Офіційний веб-сайт Буської районної державної адміністрації Львівської області
  
Інформаційні ресурси  
Координаційний центр
Буська районна рада
Районний часопис
Буське районне радіомовлення


Ми у Facebook
 
Інформація  
+ Буська РДА
+ Про Буський район
+ Інвестиційна діяльність
+ Пропозиції інвесторам
+ Керівні документи
+ Проекти розпоряджень, які підлягають оприлюдненню
+ Розпорядження
+ Розпорядження, зареєстровані управлінням юстиції
+ Доступ до публічної інформації
+ Запобігання проявам корупції
+ Проект «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІ»
+ Пільгове іпотечне кредитування
+ ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
+ Очищення влади
+ Збройні Сили України
+ ІНФОРМАЦІЯ
+ Місцеві вибори 2015
 
Розділи  
+ Економіка
+ Сільське господарство
+ Управління соціального захисту
+ Служба у справах дітей Буської РДА
+ Архітектура
+ Культура
+ Освіта
+ Охорона здоров'я
+ Територіальний центр
+ Центр зайнятості
+ Регуляторна політика
+ Центр надання адміністративних послуг
+ Управління Держспоживслужби
+ Фінансове управління
+  Відділ статистики
+ Громадська рада
+ Відділ ведення Державного реєстру виборців
+ Відділ державної реєстрації
+ Паспорти бюджетних програм
+ Звернення громадян
+ Громадянське суспільство
+ Релігія
+ Туризм
+ Державна інспекція з питань праці
+ Планові перевірки
+ Моніторинг регіональних цін
+ Для багатодітних сімей
+ Громадське обговорення
+ ІНФОРМАЦІЯ для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
+ Туристична привабливість
+ Енергозбереження
+ Децентралізація влади
+ Об'єднані територіальні громади
+ Законодавчі акти
+ Управління Пенсійного фонду
+  Оголошення
 
Календар подій  

 
Лічильник  

 1397570 всього

 40 зараз на сайті

 
Сервіс  
Написати для admin  Зворотний зв'язок
Додати  Додати у вибране
Рекомендувати цей сайт другові  Рекомендувати другові
Мобільна версія   Мобільна версія
 
  Офіційний веб-сайт Буської районної державної адміністрації Львівської області  
  

  20 останніх новин  
 

Японія - маленька держава великих чудес - admin 25/05/2017 • 14:53

У рамках відзначення Року Японії в Україні, у Буській районній бібліотеці для дітей було проведено географічний калейдоскоп «Країна сакури та вранішнього сонця», учасниками якого були учні 7-а класу середньої школи №2.
Під час заходу учні дізналися про особливості географічного розташування Японії, її політичний устрій, потужну економіку та багатогранну й своєрідну культуру, а також про основні символи країни. Японія – одна з найпотужніших держав, що входить до Великої сімки (третє місце у світі за показниками ВВП - понад $­4 трильйони). Загальновідомі працелюбність, сумлінність і слухняність японців – риси, які стали запорукою цього феномену.
Надзвичайно захопливим і пізнавальним для учнів був фільм «Цікаві факти про Японію», у якому розповідалося про життя у великих японських мегаполісах, своєрідні звички та особливості навчання, спілкування, взаємовідносин, діловий етикет та інше.
Про маловідомі факт японської історії, культури й мистецтва діти довідалися під час огляду книжкової виставки «Японія – маленька держава великих чудес», яку провела заступник директора ЦБС Галина Гораль. Бібліотекар читального залу Іванна Якимишин підготувала для присутніх вікторину «Що ти знаєш про Японію». Уважно прослухавши розповіді бібліотекарів та переглянувши фільм, присвячений цій країні, семикласники легко впоралися із складними завданнями. Найактивніші школярі: Давидко Марта, Хацаюк Софія, Гартман Дмитро, Макар Андрій та Пінтоха Андрій одержали у подарунок саморобні паперові журавлики, які в японській культурі символізують дружбу, щастя та любов. Вважається, якщо створити тисячу таких птахів, обов’язково збудеться найзаповітніша мрія.

.../...


Перемога за тими, хто до неї йде - admin 25/05/2017 • 11:15

22 травня у Львівському університеті ім. Івана Франка відбулася зустріч переможців і призерів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, Міжнародних олімпіад та конкурсів із керівництвом облдержадміністрації та обласної ради.
Серед учасників зустрічі - учні Буського району:
Горбач Христина, учениця НВК «Топорівська ЗОШ І-ІІІст.», за зайняте ІІІ місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт із загальної біології;
Крушельницький Андрій, учень 11 класу НВК «Топорівська ЗОШ І-ІІІ ст..», за зайняте ІІ місце з геології, геохімії та мінералогії і ІІ місце з валеології у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт;
Лісовець Віталій, учень 11 класу Буської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, за зайняте ІІ місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт із всесвітньої історії;
Оксана Дрозд, учениця 8 класу Ожидівської ЗОШ І-ІІІ ст., за зайняте ІІ місце у VII Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;
Олеся Зохнюк, учениця 6 класу НВК « Буська ЗОШ І ст.- гімназія імені Є.Петрушевича при ЛНУ ім. І.Франка», за зайняте ІІІ місце у VII Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Всіх учасників зустрічі було нагороджено подяками департаменту освіти і вручено грошові премії.
Велика подяка вчителям-наставникам Коваль С.П., Покінській М.І та Ковальчук Г.С. за творчий підхід у викладанні предмета і підготовку переможця.

