця» пам’яті Ігоря Білозіра - admin 27/03/2017 • 10:15

Є люди, які цілковито живуть музикою. І тому музика їхня така ж жива й палка навіть після того, як не стає самого автора.
24 березня ми відзначили день народження Ігоря Білозіра, композитора й виконавця, зірка котрого згасла надто рано. Пісні Білозіра – то найяскравіший квіт нашої естрадної музики, нашої української пісні, котра не боялась Союзу і його привидів.
Приємні подарунки зробив Ігореві актор Юрко Брилинський. По-перше: він подарував Білозіру для нової і просторої квартири свій історичний рояль, який ніяк не вміщався в одній кімнатці його театрального гуртожитку. По-друге: Юрко у 1980 році звів Ігоря з Богданом Стельмахом. Так до Білозіра волею долі потрапили тексти, які призначалися для трагічно загиблого Володимира Івасюка.
Стельмах був ідеальним поетом для Білозіра і, навпаки, Ігор був його композитором.
Перше визнання до колективу прийшло у Тернополі. Тут, у квітні 1981 року, “Ватра” стала не лише лауреатом ІV республіканського конкурсу комсомольської пісні “Молоді голоси”, а і його найяскравішим відкриттям.
Ігор завжди був і залишався українцем, по духу і по крові. Російською розмовляв зі страшенним акцентом Пісні “Ватри” все вище піднімали неповторність, творчий та самобутній геній Ігоря Білозіра. Його пісні звучали і звучать не лише у виконанні “Ватри”, але й В. Зінкевича, Л. Сандулеси, І.Поповича. Їх включили до репертуару діаспорні гурти та виконавці. Як тут не згадати Квітку Цісик і її виконання пісні “Коханий”.
“Ватра” гастролює в Середній Азії і на Далекому Сході, Москві і БАМі, Польщі, Угорщині, Німеччині, згодом двічі в Афганістані, Канаді, США. Вже не кажучи, як тепло приймали львів’ян у великих містах, містечках і селищах України. Останні роки Ігор залишався в тіні, хоч писав гарні пісні (“Від Бога”, “Встань з колін, народе мій”, “Віщий сон”), чудову інструментальну музику, але вони вже не мали гідної оцінки і належного поступу. Трішки піднесло настрій запізніле визнання. 1997 року Ігорю Білозіру присвоєно звання Народного артиста України (Заслуженим був від 6 березня 1990 року).
У ніч з 8 на 9 травня 2000 р. Ігор Білозір був жорстоко побитий двома п’яними росіянами Дмитром Вороновим та Юрієм Калініним за спів українських пісень в кав’ярні “Цісарська кава”. Це відбувалося на очах у десятків людей в центрі Львова, за п’ятсот кроків до рідної домівки. 16 травня – півгодинна клінічна смерть, 28 травня – назавжди зупинилося серце, 30 травня – 150 тисяч людей з усіх усюд проводжали в останню путь Великого митця. Важко уявити, скільки ще пісень могло б народитися.
Обірвались струни пісенного натхнення справжнього українського митця, здобутки, талант якого ми і досі не в змозі оцінити, осмислити.
Померти, щоб народитись і жити вічно! Такий талант треба цінувати при житті.
І В Буському районному Народному домі 24 березня, саме в день народження Білозіра, зібрались шанувальники його творчості, щоб згадати приємні спогади його друзів, рідних, творчих особистостей, віддати шану нашому митцеві про його невмирущі пісні.
В програмі брали участь методисти Буського РНД- О.Шквір, І. Калиновська, Н.Хом’якевич. Вони розповіли про спогади творчих друзів, знайомих Ігоря, розказували вірші. Прозвучала пісня «Ніби вчора», яку душевно виконала Світлана Баб’як.
Пісню «Пам’яті І.Білозіра» присвятила авторка і виконавець Г.Грушицька. яка і підготувала мистецьку годину «Мамина світлиця».
З приємними спогадами про творчість І.Білозіра і перший концерт пам’яті митця виступила начальник відділу культури та туризму Л.Ціхоцька. Вона прочитала свій авторський вірш «Хай святиться ім’я твоє», до якого Ю.Томків написав музику.
На закінчення для присутніх прозвучала пісня «від Бога наша пісня».


