Зміни у призначенні житлових субсидій з травня 2016 року

Урядом 27 квітня 2016 року удосконалено порядок надання житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг з метою підвищення їх ефективності.
Відповідні зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України напрацьовані за результатами проведеного аналізу надання субсидій в опалювальний період. Громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, пропонується не нараховувати відповідні пільги на період отримання субсидії. Зазначене не призведе до зменшення рівня соціального захисту населення, оскільки субсидії розраховуються з урахуванням пільг на оплату послуг і обсяг обов'язкового платежу за послуги залежить лише від доходів сім'ї. Змінами також передбачається: призначати субсидію на послуги з управління будинком (з урахуванням вимог Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку"); уточнити, що дитячим будинкам сімейного типу субсидія призначається за рішенням комісії з урахуванням кількості дітей, які фактично проживають у будинку, але не зареєстровані, з моменту створення такого будинку; не враховувати до сукупного доходу при призначенні субсидії державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та допомогу внутрішньо переміщеним особам; визначити, що до сукупного доходу пільговика включається допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування; визначити право пільговика на отримання пільг на 12 місяців (на сьогодні - на 6 місяців). Крім цього, пропонується за підсумками опалювального сезону невикористані суми субсидії внаслідок економного споживання енергоресурсів повертати до державного бюджету. При цьому з метою стимулювання громадян до економного споживання послуг пропонується частину невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) зараховувати як оплату послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди після надання інформації про залишки невикористаних коштів від організацій-надавачів таких послуг.
Брошура “Все про житлові субсидії”- на 2 арк. завантаження за посиланням http://www.ex.ua/view/102393648
Брошура “Субсидія- це просто ” - на 2 арк.завантаження за посиланням http://www.ex.ua/view/102393675