Методист РІМЦ відділу освіти
Буської РДА С. Лабінська

.../...


Голова РДА Петро Мороз зустрівся з громадою Новосілківської сільської ради - admin 25/05/2017 • 11:15

Відповідно до графіку, щотижнево, керівництво райдержадміністрації зустрічається з громадами Бущини, аби вивчити проблеми територій та громадян безпосередньо на місцях, напрацювати шляхи їх вирішення спільно з місцевою владою та людьми, обговорити плани розвитку населених пунктів.
Чергова така зустріч відбулася 24 травня у приміщенні народного дому села Новосілки. Нагадаємо, що до складу Новосілківської сільської ради входять населені пункти: лісок, Новосілки та Кудрявці.
Голова райдержадміністрації Петро Мороз, на початку зустрічі, провів аналіз фінансового стану сільської ради за останні п’ять років, її доходів і видатків, розповів про додаткові можливості наповнення бюджету, про шляхи залучення вітчизняних та іноземних коштів, які можна успішно використати на вирішення соціальних проблем.
Також йшлося про залучення громадян на строкову військову службу та службу за контрактом, отримання медикаментів за загальнодержавною програмою «Доступні ліки», стану проведення децентралізації, реформування галузей освіти та медицини, утворення кооперативів.
Серед питань, які найбільше турбують мешканців сіл Новосілківської сільської ради: використання людських паїв орендарями та необхідність введення додаткового маршруту по здійсненню пасажирських перевезень.
Участь у зустрічі з керівником району взяло 35 мешканців.

.../...


Щодо розвитку співпраці між Львівською областю та Південноморавським краєм Чеської Республіки - admin 25/05/2017 • 11:15

За інформацією Посольства Чеської Республіки в Україні 9-13 жовтня 2017р. в м. Брно відбудеться Міжнародна виставка машинобудування, яка буде найбільшим виставковим галузевим заходом в Центральній та Східній Європі.
У цей час заплановано і проведення українсько-чеського бізнес-форуму. Для участі у згаданих машинобудівній виставці та форумі буде сформована делегація на чолі з головою ОДА для інформування ділових кіл Чехії та інших країн-учасниць про інвестиційні можливості Львівщини.
Машинобудівні підприємства мають змогу гідно представити власну продукцію та налагодити вигідну співпрацю з іноземними партнерами.

.../...


У Львівській ОДА навчали як залучати ресурси для реалізації проектів - admin 25/05/2017 • 11:14

Про актуальні можливості залучення ресурсів для реалізації проектів говорили сьогодні, 25 травня, у Львівській ОДА під час семінару третього модуля навчань «Взаємодія задля перемоги!» Участь у навчанні взяли 28 представників райдержадміністрацій, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад та громадських організацій.
За словами директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Поліни Лі, на даному етапі модульної навчальної програми представники районів та громад ознайомились із питанням залучення ресурсів на впровадження проектів, а саме з інструментами та актуальними конкурсами.
На завершення даного етапу модульної навчальної програми відбулися представлення результатів напрацювань команд із підготовки логіко-структурної матриці проекту.
Варто додати, що у квітні – травні вже провели чотири семінари перших двох модулів навчань-тренінгів, що інформували про підготовку та подання проектів.
Варто зазначити, що організатором семінарів є департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА, тренери – голова ГО «Центр громадянських ініціатив» Віталій Загайний та координатор проектів ГО «Центр громадянських ініціатив» Юлія Рудюк.

.../...


Експортуватимуть продукцію у 80 країн світу:на Яворівщині відкрили нові потужності меблевої фабрики - admin 25/05/2017 • 11:14У четвер, 25 травня, у селі Лозино, Яворівського району відкрили новий корпусу меблевої фабрики данської компанії «Крагелюнд Феніче Холдинг та Інновейшн Лівінг».
Нові потужності підприємства оглянули Посол ЄС, Голова Представництва ЄС в Україні Хюґо Мінґареллі, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України - Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова Львівської ОДА Олег Синютка. Вони дали символічний старт першому верстату в новому корпусі виробництва.
«Зараз маємо до цього підприємства від реконструйовану дорогу сюди. Ми пообіцяли інвестору – якщо він буде розширювати виробництво, то зі сторони влади ми забезпечимо інфраструктуру, яка би забезпечувала комфортний бізнес. І виграють від цього мешканці Львівщини» - наголосив під час відкриття нових потужностей меблевої фабрики голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Підприємство засноване у 2008 році та спеціалізується на виробництві м’яких меблів та за більш ніж вісім років своєї діяльності стало одним з найбільших експортерів продукції в регіоні.
Після закінчення розширення виробничих потужностей навесні 2017 року, обсяги виробництва збільшаться у п’ять разів, а продукція постачатиметься до 80 країн світу.
«З відкриттям цього підприємства ще більше родин довкола будуть залучені в його роботу. Все більше родин будуть відповідати тим стандартам, які приносять до нас закордонні партнери, вкладаючи, вірячи і сподіваючись на нас тут в Україні, а також навчаючи нас новому виробництву. Переконана, що й нашого досвіду є достатньо для того щоб і ми доклалися до цієї спільної розбудови нових можливостей як для нас так і для Європи» - зазначила під час виступу віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України - Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Станом на 2017 рік загальна вартість залучених інвестицій на підприємство складає 3 338 154 дол. США, з них: - 1 002 442 дол. США - грошовими коштами - 115 712 дол. США - швейним та деревообробним обладнанням.
На сьогодні на підприємстві працевлаштовано 80 працівників, кількість яких до кінця 2017 року планується збільшити до 200 чоловік. Середня заробітна плата на підприємстві становить 7 тис. грн..