.../...


19 березня відзначила свій 87-й день народження відома українська поетеса Ліна Василівна Костенко - admin 27/03/2017 • 10:15

Учні та вчителі Красненської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Буського району не могли залишити поза увагою таке свято. Школярі 5-7 класів ходили з класу в клас, розповідали біографію поетеси та читали вірші, доносячи до дітей прекрасне, адже Ліна Костенко – це рідкісний майстер володіння словом.
Ніжна й водночас сильна, принципова жінка з чоловічим характером, сталими принципами та поглядами на життя. Дивлячись на її працю, ми захоплюємось і дивуємося, скільки душевного тепла вкладено поетесою в її твори.
Як сказала сама Ліна Костенко:
Бо пам’ятайте, що на цій планеті,
відколи сотворив її пан Бог,
ще не було епохи для поетів,
але були поети для епох!

.../...


Ви служите чесно, якісно та самовіддано народу України – Президент військовослужбовцям Нацгвардії - admin 27/03/2017 • 10:13

Президент Петро Порошенко привітав військовослужбовців Національної гвардії України з 3-ю річницею з дня створення.
«Рівно три роки тому Національна гвардія стала одним з перших військових формувань, які у надзвичайно критичний момент взяли на себе відповідальність за захист суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави. Рівно три роки тому, весною 2014 року, тут недалеко від цього плацу я мав високу честь бути присутнім на прийнятті присяги першими батальйонами щойно створеної Національної гвардії, які складались із хлопців Самооборони Майдану, які прямо з Майдану прийшли сюди для навчання і безпосередньо направлялись на фронт», - зазначив Петро Порошенко.
Глава держави наголосив: «У перших же боях ви склали суворий іспит на патріотизм і відданість присязі».
«Оцінкою вашої роботи, ратної праці є не лише вдячність та високий рівень довіри українського народу. Наша Національна гвардія – найчастіше згадуваний бренд на російському телебаченні. Схоже, найпопулярніший бренд. Лякати вами дітей – абсурдно і несправедливо. Але якщо вас так смертельно бояться, так ненавидять дорослі російські чоловіки, то значить народу України ви служите чесно, якісно та самовіддано», - підкреслив Президент.
Петро Порошенко зазначив, що і народ, і керівництво держави високо цінують внесок гвардійців у забезпечення національної безпеки. 1175 воїнів заслужено отримали високі державні нагороди. 193 гвардійця загинули, захищаючи Україну. Генерал-майору Сергію Кульчицькому та лейтенантові Богдану Заваді присвоєно звання Героя України посмертно.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять воїнів, які мужньо і героїчно захищали Україну.
«В рядах гвардії навички та уміння професійних військових і пристрасний патріотизм добровольців об’єдналися навколо ідеї захисту України та відданого служіння народові. Ви захищаєте інтереси держави і громадян, спираючись у своїй діяльності виключно на закони України та військову присягу»,- звернувся до присутніх Глава держави.
Президент нагадав про трагічні події 31 серпня 2015 року, коли загинули чотири солдати Національної гвардії. «Не на фронті, де ворог очевидний та зрозумілий. Під стінами Верховної Ради України, на площі Конституції, де їх вбили гранатами задурені політиканами люди, які називають себе «патріотами». Суд над цими виконавцями вже йде. А щодо політиканів, на жаль, вони цілком комфортно себе почувають, миготять на телеекранах та співають у хорі дострокових виборів», - додав він.
За словами Президента, Національна гвардія протягом трьох років забезпечила громадський порядок під час проведення 3600 масових заходів. Він особливо подякував нацгвардійцям за професіоналізм, залізні нерви і витримку під час охорони мітингів протягом останніх кількох місяців: «Коли організатори та учасники провокували, буквально вимушували і вимучували вас до застосування сили. А ви і себе у руках тримали, і всіма законними методами забезпечували порядок в різних містах України».
«Росія давно второпала, що ззовні Україну голіруч не візьмеш. Тому вона й докладає чималих зусиль, щоб розсварити українців, підірвати Україну зсередини. Вийде це в неї чи ні, залежить не лише від керівництва держави і не лише від політиків, але й значною мірою від вас, від вашої витримки, від вашого патріотизму, шановні герої Національної гвардії України», - наголосив Петро Порошенко.
Президент зазначив, що для усіх українців Національна гвардія України виступає гарантом дотримання правопорядку, неухильного виконання законів, запорукою розбудови суверенної демократичної правової держави європейського зразку.
Глава держави побажав нацгвардійцям нових досягнень і звершень у боротьбі за недоторканість, суверенітет і територіальну цілісність України, добробуту, злагоди і любові у родинах, миру і процвітання благословенній українській землі.