Довідково:
Обороти меблевої фабрики у 2015 році – 13 043 000 грн., які у 2016 збільшились до 25 000 000 грн. У 2017 заплановано збільшення оборотів підприємства до 35 000 000 грн., у 2018 до 56 000 000 грн. за рахунок збільшення виробництва м’яких меблів.

.../...


«Україна – Польща: разом в Європі»: що думає молодь - admin 25/05/2017 • 11:14

«Польща - Україна: разом в Європі» – під таким гаслом у середу, 24 травня, у Ряшівському Університеті, м. Ряшів, Республіка Польща, відбулися дебати за участі польських та українських студентів, які навчаються в польських навчальних закладах. Співорганізаторами заходу виступили воєвода Підкарпатський та Жешівський університет.
Із вітальним словом до українських студентів, які навчаються в Польщі, виступив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.
Студенти та експерти дискутували на такі теми як «Українсько-польські відносини, 25 років незалежності України», Польща та Україна – європейський контекст» та «Польща – Україна: транскордонна співпраця».
Серед головних підсумків дискусій – розуміння того, що комунікація, вміння розмовляти на складні теми та знаходити рішення, а також співпраця над спільними проектами – є запорукою плідного розвитку українсько-польських відносин.
Як зазначив Директор Східного департаменту міністерства закордонних справ України Герард Покрушинський, Україна займає центральне місце у роботі Східного департаменту Міністерства закордонних справ Республіки Польща. «Відносини між Україною та Польщею мають стратегічне значення не лише для Польщі та України, але й загалом для Європейського Союзу», - наголосив він.
Варто зазначити, що в дебатах також взяли участь воєвода Підкарпатський Єва Леніарт, ректор Жешівського університету, професор Сильвестр Чопек, віцемаршалек Підкарпатського воєводства пані Марія Куровська, консул України в м. Люблін Світлана Горбовська та генеральний консул РП у Львові Рафал Вольський.

.../...


Хочу, аби цей дискусійний майданчик став прикладом чіткої витримки стандартів правди, свободи та відповідальності, - Олег Синютка на відкритті Lviv Media Forum-2017 - admin 25/05/2017 • 11:14

Сьогодні, 25 травня, у Львові стартував V Lviv Media Forum. Цього року головна тема найбільшої медійної події країни — «Шу(че)каємо нові алгоритми. Журналістика в епоху постправди».
«Людина є вільною доти, доки говорить правду. Громадянин, який хоче змінити цю країну, мусить бути відповідальним. Журналісти та медіафахівці повинні бути єдиними у прагненні до свободи слова і думки, адже як ніхто інший впливають на суспільство. Хочу, аби цей дискусійний майданчик сьогодні став прикладом чіткої витримки стандартів правди, свободи та відповідальності», - зазначив під час урочистого відкриття голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Цьогоріч організатори Lviv Media Forum більший акцент зробили на практиці. Окрім батлів, доповідей і публічних інтерв'ю на головній сцені, у другий і третій день можна буде відвідати щонайменше 9 тематичних потоків: «Розслідування», «Ділова журналістика», «Медіаменеджмент», «Digital-журналістика», «Репортаж», «Сторітелінг», «Медіа і реформи», «Культурна журналістика», «Регіональні медіа» тощо.
V Lviv Media Forum очікує на понад 110 спікерів з 15 країн. Цьогоріч на Медіафорум зареєструвались рекодна кількість учасників - близько 850 осіб. Це одна з найбільших подій у галузі медіа в Центрально-Східній Європі, яка пропонує майданчик обміну знаннями і досвідом усім, кому цікаво відчувати медіатренди і якісно планувати як розбудову своїх медіапроектів, так і власний кар'єрний розвиток.

.../...


«Молодіжний працівник»: на Львівщині відбудеться базовий тренінг навчальної програми - admin 25/05/2017 • 11:13

Міністерство молоді та спорту України спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, Програмою розвитку ООН, UNICEF та Державним інститутом сімейної та молодіжної політики реалізовує базовий тренінг Навчальної Програми "Молодіжний працівник" у Львівській області.
До участі запрошуються представники Львівської області, зокрема лідерів громадських та благодійних організацій, які працюють з молоддю; державних службовців, відповідальних за реалізацію молодіжної політики на місцевому та регіональному рівні; працівників інших організацій, залучених до роботи з молоддю незалежно від форми власності.
Мета Програми - підвищити кваліфікацію молодіжних лідерів та фахівців молодіжної галузі задля ефективної розробки та реалізації обґрунтованої молодіжної політики на локальному та регіональному рівнях; налагодити ефективний діалог між держструктурами та громадянським суспільством та надати інформацію про кращі світові практики реалізації молодіжної політики.
Зазначимо, що при відборі перевагу надаватимуть учасникам, які представляють Об’єднані Територіальні Громади
Більш детальну інформацію про Програму можна знайти на сайті.
У межах Програми також оголошують конкурс на участь у 3-денному базовому тренінгу. Він включає наступні навчальні модулі:
- молодіжна політика і молодіжна робота;
- громада і молодіжна робота в громаді;
- компетенції молодіжного працівника;
Тренінг відбуватиметься 9-11 червня у місті Пустомити (Львівська область). Зокрема, його учасники зможуть обмінятися досвідом та знайти партнерів для реалізації спільних проектів в молодіжній сфері.
На завершення усі отримають сертифікат встановленого зразка про проходження Базового тренінгу Програми "Молодіжний працівник". Заявку на участь заповнюйте за посиланням.
Кінцевий термін подання заявок – 1 червня. Про результати конкурсу учасників повідомлять до 5 червня. А про організаційні деталі тренінгу – в індивідуальному порядку по завершенню конкурсу.
На період проведення тренінгу учасників забезпечать харчуванням, проживанням і роздатковим матеріалом.
Контактна особа - Софія Курман, тел.: 0685121268.