.../...


На потреби області – 85 млн грн - admin 27/03/2017 • 10:13

Упродовж минулого тижня з обласного бюджету, відповідно до замовлень головних розпорядників коштів, профінансували 85 млн грн. Із них – 65,9 млн грн спрямували на заробітну плату працівникам обласних бюджетних установ.
Про це повідомили у департаменті фінансів Львівської облдержадміністрації.
На придбання медикаментів виділили – 4,5 млн грн, продуктів харчування – 2,5 млн грн. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв спрямували – 3,4 млн грн, на придбання канцелярських, господарських товарів, надання послуг з обслуговування та ремонту обладнання – 2,3 млн грн, на виплату стипендій учням професійно-технічних навчальних закладів та студентам вищих навчальних закладів І та ІІ рівнів акредитації – 3,5 млн грн та проведено інших видатків – 900 тис грн.
Окрім цього, на виконання обласних програм виділили 2 млн грн, із них на розвиток освіти – 400 тис грн, надання одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам області за їхніми зверненнями – 800 тис грн.

.../...


Постать В’ячеслава Чорновола вшанували на Вечорі пам'яті у Львівській філармонії - admin 27/03/2017 • 10:13

У неділю, 26 березня, у Львівській обласній філармонії відбувся Вечір пам'яті, присвячений постаті українського політика, публіциста, літературного критика, Героя України В’ячеслава Чорновола.
"Сьогодні у цьому залі зібралися люди, які знали В’ячеслава Максимовича, бачили його шлях до вершини та всенародного визнання. Чорновіл як політичний в'язень та дисидент піднявся на Олімп Української держави та всенародної довіри. Проте тоді не всі поділяли його думку та прагнули віддалити його від свого народу, - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. - Так і зараз російські агенти роблять все можливе, аби посіяти поміж нас недовіру та розсварити українське суспільство.Тому сьогодні, майже через 20 років після загибелі цього видатного діяча, маємо пам'ятати, що жодне зло не повинно посіяти поміж нас недовіру. Тому бережімо нашу Україну, єднаймося та гуртуймося, говорімо правду. І матимемо таку державу, якої так прагнув В'ячеслав Чорновіл".
У мистецькій частині Вечора пам’яті глядачі побачили відеоряд про етапи життя та діяльність В’ячеслава Чорновола, почули спогади про видатного діяча з уст його колег. Також у межах заходу пролунали музичні композиції від Заслуженої академічної хорової капели України «Трембіта» у супроводі оркестру.
Зазначимо, захід відбувся за ініціативи Львівської обласної організації Товариства "Просвіта" імені Т. Шевченка та за підтримки Львівської облдержадміністрації.
Нагадаємо, 2017 рік на Львівщині проголосили роком В’ячеслава Чорновола. А 24 грудня цього року виповниться 80 років від дня його народження.

.../...


На Львівщині вшанували пам’ять Героя України В’ячеслава Чорновола - admin 27/03/2017 • 10:13

Сьогодні, 25 березня, на Львівщині представники влади та громадськості вшанували пам'ять українського політика, публіциста, літературного критика, Героя України В’ячеслава Чорновола.
"Постать В’ячеслава Чорновола заслуговує на повагу та шану. Однак варто пам’ятати і той час, коли він був неоднозначною особистістю для багатьох людей, адже не усі поділяли його думку, - наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. - Сьогодні маємо не забувати українських лідерів, вшановувати їх та дослухатись до їхніх настанов".
У межах заходу представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятника В’ячеславу Чорноволу, що у сквері "На валах". Опісля спільно виконали Державний Гімн України. А священики відслужили чин панахиди.
Долучилися до вшанування видатного українського діяча і учні спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи № 46 ім. В. Чорновола. Вони поклали лампадки до пам’ятника Герою України.
Зазначимо, що 25 березня минає 18 років із дня трагічної смерті великого сина України, борця за українську незалежність, політика і публіциста, Героя України В’ячеслава Чорновола.
Нагадаємо, 2017 рік на Львівщині проголосили роком В’ячеслава Чорновола. А 24 грудня 2017 року виповниться 80 років від дня його народження.

.../...


Півтори сотні випускників Академії сухопутних військ отримали військове звання "лейтенант" - admin 27/03/2017 • 10:13

У суботу, 25 березня, у Львові, у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, відбувся урочистий ритуал дострокового випуску молодих офіцерів. Військове звання "лейтенант" отримали півтори сотні вихованців вишу.
На урочистості завітали представники Командування Сухопутних військ, обласної влади та органів місцевого самоврядування Львівщини, керівники силових структур регіону, командири військових частин й установ Львівського гарнізону, представники громадськості, духовенства.
Із важливою подією у житті випускників Академії сухопутних військ привітав голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.
"Сьогодні за вашою спиною — мудрість ваших викладачів, котрі передали вам знання та досвід. За вашою спиною - також досвід українського війська — від княжих часів — і до сьогодні, коли українські воїни перемагають ворога на теренах Східної України, - наголосив голова ОДА. - Я переконаний, що ви як молоді лейтенанти прагнете, аби на ваших погонах засяяли генеральські зірки. Проте цього можна досягнути лише щоденною працею — над собою, суспільством та повагою до людей, котрі поруч. Своїх бійців виховуйте так, аби вони ніколи не сумнівалися у правдивості ваших слів та вчинків. Адже від сьогодні ви не просто офіцери, ви майбутні командири спільної української перемоги".
У подальшому молоді офіцери продовжать службу у бойових частинах Збройних сил України. Чимало з них після становлення на посадах та злагодження у підрозділах поїдуть на завдання у зону АТО.
Нагадаємо, з нагоди випуску молодих офіцерів Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у п’ятницю, 24 березня, також відбувся молебень до Богородиці.

.../...


Учасникам АТО Львівщини виділять ще 290 га земель - admin 27/03/2017 • 10:13

Головне управління Держгеокадастру у Львівській області та органи місцевого самоврядування оновили перелік земель, що можуть отримати учасники АТО. Загалом землевпорядники провели роботу з пошуку та резервування додаткових масивів площею 290,3 га.
Найбільше земель зарезервовано у Сокальському (51 га), Буському (37 га) та Яворівському (35 га) районах Львівської області.
«Майже щодня наші військові, учасники АТО, звертаються до Держгеокадастру за приватизацією земельних ділянок. Для того щоби вони мали можливість отримати земельну ділянку прийнято рішення збільшити площі зарезервованих земель», – розповів Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.
Також він додав, що ця робота здійснюється у співпраці з місцевими радами, які виділяють для учасників АТО землю під будівництво та допомагають у пошуку вільних земель, погоджують відповідні масиви.
Зазначимо, що загалом на території Львівської області зарезервовано 5317 гектарів.

Довідково:
Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.
На сайті Головного управління Держгеокадастру у Львівській області розміщено необхідну інформацію для учасників АТО, які мають намір отримати земельні ділянки на Львівщині у власність.

.../...