.../...


Сьогодні відкрили Львівський відокремлений підрозділ «Центру розвитку місцевого самоврядування» - admin 25/05/2017 • 11:13

У четвер, 25 травня, на вул. Гартмана Вітвера, 14 у Львові урочисто відкрили Львівський відокремлений підрозділ Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».
Новий офіс відкрили за участі посла ЄС, голови представництва ЄС в Україні Хюга Мінгареллі, голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, першого заступника голови Львівської обласної ради Андрія Білоуса, генерального консула Республіки Польща Рафала Вольскі, голови КМЄС Кястутіса Ланчінскаса, директора програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель, директора програми «U-LEAD з Європою» від SIDA, директора Львівського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Андрія Бриня, а також голів ОТГ, представників громадських організацій.
«Процес децентралізації на Львівщині вражає, адже тут вже створили 25 об’єднаних територіальних громад. Цей новостворений Центр допомагатиме головам ОТГ скористатися позитивним досвідом деяких європейських країн. Зі свого боку ми сприятимемо економічному розвитку вашого регіону, адже Європейський Союз є довгостроковим партнером України», - зазначив під час урочистого відкриття посол ЄС, голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.
«Сьогодні ми не просто відкриваємо відокремлений підрозділ «Центру розвитку місцевого самоврядування», ми по-новому відкриваємо Львівщину. Для того, аби Україна якнайшвидше стати повноправними членами європейського суспільства, нам слід впровадити результативні реформи. Одна із ключових – реформа системи управління державою, де базовою є модель децентралізованого суспільства. Новий Центр – це інструмент, який допоможе головам ОТГ Львівщини стати прикладом для всієї України, адже сприятиме різносторонньому розвитку об’єднаних громад області», - наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Довідково.
Установа «Центр розвитку місцевого самоврядування» (ЦРМС) – недержавна неприбуткова організація, створена з метою сприяння зміцненню спроможності органів влади та місцевого самоврядування на центральному, регіональному та місцевому рівнях в тісній координації із Мінрегіоном.
Львівський відокремлений підрозділ Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» створено за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон).

.../...


Співпраця Львівщини і ЄС поглиблюється, - зустріч Олега Синютки з Хюгом Мінгареллі - admin 25/05/2017 • 10:21

Сьогодні, 25 травня, вдруге за останні два місяці Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі завітав на Львівщину. Під час зустрічі з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою сторони обговорили напрямки співпраці в освіті, культурі, модернізації митниці та навчанні працівників поліції.
Голова Львівської ОДА наголосив, що від першої зустрічі, яка відбулася в березні, уже є два позитивні ефекти. «Переший напрямок – освітній, який стосується питання професійної освіти і проекту «Державне управління у сфері професійної освіти». І другий – це реалізація проекту «Креативна Європа»», - розповів Олег Синютка.
За словами Хюга Мінгареллі, на додаток до програми «Креативна Європа» очікується отримання 1,2 млн євро до літніх канікул на підтримку культурних заходів. «Ідея полягає в тому, щоб звернутися до культурних діячів, які хочуть реалізувати свої ідеї. Ми організуємо відповідні тендери. А переможці отримають гранти на втілення проектів», - повідомив він.
Голова Представництва Європейського Союзу в Україні запевнив, що співпраця з Львівщиною і надалі триватиме в різних галузях, зокрема децентралізації, розвитку малих і середніх підприємств. «Наш кредитний інструмент – Європейський інвестиційний банк планує розпочати свою діяльність у Вашому регіоні», - повідомив Хюг Мінгареллі.
У контексті наради з провадження безвізового режиму під головуванням Президента України Петра Порошенка, яка відбулася вчора, 24 травня, у Луцьку, Олег Синютка звернувся з проханням до Хюга Мінгареллі посприяти у вирішенні питань, які торкаються безпосередньо Львівщини. Йдеться про збільшення кількості мешканців України, які можуть перетинати кордон за одиницю часу; покращення професійної підготовки поліцейських і їх матеріальної бази; синхронізацію баз даних компаній, які здійснюють транскордонну діяльність із перевезення вантажів; збільшення кількості переходів.
Наприкінці зустрічі Олег Синютка запросив Голову Представництва Європейського Союзу в Україні взяти участь у Форумі місцевого розвитку, який відбуватиметься 23 – 25 червня в Трускавці.
Варто зазначити, що Хюг Мінгареллі сьогодні візьме участь у відкритті Центру розвитку місцевого самоврядування у Львівській області, відкритті нового корпусу меблевої фабрики данської компанії «Крагелюнд Феніче Холдинг та Інновейшн Лівінг» та святкуванні Днів Європи в Україні на Львівщині.