У Львові прибрали майже 50% нагромадженого сміття: роботу продовжує координувати Львівська ОДА - admin 27/03/2017 • 10:13

Станом на 8:00 год суботи, 25 березня, з моменту, відколи Львівська ОДА очолила роботу із вивезення сміття, у Львові очистили від сміття майже половину усіх контейнерних майданчиків ТПВ. Зокрема, за останню добу вивезли 580 тонн твердих побутових відходів, накопичених на території міста.
Питання оперативного вивезення твердих побутових відходів зі Львова сьогодні, 25 березня, обговорили на зустрічі голова Львівської ОДА Олег Синютка та представники компаній, що здійснюють вивіз сміття з міста.
За даними перевізників, на сьогодні у місті перевантаженим залишається 271 контейнерний майданчик і ця кількість постійно зменшується. Робота із вивезення ТПВ триватиме до повного очищення Львова від сміття.
Нагадаємо, станом на 21 березня у Львові було 599 переповнених сміттєвих майданчиків.

.../...


Оберігаймо довкілля разом! Спалювання сухої рослинності – злочин проти природи! - admin 24/03/2017 • 15:25

З 1 березня в Буському районі проводиться інформаційно-роз’яснювальна кампанія, направлена на недопущення спалювання сухої рослинності чи її залишків, соломи, стерні, опалого листя. До неї залучені керівники органів влади, ЗМІ, місцеві ради, священики, школярі, громадські активісти. Мета кампанії – донести до кожної домівки, до кожного жителя міста чи найвіддаленішого села, що спалення сухостою, це не лише підвищення пожежної небезпеки, але й знищення родючого шару ґрунту, забруднення токсичними речовинами повітря, загибель тварин, птахів та комах, підвищення рівня захворюваності людей невиліковними хворобами, ослаблення імунітету.
На прохання голови райдержадміністрації Петра Мороза редакцією часопису «Воля народу» було надруковано 10 тисяч листівок про шкідливість спалювання сухостою та покарання, які очікують порушників екологічного законодавства. Листівки роздано у навчальних закладах школярам під час проведення позакласних годин для інформування батьків про недопустимість спалювання рослинності, інші – роздано по населених пунктах в місцях масового перебування людей (автовокзали, ринки, супермаркети, поширено у церквах).
Окрім цього, в населених пунктах розміщено тематичні плакати та наліпки, виготовлені Львівською ОДА. Також проведено зустрічі очільником району Петром Морозом з головами місцевих рад, деканами церков, де акцентувалася увага на необхідності роз’яснення людям, що руйнування природи, спалювання сухої трави є екологічним гріхом, який стоїть в один ряд з іншими важкими злочинами проти людяності та природи. Про це розповіли пастві священики під час недільних відправ у храмах.
Інформація щодо неприпустимості спалювання сухостою знаходиться серед пріоритетних у новинному блоці сайту Буської РДА та на сторінці органу влади у соціальній мережі FACEBOOK, висвітлюється в друкованому ЗМІ – часописі «Воля народу» та в ефірі Буського радіомовлення. До поширення матеріалів також залучається інтернет-ресурс «Буський медіапортал».
За територіями місцевих рад закріплено відповідальних з числа держслужбовців для проведення роз’яснювальної роботи у громадах по недопущенню спалювання сухої рослинності та здійсненню контролю за санітарним станом населених пунктів. Окрім цього, створено мобільні групи з числа громадських активістів, депутатів, представників керівництва органу місцевого самоврядування по виявленню порушень екологічного законодавства.

.../...


В Буському районі триває місячник озеленення, прибирання та благоустрою - admin 24/03/2017 • 09:50

З підвищенням температури повітря і настанням погожих весняних днів жителі усіх територіальних громад Буського району активно включилися до проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою, який розпочався відповідно до розпорядження голови Буської РДА Петра Мороза №77 13 березня та триватиме рівно місяць до 13 квітня. За цей період часу заплановано провести комплекс заходів з метою поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів району, створення нових лісових насаджень, очищення водних джерел, збереження природно-заповідних об’єктів, упорядкування сміттєзвалищ, поширення екологічних знань, здійснення активних заходів державного контролю в галузі навколишнього природного середовища, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об’єктів масового перебування та відпочинку населення.
Сьогодні, 24 березня, за участю головного редактора Буського районного часопису «Воля народу» Миколи Іванціва об’їзд Красненської, Чанизької, Заводської, Купченської, Буської, Яблунівської місцевих рад провів перший заступник голови РДА Олег Ільків.
Посадовець відзначив відповідальне ставлення більшості громадян у приведенні територій до належного санітарного стану та висловив впевненість, що територія району буде очищена від сміття до Великодніх свят. Вже сьогодні жителі сільських рад збирають скло, папір, пластик, іншу вторинну сировину та здають її на наступну переробку за гроші.
«Те, що возили до лісу протягом 25 останніх років, зараз вивозять назад з лісу і заробляють на цьому гроші. Сміття - це є бізнес і добре, що в районі на сьогодні є представник однієї з львівських фірм, яка займається збором непотрібної людям сировини. Представник приїжджає у села своїм транспортом, забирає скло, папір, пластик, ганчір’я та одразу ж платить людям за це гроші», - зазначив Олег Ільків.
Водночас сьогодні, 24 березня, перший заступник голови РДА Олег Ільків і гол. спеціаліст відділу ЖКГ Володимир Корецький побували у смт Красне, де вчергове було зафіксовано великотоннажні автомобілі (фури) з львівським сміттям, які кілька днів знаходяться у селищі, розповсюджуючи навколо сморід. Завдяки органам влади та громадянам вони не залишилися непоміченими, тому є сподівання, що вони дійсно доїдуть зазначеним маршрутом до полігону ТПВ в м.Дніпро, чи інший населений пункт, а не скидатимуть сміття у лісосмугах нашого району. Ситуація перебуває на контролі РДА та правоохоронців.

/фото Миколи Іванціва/

.../...


27-28 березня відбудуться телефонні «гарячі лінії» з питань пенсійного забезпечення - admin 24/03/2017 • 09:50

Управління ПФУ в Буському районі повідомляє, що в понеділок, 27 березня 2017 р., з 10.00 год до 13.00 год начальник управління ПФУ в Буському районі Цимбор Олег Йосифович проводитиме телефонну «гарячу лінію» з питань пенсійного забезпечення за номером - (0264) 2-11-71, а також у вівторок, 28 березня 2017р, з 10.00год – 13.00 год, перший заступник начальника управління ПФУ в Буському районі Кравцо-ва Оксана Степанівна проводитиме телефонну «гарячу лінію» з питань пенсійного за-безпечення за номером - (0264) 2-31-89.

.../...


У Буську відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія – 2017» - admin 24/03/2017 • 09:49

23 березня читачі 6-их та 7-их класів - переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія – 2017» змагалися за звання «Суперчитач району». В районному, ІІІ етапі, взяло участь 23 дітей, серед яких - 14 семикласників та 9 шестикласників. Учасники конкурсу повинні були продемонструвати знання творів з української та зарубіжної літератури, що не вивчаються за шкільною програмою. Обов ‘язковою умовою для учасників було ведення читацького щоденника, у якому на час конкурсу мало бути занотовано не менше 7-8 книг, прочитаних з часу оголошення конкурсу. Аби визначити найкращого читача, дітям було запропоновано виконати додаткові тестові завдання. Також учасники, на вибір журі, розповідали про зміст та враження від прочитаного твору, демонструючи вміння цікаво та захоплююче представити книгу. Доки журі визначало переможців, з учасниками було проведено вікторину «Книжкові лабіринти», де найактивнішими були учні: Гачкевич Анастасія(Буська гімназія),Батюк Надія (Ожидівська ЗОШ І-ІІІ ст.),Дзюба Уляна (Кізлівська ЗОШ І-ІІст.),Дітчук Наталя (Побужанська ЗОШ І-ІІІст.). Переможцями районного етапу конкурсу «Книгоманія-2017» стали Семенович Олександра з Буської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 серед шестикласників та Дітчук Наталя з Побужанської ЗОШ І –ІІІст. серед семикласників, виборовши звання суперчитачів району. У квітні вони братимуть участь в заключному етапі , що проходитиме у Львові, де боротимуться за звання «Суперчитач області». Тож, сподіваємось на перемогу.

Галина Гораль, заст.директора Буської ЦБС по роботі з дітьми

.../...