.../...


Буська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує - admin 24/05/2017 • 13:46

   ЄС відкриває кордони для України. З 11 червня українці, власники біометричних паспортів, зможуть вільно, без отримання віз, перетинати кордон і відвідувати практично будь-яку країну Європейського союзу (за винятком Великої Британії та Ірландії, які є членом ЄС, але не входять до складу Шенгенської зони), а також Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію і Швейцарію, які не є членами ЄС, але підписали Шенгенську угоду.   Для безвізових поїздок до країн Шенгенської угоди для громадянам  України потрібно:

 – наявність біометричного закордонного паспорта. За наявності українського біометричного паспорта громадяни України зможуть подорожувати до ЄС без візи з будь-якої країни світу;

 – аргументація мети подорожі або запрошення від друзів або родичів;

 – наявність достатніх фінансових коштів (готівкових або на банківській карті). У різних країнах ЄС діють різні вимоги, про які детальніше можна ознайомитись за посиланням: https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/e-library/documents/policies/borders-and-visas/schengen/docs/reference_amounts_table_en.pdf;

 – наявність місця проживання (наприклад, заброньований номер у готелі);

 – підтвердження наміру повернутися додому (зворотній квиток).

       Термін перебування в країнах ЄС без візи обмежений. Залишатися в Євросоюзі можна 90 днів протягом 180-денного терміну. Тобто, протягом півроку можна провести у Європі в сукупності три місяці. При цьому кількість перетинів кордону України з ЄС не обмежується.  Водночас, Державна фіскальна служба України звертає увагу на важливість ознайомлення перед поїздкою з митними правилами країн ЄС, правилами проходження «зеленого» та «червоного» коридорів у пунктах пропуску через державний кордон України.

Чи обов’язкове застосування РРО, якщо реалізується б/у техніка без гарантії ? ДФС України у податковій консультації від 16.05.2017 №205/Б/99-99-14-05-01-14 надала роз’яснення щодо роздрібної торгівлі платником єдиного податку  мобільними телефонами, які були у використанні. Зокрема, згідно з п. 6 ст. 9 Закону України від 06.07. 1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які належать відповідно до Кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено постановою КМ України  від 16.03. 2017  № 231.   При цьому винятків щодо можливості незастосування РРО для техніки, яка була раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено.  Отже, при роздрібній торгівлі мобільними телефонами, які були у використанні, ФОП - платникам єдиного податку необхідно проводити розрахункові операції із застосуванням переведеного у фіскальний режим РРО.  Нагадаємо, що норми п. 296.10 ПКУ, які звільняють від РРО за умови недосягнення рівня доходів в 1 млн.грн., не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

                                                                 Cектор організації роботи Буської ОДПІ

.../...


Керівник апарату РДА Євген Кичурчак провів засідання комісії з питань надання державних соціальних допомог і субсидій - admin 24/05/2017 • 13:44

23 травня в райдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань надання державних соціальних допомог і субсидій, яке провів керівник апарату РДА Євген Кичурчак.
Комісією було розглянуто та задоволено 125 заяв: по наданню допомог малозабезпеченим сім’ям і по наданню субсидій на житлово-комунальні послуги.
Засідання комісії відбувається по мірі надходження заяв.

.../...


Як уникнути захворювання на кишкові інфекції та вірусний гепатит А? - admin 24/05/2017 • 13:44

За 4 місяці 2017 року захворюваність на гострі кишкові інфекції у Буському районі зросла у 1,6 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Так,сума ГКІ становить 40 випадків захворювання з інтенсивним показником на 100 тисяч населення 86,2 проти 25 випадків захворювання з інтенсивним показником на 100 тисяч населення 53,9 в 2016 році. В сумі гострих кишкових інфекцій гастроентероколіти встановленої етіології складають 70%, гастроентероколіти невстановленої етіології – 22,5%, сальмонельоз - 7,5%. Зареєстровано високі показники захворюваності на ротавірусну інфекцію - 13 випадків проти 3 випадків за аналогічний період минулого року. Найвища ураженість спостерігається у віковій групі 1-4 роки – 53,8%. Перебіг епідпроцесу з групи кишкових інфекцій характеризується спорадичною захворюваністю, відсутністю спалахів і групових вогнищ, в т.ч. в лікувально - профілактичних закладах району і організованих колективах.
Захворюваність на вірусний гепатит «А» за аналогічний період 2017 року не реєструвалась, а у 2016 році – 2 випадки, з інтенсивним показником на 100 тисяч населення 4,3, з них 1 дитина вікової категорії 5-9 років, які між собою не пов’язані.
Аналіз показників захворюваності на гастроентероколіти в розрізі вікових груп вказує на те,що найбільш ураженим з року в рік є дитяче населення району. Питома вага захворілих дітей у віковій групі до 17 років склала 77,5% (31 дитина) від загальної кількості захворілих проти 60% (15 дітей ) у 2016 році. Однією із причин захворюваності у віковій групі до 1 року є порушення гігієни при догляді за дітьми.
Серед чинників інфікування домінують м’ясна кулінарія домашнього приготування; молоко та молокопродукти як домашні так і ринкові; салати домашнього приготування ;фрукти та овочі, тощо.
Збудники кишкових інфекцій та вірус гепатиту А виділяється із фекаліями хворих та передається від людини до людини (після контакту з хворим), через воду та харчові продукти, забруднені випорожненнями хворої людини, предмети побуту та брудні руки, недотриманням правил особистої гігієни.
Основні ознаки захворювання на вірусний гепатит А :
1. У більшості випадків хвороба починається гостро. Підвищення температури тіла до 38,50С спостерігається протягом перших 2-3 днів, грипоподібний стан з короткочасною ломотою у тілі, першінням у горлі.
2. Загальна слабість, погіршення апетиту, нудота, іноді блювота.
3. Біль або відчуття важкості у правому підребер’ї та надчеревній ділянці.
4. На третій день захворювання сеча набуває темного кольору (міцного чаю або пива), кал-білого кольору. Можливе свербіння шкіри.Основні ознаки захворювання на кишкові інфекції:
1. Загальна слабість, погіршення апетиту, нудота, блювота.
2. Біль у животі, пронос.
3. Підвищення температури тіла.
Як уникнути зараження вірусом гепатиту А та кишковими інфекціями?
1. Використовувати для пиття лише перекип’ячену воду.
2. Дотримуватись правил особистої гігієни: часте миття рук з милом, перед вживанням їжі та після відвідування туалету.
3. Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою та обдати кип’ятком.
4. Не вживайте продукти після завершення терміну їх придатності.
5. При неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі мати з собою запас питної води; для миття посуду і рук використовувати тільки питну воду.
6. Не використовувати воду з незнайомих джерел.


У випадку виявлення перших ознак захворювання терміново звернутись до лікаря!
НЕ ЗАЙМАЙТИСЬ САМОЛІКУВАННЯМ!


Буське районне лабораторне відділення
Бродівського МРВ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

.../...


У консульстві Польщі відбулась зустріч «Польща й Україна. Вчора-сьогодні-завтра» - admin 24/05/2017 • 13:43

У середу, 24 травня, у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові (вул. І. Франка, 108) відбулась зустріч «Польща й Україна. Вчора-сьогодні-завтра» за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Яна Пєкла, Надзвичайного і Повноважного ПослаУкраїни в Республіці Польща Андрія Дещиці, заступника голови Львівської облдержадміністрації Оксани Стоколос-Ворончук, керівників вищих навчальних закладів та представники духовенства.
У вступному слові Андрій Дещиця зазначив, що Польща є головним партнером для України, а також окреслив найважливіші проблеми в українсько-польських відносинах, зокрема випадки провокативних дій на теренах обох держав.
«Ми повинні працювати над тим, щоб показати, що нас більше єднає, ніж роз'єднує», - зазначив Андрій Дещиця.
У межах зустрічі обговорили також можливості взаємного залучення інвестицій та будівництва нових пунктів пропуску на кордоні.

.../...


Дипломатичні представництва України мають допомагати українцям, які вперше виїдуть за кордон – Президент - admin 24/05/2017 • 13:43

Президент Петро Порошенко наголосив на важливості забезпечення належного захисту прав та інтересів українців, які поїдуть до Європи, скориставшись можливістю безвізового режиму.
Під час наради в рамках робочої поїздки до Волинської області Президент окреслив низку питань, які мають бути обгорнені та вирішені для створення належних умов для реалізації громадянами України права на безвізове відвідування країн Європейського Союзу на міжнародних пунктах пропуску через кордон.
За словами Петра Порошенка, це забезпечення належного захисту прав і інтересів громадян України під час перебування закордоном. «Безвіз передбачає, що багато людей виїдуть за кордон вперше і наші дипломатичні та консульські установи мають бути повністю готовими до забезпечення захисту їх інтересів», - звернувся Президент до Міністра закордонних справ Павла Клімкіна.
Глава держави наголосив на важливості вдосконалення прикордонного та митного контролю, модернізації інфраструктури пунктів пропуску. Крім того, важливим є вирішення проблемних питань при видачі закордонних паспортів. Він окремо наголосив, що потрібно проаналізувати нормативну базу і підстави для видачі закордонних паспортів громадянам, які знаходяться на окупованих територіях, або в Криму.
Петро Порошенко також підкреслив, що прикордонні пункти пропуску мають бути облаштовані належним чином і кошти на їх модернізацію може виділити місцева влада. За його словами, необхідно створити нормальні санітарні умови, облаштувати місця відпочинку та харчування, щоб для людини «були створені нормальні європейські умови». «Я це буду вимагати. Тут потрібна координація зусиль для того, щоб вийти на відповідний результат», - сказав він.
Глава держави також зазначив, що Україна має позитивний досвід щодо гармонізації українського і європейського законодавства. Президент звернувся до МЗС з проханням долучитися до цього процесу і надати йому на затвердження графік дорожньої карти: що і коли ми маємо забезпечити у процесі гармонізації законодавства з Євросоюзом.

.../...