У Гарнізонному храмі молилися випускники Національної академії сухопутних військ - admin 24/03/2017 • 09:48

У п’ятницю, 24 березня, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбувся молебень до Богородиці з нагоди випуску молодих офіцерів Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.
У спільній молитві, яку провів Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвященніший владика Ігор, взяли участь випускники та офіцери військового закладу. До спільної молитви з військовими долучився й голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Після молитви Владика Ігор привітав молодих лейтенантів із закінченням навчання та побажав Божого благословення у несенні служби на благо українського народу.
Зазначимо, урочистий ритуал дострокового випуску лейтенантів відбудеться завтра, 25 березня у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

.../...


Визначено дату відкритого захисту конкурсних пропозицій - admin 24/03/2017 • 09:48

У середу, 29 березня, у Львівській ОДА відбудеться відкритий публічний захист конкурсних пропозицій. Таку дату обрано на першому засідання конкурсної комісії з визначення програм, розроблених інститутами громадських організацій.
На засіданні комісії, яка складається із представників громадських організацій, депутатського корпусу та департаменту внутрішньої та інформаційної політики, також визначали, які конкурсні пропозиції слід допустити до ІІ етапу.
Відкритий публічний захист розпочнеться о 10:00 год у Львівській облдержадміністрації (м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 412).
Зауважимо, що представники громадськості та засобів масової інформації можуть бути присутніми під час відкритого захисту як спостерігачі.

.../...


Львівщина бере участь у напрацюванні нацстратегії реформування інституційного догляду дітей - admin 24/03/2017 • 09:48

Сьогодні у Києві завершився дводенний Всеукраїнський семінар «Забезпечення найкращих інтересів дитини в умовах реформи системи інституційного догляду та виховання дітей», організований Уповноваженим Президента України з прав дитини та «Lumos Foundation» за підтримки Кабінету Міністрів України.
У заході взяли участь заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, дружина Президента України Марина Порошенко, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, Голова Європейського офісу «Lumos Foundation» Ірина Маланчук, Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, а також міжнародні експерти з Молдови, Чехії, Болгарії.
Присутні обговорили питання реалізації прав кожної дитини на проживання у сім’ї та забезпечення необхідними послугами на рівні громади. Також мова йшла про право дітей з особливими освітніми потребами на якісну освіту й соціалізацію в умовах інклюзивного освітнього середовища.
Окрім того, учасники семінару ознайомилися із досвідом проведення реформи системи інституційного догляду та виховання дітей у Молдові, Болгарії та Чеській Республіці та напрацювали дієві механізми впровадження цього процесу в Україні.

.../...


 

  Голова Буської РДА
 

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Кожен з Вас знайде тут цікаву та корисну інформацію про наш лелечий край та людей, які населяють цю благодатну землю!

  Пошук
 
  Пошук Google
 
Google

Web busk-rda.org.ua
  веб-ресурси
 
Конституція України
Офіційний сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Головне управління державної служби України
Львівська обласна державна адміністрація
Львівська обласна рада
Державний реєстр виборців
ДПС у Львівській області
Гаряча лінія
Проект економічного та соціального розвитку Львівської області
Інвестиційний портал Львівської області
Новини України та світу.УКРІНФОРМ
Ми розвиваємо електронне урядування
Галерея послуг Львівської області
ІНФОРМАЦІЯ для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
Запрошуємо талановитих людей реалізувати себе у владі
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Офіс реформ. Львівщина
Державна підтримка енергозбереження
Державна служба України<br /> у справах ветеранів війни <br /> та учасників антитерористичної операції
Національна дитяча <br /> гаряча лінія
Безоплатна <br /> правова допомога
Міжнародний економічний форум
Департамент з питань цивільного захисту
Продовжується набір на військову службу за контрактом до Національної Гвардії України
Національне агенство з питань запобігання корупції
  Новини регіону
 
  
^ Вгору ^

м.Буськ вул.Львівська, 2
електронна адреса: busk_rda@ukr.net
                                 тел.(03264) 2-16-92
                                  тел.(03264) 2-18-02
GuppY - http://www.freeguppy.org/    Site powered by GuppY v4.5.12 © 2004-2005 - CeCILL Free License   GuppY - http://www.freeguppy.org/