В умовах безвізу з ЄС, прикордонна та фіскальна служби мають забезпечити ефективний контроль на пунктах перетину кордону – Президент - admin 24/05/2017 • 13:43

Президент Петро Порошенко зазначив, що очікується збільшення потоку громадян на пунктах перетину кордону у зв’язку із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для українців, тому Державна прикордонна служба та Державна фіскальна служба мають якісно підготуватися і забезпечити ефективний контроль.
«Одним із пріоритетних завдань було обладнання пунктів пропуску засобами біометричного контролю. Хочу подякувати прикордонникам, які ефективно виконали поставлене завдання», - наголосив Петро Порошенко під час наради щодо створення належних умов для реалізації громадянами України права на безвізове відвідування країн Європейського Союзу на міжнародних пунктах перетину кордону.
Глава держави зазначив, що голова ДПСУ Віктор Назаренко доповів, що зараз ця система функціонує в усіх без виключення пунктах перетину кордону – в пунктах пропуску на кордоні з ЄС. Президент повідомив, що за підсумками наради підпише Указ, в якому буде міститись вимога забезпечити всі пункти пропуску обладнанням для автоматичного зчитування біометричної інформації з паспортних документів.
За інформацією Президента, зараз, до введення безвізу ЄС, щодоби через пункти пропуску, розташовані на західному кордоні, переміщується близько 30 тис. легкових автомобілів, близько 3 тис. вантажних автомобілів, 450 автобусів і 3 тис. залізничних вагонів. Майже 100 тис. громадян, з урахуванням малого прикордонного руху, перетинають державний кордон. «Що буде далі? Наскільки ми розраховуємо і до чого ми маємо бути готовими? Попередні оцінки, які я сьогодні отримав, свідчать про те, що це може бути 15-20% зростання (потоку осіб та транспорту, що перетинають кордон – ред.)», - зауважив Глава держави. За його словами, досвід Молдови і Грузії свідчить, що таке підвищення складало 35-40%.
«Просив би представників Державної прикордонної служби і представників Державної фіскальної служби, щоб ми якісно підготувалися і забезпечили всім необхідним», - підкреслив Петро Порошенко. Президент вважає, що також потрібно ретельно опрацювати необхідність розвитку інфраструктури, яка б дозволила прискорити перетин кордону законослухняним громадянам і підприємцям.
Глава держави наголосив, що, в першу чергу має бути забезпечений ефективний контроль. «Ми, на жаль, користуємось лише мобільними сканерами, при чому яким вже напевно 10 і більше років. Впевнений, що на кожному пункті перетину має бути стаціонарний сканер», - зазначив Президент. Петро Порошенко вважає неприйнятним, коли сьогодні на пункті «Ягодин» побачив чергу із 160 автомобілів, а інколи черга досягає і 700 авто. «Такого не має бути. І ми маємо чітко розпланувати план дій, щоб цього не було – сканери, техніка, полоси, кількість співробітників, і чітка взаємодія з нашими партнерами з ЄС», - підкреслив Президент.
За словами Глави держави, потрібен чіткий план імплементації Угоди про асоціацію з ЄС та гармонізації законодавства. «Якщо ми не продемонструємо нашим партнерам з Європейського Союзу, яка буде доля тих даних, які ми отримуємо від них – як вони зберігаються, хто має до них доступ, як вони використовуються і як гармонізоване законодавство, то ми цих даних не отримаємо», - підкреслив Президент. Він наголосив, що український митник і прикордонник мають бути забезпечені можливістю подивитися як пройшло митне оформлення в країні відвантаження і за якими документами воно прийшло в Україну. «Це є найбільш ефективним способом боротьби з корупцією на митниці», - додав Президент.

.../...


Президент: Найважливіше при перетині кордону – створення для людей комфортних умов і відчуття гордості за нашу державу - admin 24/05/2017 • 13:43

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Волинської області провів нараду щодо створення належних умов для реалізації громадянами України права на безвізове відвідування країн Європейського Союзу на міжнародних пунктах. Учасники наради обговорили питання координації дій усіх відповідних служб та відомств щодо підготовки та запуску цього режиму, який розпочнеться 11 червня 2017 року.
«Від нас з вами залежить, щоб не було черги, щоб сервіс, який надає держава, був якісним, щоб умови при перетині кордону були комфортні, щоб митники, прикордонники, поліцейські, представники інших служб були привітними», - підкреслив Президент звертаючись до учасників наради та наголосив, що найважливішим при перетині кордону є «створення людям комфортних умов і гордості за Українську державу».
Президент зазначив, що вже пішов зворотній відлік від історичної дати і висловив впевненість, що 11 червня увійде в історію України, коли вступить в силу рішення безвізового режиму з Європейським Союзом та ще кількох країн Європи. При цьому Глава держави наголосив, що це стало можливим внаслідок повного виконання Україною взятих на себе зобов’язань та впровадження глибоких та системних реформ. Зокрема, запровадження ідентифікаційних карток, біометричних паспортів, інтегрованого управління кордонами, рішучих антикорупційних дій, досягнення прозорості державних закупівель, посилення захисту прав людей тощо. Він нагадав, що всього Україною було здійснено 144 реформи в рамках виконання плану дій щодо безвізового режиму.
Глава держави також зауважив, що попри скепсис та недовіру з боку окремих політичних лідерів безвізовий режим з ЄС дуже скоро стане реальністю. «В тому і полягають європейські цінності, що наші партнери тримають слово», - сказав Президент та підкреслив, що всі ці роки він твердо був впевнений в досягненні цієї мети.
Петро Порошенко також наголосив, що так само твердо переконаний в успіху Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС та прокоментував вчорашні дебати в Сенаті Нідерландів, які підтвердили, що «наша потужна робота була проведена ефективно і ми маємо підтримку Нідерландів», а також висловив сподівання, що в травні вдасться завершити ратифікацію і цього історичного документу для України.

.../...


Мистецтво як зброя заради миру – масштабним дійством на бронетанковому заводі відзначать День Європи - admin 24/05/2017 • 13:42

Масштабним дійством на бронетанковому заводі завтра, 25 травня, відзначать День Європи. Гасло свята – «Україна – Європейський щит!». Про це розповіли під час прес-конференції за участі організаторів заходу у Львівській ОДА.
"На сході України триває війна, тут, на Заході нашої держави у Львові, створюють потужну сучасну техніку, впроваджують нові технології із її виробництва і ремонту. Мистецтво – це теж надпотужна зброя. Локація для проведення свята символічна – Львівський бронетанковий завод, адже захід має на меті показати значення мистецтва як зброї заради миру", - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Христина Береговська.
За її словами, на свято запросили представників дипломатичного середовища, зокрема Почесних Послів, діячів культури, родини учасників АТО та демобілізованих бійців.
У програмі заходу, окрім хореографічно-пластичних етюдів у супроводі симфонічного оркестру, також відбудеться показ української військової техніки та військової атрибутики, зокрема демонстрація гасіння пожежі спецтехнікою, яку сконструювали на Львівському бронетанковому заводі.
«Ми, як діячі мистецтва, не вміємо тримати збою в руках, але на своєму місці і своєю працею боремося за нашу країну. Це не просто концерт. Це дійство, яке поєднує мистецтво і зброю, що у сьогоднішніх реаліях є актуальним як ніколи», - наголосив директор – художній керівник Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Василь Вовкун.
Так, урочистість буде супроводжуватись світловими та мультимедійними ефектами й оригінальними образотворчими декораціями.
«Дуже важливо, що організатори цього масштабного новітнього проекту йдуть у ногу з часом, практикуючи візуалізацію, нове бачення мистецтва, поєднуючи на перший погляд контрастні речі, пропагуючи у суспільстві культуру як живе явище через призму бойових дій», - зазначив генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп.
Зазначимо, у межах прес-конференції також представили ролик, який презентує українську бойову машину DOZOR6.

.../...


До 75-річчя УПА нащадкам Лицарів вручать відновлені повстанські нагороди - admin 24/05/2017 • 13:42

Сьогодні, 24 травня, відбулось представлення відновлених найвищих нагород УПА – Хрестів Бойової Заслуги та Хрестів Заслуги, які вручать нащадкам лицарів УПА до 75-річчя Української повстанської армії, зокрема на прес-конференції презентували 8 відновлених нагород.
У разі, якщо віднайти нащадків Лицарів УПА не вдасться, нагороди передадуть у школи, музеї або інші заклади.
Через високу конспірацію та використання псевдонімів, серед відомих на сьогодні 1102 Лицарів повстанських нагород не ідентифіковано 660.
«Цей проект є важливим для сьогодення, для історії, для ідентифікації нас як країни героїв, країни борців. Нащадки героїв заслуговують отримати ті нагороди, які їхні батьки, діти та прадіди вибороли ціною власного життя», - зазначила заступник голови Львівської ОДА - керівник апарату Маріанна Вільшинська.
42 людини по всій Україні працюють над збором матеріалів про членів ОУН та УПА. У планах видати книжку з короткими біографічними даними нагороджених Лицарів.
Нагадаємо, що з метою втілення в життя системи нагород УПА, встановлення лицарів УПА, їхніх родин та родичів, виготовлення нагород та проведення церемонії вручення у межах роботи Світового ювілейного оргкомітету з відзначення 75-ї річниці створення УПА створили Координаційну раду.
Цей проект реалізовується за підтримки Львівської облдержадміністрації, Українського інститу національної пам’яті, Центру національного відродження, Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» ім. В. Стуса, Всеукраїнського братства ветеранів ОУН-УПА ім. генерала-хорунжого Т. Чупринки та інших.

.../...


 

  Голова Буської РДА
 

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Кожен з Вас знайде тут цікаву та корисну інформацію про наш лелечий край та людей, які населяють цю благодатну землю!

  Пошук
 
  Пошук Google
 
Google

Web busk-rda.org.ua
  веб-ресурси
 
Конституція України
Офіційний сайт Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Головне управління державної служби України
Львівська обласна державна адміністрація
Львівська обласна рада
Державний реєстр виборців
ДПС у Львівській області
Гаряча лінія
Проект економічного та соціального розвитку Львівської області
Інвестиційний портал Львівської області
Новини України та світу.УКРІНФОРМ
Ми розвиваємо електронне урядування
Галерея послуг Львівської області
ІНФОРМАЦІЯ для ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
Запрошуємо талановитих людей реалізувати себе у владі
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Офіс реформ. Львівщина
Державна підтримка енергозбереження
Державна служба України<br /> у справах ветеранів війни <br /> та учасників антитерористичної операції
Національна дитяча <br /> гаряча лінія
Безоплатна <br /> правова допомога
Міжнародний економічний форум
Департамент з питань цивільного захисту
Продовжується набір на військову службу за контрактом до Національної Гвардії України
Національне агенство з питань запобігання корупції
  Новини регіону
 
  
^ Вгору ^

м.Буськ вул.Львівська, 2
електронна адреса: busk_rda@ukr.net
                                 тел.(03264) 2-16-92
                                  тел.(03264) 2-18-02
GuppY - http://www.freeguppy.org/    Site powered by GuppY v4.5.12 © 2004-2005 - CeCILL Free License   GuppY - http://www.freeguppy.org/